Rlink güncelleme ihtiyaçları

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam sitede ve toolbox uygulamasında söylendiği gibi usb belleği (fat32 yok) exfat olarak biçimlendirdim aracın usb girişine takıp 2dk bekledim. PC'ye bağladığımda USB'yi toolbox'ta bi değişiklijk olmadı PC usb'yi görüyor ancak toolbox görmüyor. Rlink 2'ye takıp sadece bekleyecek miyiz yoksa gireceğimiz bir menü var mı acaba?

Hocam sadece USB'yi fat32 formatında formatlayın (biçimlendirin) sonra o USB'yi araçta R-LINK cihazının usb girişine takıp bekleyin, araç kendisi R-LINK adında bir dosyayı kendisi usb de oluşturur ve bu dosya içine aracın parmak izi denilen araç bilgisini kayıt eder.
İkinci sorunuzdaki toolbox ta değişiklik olmuyor sorunuzun cevabı şöyle: eğer R-LINK STORE da aracınızın şase numarası ile giriş yaptığınızda bir güncelleme görünüyorsa "güncellemeyi al" gibi bir seçenek ile güncellemeyi alma işelmini R-LINK STORE dan başlatacaksınız daha sonra toolbox tan usb ye indirme işlemini yapacaksınız toolbox usb den aracınız bilgilerini alacak ve ona göre işlem yapacak zaten.. STORE da bir güncelleme görünmüyorsa toolbox tan bir sonuç alamazsınız zaten.
Muhtemelen aracınızın güncellemeleri bitmiştir, o nedenle zaten ücretsiz güncelleme alamayacaksınız. Örneğin harita güncellemesi ücretsiz olarak alamazsınız.
store da görünen ücretli haritaları satın almak ta ayrıca sıkıntı. kayıt sırasında kredi kartı tanımlaması falan yapacaksınız ki ben beceremedim. Neyse aracınız hayırlı olsun.

Son düzenleme:

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam sadece USB'yi fat32 formatında formatlayın (biçimlendirin) sonra o USB'yi araçta R-LINK cihazının usb girişine takıp bekleyin, araç kendisi R-LINK adında bir dosyayı kendisi usb de oluşturur ve bu dosya içine aracın parmak izi denilen araç bilgisini kayıt eder.
İkinci sorunuzdaki toolbox ta değişiklik olmuyor sorunuzun cevabı şöyle: eğer R-LINK STORE da aracınızın şase numarası ile giriş yaptığınızda bir güncelleme görünüyorsa "güncellemeyi al" gibi bir seçenek ile güncellemeyi alma işelmini R-LINK STORE dan başlatacaksınız daha sonra toolbox tan usb ye indirme işlemini yapacaksınız toolbox usb den aracınız bilgilerini alacak ve ona göre işlem yapacak zaten.. STORE da bir güncelleme görünmüyorsa toolbox tan bir sonuç alamazsınız zaten.
Muhtemelen aracınızın güncellemeleri bitmiştir, o nedenle zaten ücretsiz güncelleme alamayacaksınız. Örneğin harita güncellemesi ücretsiz olarak alamazsınız.
store da görünen ücretli haritaları satın almak ta ayrıca sıkıntı. kayıt sırasında kredi kartı tanımlaması falan yapacaksınız ki ben beceremedim. Neyse aracınız hayırlı olsun.
Güncelleme gözüküyordu. Başka bir USB ile FAT32 formatıyla tekrar deneyip sonucu aktarırım..

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Niye harita satın alıyorsunuz ki arkadaşlar? Zaten telefonunuzu bağlayarak anlık trafik durumunu gösteren navigasyonunuz olacak... Harita güncellenmesine bence o paralar verilmez...

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Niye harita satın alıyorsunuz ki arkadaşlar? Zaten telefonunuzu bağlayarak anlık trafik durumunu gösteren navigasyonunuz olacak... Harita güncellenmesine bence o paralar verilmez...
Nasıl oluyor bu? Bluetooth ile bağlayarak mı? Ayrıca haritada güncelleme olmadan da yeni yolları görmüyor navigasyon..

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Hocam konu başlığı R-LINK güncelleme, ben harita güncelleme olarak algılamadım zaten, R-LINK versiyon güncelleme ve/veya cihazdaki ufak tefek uygulamaların güncellemesi olarak düşünerek yorumlarımı yaptım. Zaten Renault'ta 1 yıl geçtikten sonra harita güncellemesi vermiyor veriyorsa da ücretli veriyor. Benim aracım 2016 model R-LINK2 ile kullandığım haritaları yine bu forumda bulunan "ÜCRETSİZ HARİTA GÜNCELLEME" konu başlığı ile paylaşım yapılan güncel haritalardan yapıyorum. Aynı zamanda Android Auto kullandığımdan telefondaki güncel haritaları da kullanabiliyorum. İlla R-LINK cihaz ile kullanacağımız haritalar güncel olsun istiyorsanız bu forumdaki konu başlığını incelemenizi tavsiye ederim.
R-link2 navigasyon harita ücretsiz güncelleme (renaultfanclub.com)

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Nasıl oluyor bu? Bluetooth ile bağlayarak mı? Ayrıca haritada güncelleme olmadan da yeni yolları görmüyor navigasyon..

Kablo ile telefonunuzu bağlayın ve apple car play yada andriod auto'nun keyfini sürün... Misss... Heleki büyük ekran varsa...