Rölanti sorunu:(

SİNYALCİ58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende aynı dertten muzdaribim rolenti motoru ve bogaz kelebeyini temizledim aynı çare bulursanız paylaşırsanız.

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rolanti problemi yasayan arkadaslar emme manifoldu oringlerini ve bogaz kelebegi oringini degistirin. Motor hava aldigi icin rolanti problemi yasiyorsunuz. Kelebek ve rolanti valfi temizligi bu islemlerle birlikte yapilirsa yararli olur. Sadece kurum temizligi yaparak bu sorunu cozemezsiniz.

Problemi baska yerde arayarak nakit vakit kaybetmeyin ;)

Sent from my BlackBerry 9780 using Tapatalk

SİNYALCİ58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sayın trsemih ben aracımı aldıgımda temizlik ve oringleri orjinaliyle degiştirdim .rolenti işi tamam aracım 2002 scenic 1 .SABAH ARACI TIK DİYE HEMEN ÇALIŞIYOR NORMAL ROLENTİ 750 D/D HAREKET EDİYORUM 20M GİDİYORUM ARAÇ GAZ YEMİYOR.50-100M SONRA HERŞEY DÜZELİYOR.NEDEN SAYGILAR.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sayın trsemih ben aracımı aldıgımda temizlik ve oringleri orjinaliyle degiştirdim .rolenti işi tamam aracım 2002 scenic 1 .SABAH ARACI TIK DİYE HEMEN ÇALIŞIYOR NORMAL ROLENTİ 750 D/D HAREKET EDİYORUM 20M GİDİYORUM ARAÇ GAZ YEMİYOR.50-100M SONRA HERŞEY DÜZELİYOR.NEDEN SAYGILAR.

Ateşleme ilgilidir . İlk çalıştırmada sıkıntı olmaz . 50 metre sonra yürümez . 100 metre sonra düzelir . Çok iyi bilirim .
Önce Bujileri değiştirin .
Eğer sorun benzinde ise benzininiz bayatlamış olabilir . Mevcut benzini bitirin ve yeni benzin alın .
LPGde devam ediyorsa ciddi ateşleme probleminiz var demektir .

Bu sorunun çözülmesi iyi bir usta ile olur .
- Sente kaçıktır gaz yemez . Ciddi ateşleme sıkıntısıdır .
- Sİlindir kapağı , silindirlere su sızdırır .(1 tanesine sızsın yeter ) ( Su eksiltme varsa kesin bu nedenden )

Problem kesinlikle ateşleme sıkıntısından başka bir yerde aramayın .

SİNYALCİ58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ateşleme ilgilidir . İlk çalıştırmada sıkıntı olmaz . 50 metre sonra yürümez . 100 metre sonra düzelir . Çok iyi bilirim .
Önce Bujileri değiştirin .
Eğer sorun benzinde ise benzininiz bayatlamış olabilir . Mevcut benzini bitirin ve yeni benzin alın .
LPGde devam ediyorsa ciddi ateşleme probleminiz var demektir .

Bu sorunun çözülmesi iyi bir usta ile olur .
- Sente kaçıktır gaz yemez . Ciddi ateşleme sıkıntısıdır .
- Sİlindir kapağı , silindirlere su sızdırır .(1 tanesine sızsın yeter ) ( Su eksiltme varsa kesin bu nedenden )

Problem kesinlikle ateşleme sıkıntısından başka bir yerde aramayın .
degerli KADİR BEY 2001 yılında aracı aldım hemen bogaz kelebeyi rolenti motoru manifolt orlinklerini deyiştirdim temizlik falan.bujiler bobinler normal.ROLENTİ MOTORUNU TEMİZLERKEN SÖKTÜM AYARINI BOZDUM HERHALDE.UCUNU KIVIRDIKÇA İÇİNE GİRİYORYA.

SİNYALCİ58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar rolenti motorunun temizlerken ayarını bozanlar sabah motor soğukken söküp ayarlasınlar.