Rölantide dalgalanma

livestrong

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba konu daha önce açıldı mı bilmiyorum 2005 model 1.2 16v clio araç sahibiyim aracıma 36600 km de iken landirenzo marka sıralı sistem tüp takıldı şuan 86000 km de özellikle soğuk havalarda ve motor soğukken rölantide dalgalanma oluyor benzinde çok az yapıyor rahatsız edici seviyede değil ancak lpg ye geçtikten sonra özellikle hava soğuksa rölanti dalgalanıyor hatta bazen stop ediyor aranızda bu sorunları yaşayanlar var mı uygun bir zamanda lpg ustasına ve servise götürüp göstereceğim ancak öncesinde bu sorun hakkında sizinde fikirlerinizi alıp yanlış birşey yaptırmak istemedim teşekkürler..

hasantgc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim aynı sorun bende de vardı kelebek boğazını temizlettim sorun kalmadı eğer değiştirmek istersen 400 tl civarı ama temizlemeye 30-50 tl arası bişe alıyorlar

livestrong

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim aynı sorun bende de vardı kelebek boğazını temizlettim sorun kalmadı eğer değiştirmek istersen 400 tl civarı ama temizlemeye 30-50 tl arası bişe alıyorlar
hocam sorunu halledilmiş birisinden duymak içimi rahatlattı genelde hep -mişli kalıyor duyduğum çözümler teşekkür ederim :D arabayı 8-9 aya satacağım o yüzden dışarda temizletirim sorun hallediliyorsa da 30-50 lira çok para değil tekrar teşekkür ederim :D

hasantgc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aman abicim 8-9 a clio mu satılır gözünü sevim hehe eğer yararlı olabildiysem ne mutlu... servise götürdüğümde rölanti ayar valfi değişecek dedi ilk sonra baktım ki arabada rölanti ayar valfi yok tamamen elektronik servisler bazen gerçekten komik şeyler söylüyorlar en iyisi SANAYİ :eyv

hasantgc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim yaptirdiktan sonra da sonuçlari yazarsan sevinirim

livestrong

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aman abicim 8-9 a clio mu satılır gözünü sevim hehe eğer yararlı olabildiysem ne mutlu... servise götürdüğümde rölanti ayar valfi değişecek dedi ilk sonra baktım ki arabada rölanti ayar valfi yok tamamen elektronik servisler bazen gerçekten komik şeyler söylüyorlar en iyisi SANAYİ :eyv
8-9 a satarmıyım ya 10 yıldır gözüm gibi bakıyorum ben arabaya 8-9 aya satacam dedim :D :D yaptırınca yazarım sonucu :D

hasantgc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abooouuvv vala tırsmıştım hee yanlış anlamışım hehehehehehe

uuruyar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 120000 kmde 2002 model megane hb 1.4 16v aracım var. Yaklaşık olarak 10000 km önce atiker marka lpg taktırdım. özellikle araç soğukken rölanti sürekli dalgalanıyor. yanlış anlaşılmasın tekleme yada stop etme yok. ancak sürekli gaz veriyormuşum gibi devir 1500-2000 arasında gidip geliyor. rölanti düzenleyicisini değiştirdim olmadı. rölanti devir sensörünü değiştirdim yine sonuç yok. gaz kelebeğini de söküp temizlettirdim. biraz düzelir gibi oldu ama sonuç yine aynı. bugün birinden duyduğuma göre oksijen (lambda) sensöründen yapıyo olabilirmiş. bide onu denicem bakalım sonuç ne olcak. sizin fikriniz nedir?

hasantgc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 120000 kmde 2002 model megane hb 1.4 16v aracım var. Yaklaşık olarak 10000 km önce atiker marka lpg taktırdım. özellikle araç soğukken rölanti sürekli dalgalanıyor. yanlış anlaşılmasın tekleme yada stop etme yok. ancak sürekli gaz veriyormuşum gibi devir 1500-2000 arasında gidip geliyor. rölanti düzenleyicisini değiştirdim olmadı. rölanti devir sensörünü değiştirdim yine sonuç yok. gaz kelebeğini de söküp temizlettirdim. biraz düzelir gibi oldu ama sonuç yine aynı. bugün birinden duyduğuma göre oksijen (lambda) sensöründen yapıyo olabilirmiş. bide onu denicem bakalım sonuç ne olcak. sizin fikriniz nedir?

dediğin gibi lambda sensörünü değiştirebilirsin başka bi yolu yok sanırım

livestrong

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorunum çözüldü burda paylaşmak istedim önce tüpün enjektörlerini değiştirdim bu tüpte olan stop etme olayını çözüme kavuşturdu ancak rölanti dalgalanması devam ediyordu bunun içinde boğaz kelebeği temizlendi ve subap ayarı yapılıp adaptasyon yapıldı sorun çözüldü çok şükür ilk başlarda tam rölanti ayarlamıyor gibiydi ama zamangeçtikçe uyum sağladı