Rolantide Gelen Kulak Boğucu Ses..

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracımda rolantide çalıştığında kulak boğan bir ses geliyor galiba bunun nedeni motor kulaklarının değimesi diye tahmin ediyorum aracım 139.xxx kilometre 1.5dizel otomatik daha önce motor kulağı değiştiren oldumu yada başına böyle bi durum gelipte servıse yada ustaya gıden oldumu bende biliyim ne olduğunu motor kulağıysa ona göre hareket ediyim.

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sesin nasıl bir şey olduğunu tarif ederseniz daha sağlıklı olacak. Rölantide genel olarak yakıt geri dönüş hortumu ses yapar. Sesi de uğultu şeklindedir.

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şöyle soyleye bılırım araç rolantideyken gaza hafifçe bastığımda bir tık kadran yukarı yukseldıgınde ses kesılıyor ama tekrar ronaltiye geldigınde aynı ses gelıyor ben motor kulagıdır dıye tahmın edıyorum hafıf gazda ses gıdıyor devir saati 1000 geldiğinde ses yok gayet normal hale gelıyor rolantide bozuyor

ceshme

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sesin nasıl bir şey olduğunu tarif ederseniz daha sağlıklı olacak. Rölantide genel olarak yakıt geri dönüş hortumu ses yapar. Sesi de uğultu şeklindedir.

Merhaba, bu uğultunun hiçbir çaresi yok demi ? Aklımın almadığı bir ses
Forumumuz da birçok farklı konuda değinilmiş ancak geçen süre zarfında belki çözümünü bulan vardır ümidiyle tekrar soruyorum :)

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Galiba benım uğultu sesi yakıt geri donus hortumuyla ılgılı degıl cunkı rolanti 1000 geldıgınde ses kesılıyor.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Galiba benım uğultu sesi yakıt geri donus hortumuyla ılgılı degıl cunkı rolanti 1000 geldıgınde ses kesılıyor.

Bu araclarin genel rolanti sesi malesef yakit geri donus hortumundan kaynaklaniyor. Bu hortumu serviste degistirirseniz bir sure rahat edersiniz fakat yine ayni sesi yapar. Forumu fluence bolumunu arastirin bu hortumla ilgili bi cozum var bunu yapan arkadaslar sorunu tekrar yasamamislar.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakit donus hortumuna benziyor, bende de ayni durum var kulak tirmalayici sinir bir ses,gaza basip belli bir devri gecince kesiliyor. Yakit donus hortumunu degisince ses kesildi ama 3 ay sonra geri geldi. Kesin bir cozumu yok gibi. Ses icin video yada ses dosyasi eklerseniz dinler herkes

ofarukturgut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hava Filtresi kazanını araç çalıştığında bi kontrol edebilirmisiniz. Onun harici garip gelicek alt motor kulağı (arka motor takozu diyede geçer) problem olabilir. Harici olarak trigerinizi değiştirdiniz mi. Gergi kütüğünden dolayıda yapma ihtimali çok olmasada var. Bilginize

Merhaba arkadaşlar aracımda rolantide çalıştığında kulak boğan bir ses geliyor galiba bunun nedeni motor kulaklarının değimesi diye tahmin ediyorum aracım 139.xxx kilometre 1.5dizel otomatik daha önce motor kulağı değiştiren oldumu yada başına böyle bi durum gelipte servıse yada ustaya gıden oldumu bende biliyim ne olduğunu motor kulağıysa ona göre hareket ediyim.

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Rölantide titremede oluyormu sizde

ofarukturgut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reno grubundan neredeyse hatta 1.5dci (k9k)'da hepsinde var. Malesef tamirci olarak benim aracımda'da var

Rölantide titremede oluyormu sizde