Ruzgar sesi aynadan geliyor internette yazilanlara inanma dendi

emruhu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bugün cam ile çıtanın arasında kalan fitillere silikon sıktım. Ancak daha test sürüşüne çıkamadım. Yarın çıkmayı düşünüyorum. Eğer rüzgar sesi gelmezse silikonu söküp oraya siyah çift taraflı bant yada başka birşey uygulamayı düşünüyorum. Silikon kötü duruyor çünkü. Ancak yine de sesden iyidir.

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bugün cam ile çıtanın arasında kalan fitillere silikon sıktım. Ancak daha test sürüşüne çıkamadım. Yarın çıkmayı düşünüyorum. Eğer rüzgar sesi gelmezse silikonu söküp oraya siyah çift taraflı bant yada başka birşey uygulamayı düşünüyorum. Silikon kötü duruyor çünkü. Ancak yine de sesden iyidir.

Neden kendiniz uğraşıyorsunuz ki? gidin bir servise 1999 kodlu ön cam ses kesme kiti adlı parçayı taktırın. Islık sesi kesilsin.

emruhu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende ıslık sesi yok zaten. 100 km üzerinde rüzgar sesi var. Ya da daha ıslığa dönmedi. Ben bartında yaşıyorum. Buraya en yakın servis 3 saat. Daha önce istanbula gittiğimde gitmiştim servise bir uygulama yaptı sonra bizden bu kadar dedi. servise vites topuzu için gideceğim bir ara ama en az bir kaç ayımı alır. Ozaman dediğiniz bibi 1999 nolu kiti söyleyeceğim.Hatta gitmeden söyleyip parça geldikten sonra gitmeyi düşünüyorum.Ama ozamana kadar beni idare etmesi açısından yaptım bu uygulamayı.

emruhu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün servisten aradılar. Şikayetimin geçmediğini, başka servislerde 199 nolu ktin veya başka bir parçanın siparişi verilerek işin çözüldüğünü söyledim. Servis yetkilisi 1999 nolu bir parça olmadığını o kodu işçilik için hemen herşeye girdiklerini söyledi. Ancak biraz araştırdıktan sonra çift taraflı bir bant var, onu sipariş edeceğiz dedi. size uygulanan da böyle birşey mi acaba?

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün servisten aradılar. Şikayetimin geçmediğini, başka servislerde 199 nolu ktin veya başka bir parçanın siparişi verilerek işin çözüldüğünü söyledim. Servis yetkilisi 1999 nolu bir parça olmadığını o kodu işçilik için hemen herşeye girdiklerini söyledi. Ancak biraz araştırdıktan sonra çift taraflı bir bant var, onu sipariş edeceğiz dedi. size uygulanan da böyle birşey mi acaba?

tam emin değilim ama sanrıım kullandıkları çift taraflı bant şu

k-Sponge-Foam-Double-Sided-Adhesive-Tape-40mm-10m-.jpg

kullanan gören varsa teyit etsin lütfen. piyasada nereden bulunur bilmiyorum 1-2 sene önce elime geçmişti bunlardan gerçekten güçlü bir yapısı var biz tablo yapıştırmak için kullanmıştık süngerimsi kalın bir dokusu olduğundan sağlam yapışıyordu sökmek isteğinizde ya yapıştırdığınız alandan yada cisimden ödün vermeniz gerekiyordu. bence uygulanabilecek en iyi çözüm bu boşluk olan fitilin içine yerleştirdikten sonra kapağı kapatınca düzgün uygulanmışsa imkanı yok bir daha hava geçmez.

emruhu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kendi yapmış olsuğum uygulama ile sesi istediğim seviyeye çektim aslında. Ön cama temas eden o çıtanın içindeki fitilin , çıtanın her iki tarafına temas eden yerlerine silikon sıkıp camı biraz daha sıkıştırmasını sağladım. Çıtanın dışarıdan kolayca çıkan kapağının arkasına da daha önceden çekmiştim zaten silikon. Bugün test sürüşüne çıktım ve sonuçlar gayet olumlu. 110 da başlıyo ancak ses.Servisin de sesi daha da azaltabileceğini zannetmiyorum. Ama yine de bir denesinler bakalım ne olacak. Olmadı yine kendi uygulamama döneceğim. Bir de bir sitede görmüştüm kapı fitillerin içinden serum hortumu geçiriyorlardı. Onu da deneyeceğim bir ara. Ancak şu ses sorununu çözüme kavuşturmadan camlara rüzgarlık takamıyorum. Tam çıtanın olduğu yere yapıştığından dolayı.

akyuz6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rüzgar sesi sorunu bende de vardı. Bursa MAIS çoğu sorunlarımı çözdü desem yalan olmaz. MAIS'lerden şaşmayın. İlla ki çözüm bulacaklardır. Bir çok Bayiiler işe hakim değil.