Rüzgar Sesine Yeni Çözüm

ozgurkuvars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siyah silikon bende yaptım ama belirli süre sonra yine başlamıştı ses yapmaya, şimdilik bu videodaki çözümle memnunum.

AST

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[h=2]Renault clio 4 rüzgar gürültü sorunu yargitayda onandi.[/h]

renault clio 4 rüzgar sesi alma sorunu için 6 kez yetkili serviste işlem görmesine rağmen netice alınamdığından hukuki süreç başlatılmış ve dava kazanılmıştır. yargıtay kararı onamıştır, sevgili renault binicileri garantiniz bitmeden başvurun,yeterli bilgi için numaram 538 633 48 46 :asabi:asabi:asabi

ozgurkuvars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servis ne gibi işlemler yapmıştı?

AST

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapmadığı herhangi bir işlem kalmadı ne yapsa olmadı

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu hortlatmış olacağım ama aynı sıkıntı bende de var daha çok yolcu tarafından geliyor sanırım.

Bugün bu yöntemi deneyeceğim umarım çözüme ulaşırım.

ozgurkuvars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu hortlatmış olacağım ama aynı sıkıntı bende de var daha çok yolcu tarafından geliyor sanırım.

Bugün bu yöntemi deneyeceğim umarım çözüme ulaşırım.

Kesin ulaşırsın, tavsiyem bant sarmadan önce o kısıma göre ince diş macunu kutusu gibi kalınlıkta bir karton kesip bandı videodaki gibi ona sararsan çok etkili olur. Ben şahsen öyle yaptım. Biraz daha kalınlaştırmak etkili oluyor. Camın açılıp kapanmasına engel olmadığına dikkat etmelisin.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu araçtan tam 4 adedini uzun dönem çokta km yaparak tam 6.5yıldır biniyorum denemediğim şey kalmadı

1) biri ilk yıllarda silikonla çözdüm dedi denedik ,tırt
2) biri servis izolasyon yapıyor dedi denedik,tırt
3) biri servis artık çok zorlarsan fransadan özel komple fitil değiştiriyor bizdekinden kalın ve özel dedi denedik,tırt
4) biri silikonlu sprey dehşet fark yapıyor dedi denedik,tırt

yanlış anlamayın ama artık kulak bile asmıyorum , bence olmayacak dua'ya amin diyorsunuz arkadaşlar çünkü sorun iki aşamalı ama ne yaziki asla çözülecek noktada değil

1) birinci aşama gerçektende kötü montaj işçiliğinden ötürü boşluklardan sızan hava ile sesin iyice artması,buna yapılacak yukarıda bahsi geçen çözümler sonuç evet veriyor ama bizi ikinci aşamaya getiriyor

2) ikinci aşama , fiziken artık sorunsuz olan araçta sesin azalması ama halen var olması çünkü sorun aslına bakarsanız sızdırmadan çok tasarım,bunun ayna çapı/büyüklüğü,cama uzaklığı, camın ince ve yalıtımsız materyelden oluşu vs özetle çözülecek iş değil.

sonunda o boyutda abartımki ben, aracın ön kapılarını kapattım, ön kapıların abartısız alt ,üst,yan neresinde boşluk var ise (normal kapı boşluklarından tutun fitillerine kadar) komple özel bir izolasyon bandı ile kapadım.

döndüm araca arka kapıdan bindim ve aynısını içerdede yaptım,
bahsi geçen dışarıda ve içeride olan çıtayı goril bile tutacak kadar bantla sardım,çevreledim
fitilleri bu denemeden evvel silikonlu spreyleyede yağladım (kuru halinide test ettim)

sonuçmu? sıfır! en ufak bir fark olmadı... o yüzden bu ve benzeri konulara artık genelde bakmıyorum çokta üzerinde durulmasını tavsiye etmem abartı şekilde durmuş biri olarak diyebilirimki tamamı vakit kaybı

ozgurkuvars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu araçtan tam 4 adedini uzun dönem çokta km yaparak tam 6.5yıldır biniyorum denemediğim şey kalmadı

1) biri ilk yıllarda silikonla çözdüm dedi denedik ,tırt
2) biri servis izolasyon yapıyor dedi denedik,tırt
3) biri servis artık çok zorlarsan fransadan özel komple fitil değiştiriyor bizdekinden kalın ve özel dedi denedik,tırt
4) biri silikonlu sprey dehşet fark yapıyor dedi denedik,tırt

yanlış anlamayın ama artık kulak bile asmıyorum , bence olmayacak dua'ya amin diyorsunuz arkadaşlar çünkü sorun iki aşamalı ama ne yaziki asla çözülecek noktada değil

1) birinci aşama gerçektende kötü montaj işçiliğinden ötürü boşluklardan sızan hava ile sesin iyice artması,buna yapılacak yukarıda bahsi geçen çözümler sonuç evet veriyor ama bizi ikinci aşamaya getiriyor

2) ikinci aşama , fiziken artık sorunsuz olan araçta sesin azalması ama halen var olması çünkü sorun aslına bakarsanız sızdırmadan çok tasarım,bunun ayna çapı/büyüklüğü,cama uzaklığı, camın ince ve yalıtımsız materyelden oluşu vs özetle çözülecek iş değil.

sonunda o boyutda abartımki ben, aracın ön kapılarını kapattım, ön kapıların abartısız alt ,üst,yan neresinde boşluk var ise (normal kapı boşluklarından tutun fitillerine kadar) komple özel bir izolasyon bandı ile kapadım.

döndüm araca arka kapıdan bindim ve aynısını içerdede yaptım,
bahsi geçen dışarıda ve içeride olan çıtayı goril bile tutacak kadar bantla sardım,çevreledim
fitilleri bu denemeden evvel silikonlu spreyleyede yağladım (kuru halinide test ettim)

sonuçmu? sıfır! en ufak bir fark olmadı... o yüzden bu ve benzeri konulara artık genelde bakmıyorum çokta üzerinde durulmasını tavsiye etmem abartı şekilde durmuş biri olarak diyebilirimki tamamı vakit kaybı

Kelebek camı ditilinden gelen ıslık ve rüzgar sesine bu yönteme kendiminde kattığım yöntem etkili. 1 yıldır kullanıyorum sorun yaşamadım. Fakat dediğiniz gibi genel olarak rüzgar sesi ve rüzgar sürtünme sesi bu araçta olmaması mümkün değil aracın rüzgar sürtünme kat sayısı 32 gibi devasa rakam.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
pu mastik bu işin uzmanı denemezi öneririm.

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesin ulaşırsın, tavsiyem bant sarmadan önce o kısıma göre ince diş macunu kutusu gibi kalınlıkta bir karton kesip bandı videodaki gibi ona sararsan çok etkili olur. Ben şahsen öyle yaptım. Biraz daha kalınlaştırmak etkili oluyor. Camın açılıp kapanmasına engel olmadığına dikkat etmelisin.

Söylediğiniz gibi araya ince karton bir malzeme kesip üzerine bant sardım. Şu an için problem çözülmüş gibi görünüyor. En fazla 100-110 km'de deneme şansım oldu. Hafta sonu şehir dışına çıkacağım. Deneyimlerimi paylaşırım.