Sağ ön taraftan, torpido tarafından gelen titreşim sesi.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapınca hangi boru olduğunu foto çekip eklerseniz çok makbule geçer.

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk mesajımda aracı bir ustaya götürdüğümü, onunda Kaputu açınca sol taraftan bir iki borunun gaza basınca birbirine değdiğini ve vibrasyon etkisi yapıyor dediğini belirtmiştim.
Vakitsizlikten uğraşamamıştım, bugün bir kargomun etrafına sarılan çıt çıt patlattığımız balonlu naylonları görünce aklıma geldi, ve kaputu açınca sol taraftaki bazı boruların etrafını o balonlu naylonda sardım ve sonuç olarak ses/vibrasyon kesildi. Problem kesin olarak yakıt boruların gaza basında birbirlerine ya da kaporta kısımlara değmesinden meydana geliyor. Bu yüzden boş bir anımda naylonları teker teker söküp deneyip hangi hortumun ses yaptığını tespit ettikten sonra siyah boru izolasyon kılıfı alıp siyah çırt kelepçe ile sarıcam. Aynı sorunu yaşayabilecek arkadaşlar için uygulama sonucu resimli şekilde buraya paylaşım yapıcam.

Hocam bu şekilde net bir çözüm alırsanız ve görsellerle bize de tarif ederseniz çok müteşekkir oluruz :)

clio6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk mesajımda aracı bir ustaya götürdüğümü, onunda Kaputu açınca sol taraftan bir iki borunun gaza basınca birbirine değdiğini ve vibrasyon etkisi yapıyor dediğini belirtmiştim.
Vakitsizlikten uğraşamamıştım, bugün bir kargomun etrafına sarılan çıt çıt patlattığımız balonlu naylonları görünce aklıma geldi, ve kaputu açınca sol taraftaki bazı boruların etrafını o balonlu naylonda sardım ve sonuç olarak ses/vibrasyon kesildi. Problem kesin olarak yakıt boruların gaza basında birbirlerine ya da kaporta kısımlara değmesinden meydana geliyor. Bu yüzden boş bir anımda naylonları teker teker söküp deneyip hangi hortumun ses yaptığını tespit ettikten sonra siyah boru izolasyon kılıfı alıp siyah çırt kelepçe ile sarıcam. Aynı sorunu yaşayabilecek arkadaşlar için uygulama sonucu resimli şekilde buraya paylaşım yapıcam.

Evet arkadaşlar bahsettiğim gibi ses yapan boruyu buldum. Aslında daha önce buldum ama istediğim gibi izolasyon kılıfı bulamadığım için paylaşım yapamadım. Daha da bekletmeden bahsettiğim boruyu aşağıya atıyorum. İlk mesajımda bahsi geçen sesi kesmek için aşağıda işaretli borunun etrafını (dibine kadar) istediğiniz gibi yumuşak bir sünger ya da benzeri bir şeyle sarın ve sesin kesildiğini görün.

XMlGY7.jpg

Cliovural53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracımda rolantide iken ses yapıyordu bir türlü bulamadım en son özel serviste triger bakımını yaptırdığımda sanırım usta istemeden nereyı yaptırsa ses kesildi bazen çok hafiften geliyor ama çok önemsenecek ses değil gibi duruyor :eyv

statlısu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar bahsettiğim gibi ses yapan boruyu buldum. Aslında daha önce buldum ama istediğim gibi izolasyon kılıfı bulamadığım için paylaşım yapamadım. Daha da bekletmeden bahsettiğim boruyu aşağıya atıyorum. İlk mesajımda bahsi geçen sesi kesmek için aşağıda işaretli borunun etrafını (dibine kadar) istediğiniz gibi yumuşak bir sünger ya da benzeri bir şeyle sarın ve sesin kesildiğini görün.

XMlGY7.jpg[/QUO

S.a ben de aracımın rutin yağ ve filtre değişim işlemlerini yaptırdım, hemen ardından bahsettiğiniz bu ses ile karşılaştım içerde 1900 devirde titreme sesi oluyor, sonra ağır bakımım da yaklaştığı için triger seti, v kayışı, devir daim pompası ve gergi kayışını da değiştirdim ancak aynı ses aynı devirde devam ediyor aracın çekişinde hiç bir sorun yok ve devir artınca titreşim sesi kesiliyor, ilk fırsatta bu dediğinizi deneyeceğim umarım başka bir sorun değildir, bir kaç gündür konuyu araştırıyorum ve şu an en mantıklı yaklaşım bu geldi....

Grkmyyl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://youtu.be/UsaRI2ClVDo benim araçtanda bu ses geliyor sizce neyden bu ses yardımcı olursanız cok sevinirim

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ses gelmeyen yer yok gibi. Bende sol ön tweeter ve multimedya dan trim sesi alıyorum.

Berkkocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir ses de ben keşfettim belki birine yardımcı olur. 1 haftadı ön panelden hareket ettiğim sürece çin çin çin metal sesi geliyordu. Her yere bakıp bulamadıktan sonra ekranın ve klimanın bulunduğu ön panel çerçevesini hafif bir güç uygulayarak çıkarttım. Geçen hafta ekrana güncelleme attırmıştım, meğer usta ekranı tutan 4 vidadan birini tam sıkmadan bırakmış. T20 tornavidam olmadığı için sıkamadım ama araya kağıt sıkıştırarak teması engellemeyi başardım. Şu an hiçbir ses yok arabada.

kapti7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Camda titreme sesi gibi benim clio 4 ten de geliyor. Nereden oldugunu bulabildiniz mi bende de ayni sorun var

Tommi-Makinen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio trim sesi konusunda lider , aracta kullanilan plastik geri donusumun en ucuz hali sanirim , bir cok arac kullandim iclerinde Clio trim -malzeme kalitesi olarak en ucuzu diyebilirim hatta Fiat Panda ile yarisir :)