Sahi Neden Renault Kullanıyoruz :)

RüzGane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ailemizin neredeyse tümü Renault kullanır. Bende 15 yıldır ehliyet sahibi olduğumdan beri Megane 2, 3 ve 4 kullandım. Megane can, Renault dahada can. Çünkü, kalite, rahatlık ve fiyata karşılık sunulan araç keyfi. Biz R12 Tx'den Velsatis'e, Broadway'den Megane'a hepsini tattık, gayette halen keyif alarak kullandığımız araç.

barutcu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiyat/Ekonomik Araç.

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Türkiye'nin yol şartlarına elverişli olan iki marka var benim gözümde biri Fiat biri de reno.

Son düzenleme:

Tommi-Makinen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ekonomik araclar, ikinci eli cabuk satiliyor, servis agi yaygin, yedek parcasi bol.

koseceren422

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
az yakıyor canını yediğim :))

emirhancakir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel de en sorunsuz marka. Motor konusunda Renault gercekten cok kaliteli. Diğer yerleri beş para etmez şahsi düşüncem. Bir insan tavan lambasına 2 göz koyup, ama birinin içine tellerini neden koymaz? 2 tane tel ya. O 2 teli koymayarak nasıl tasarruf edeceksin? Bu yüzden Renault'u sevmem.

Ama dediğim gibi, yiğidi öldür, hakkını yeme. Yürüyen ve motor aşırı sağlam. Hayatta üzmez. Bakımı zamanında yap, kaliteli mal kullan arkana bakma.

2. Eli her zaman peynir ekmek, hiç zorlanmadan satılır.

Yakıt konusunda aşırı ekonomiktir. Bassan da fazla yakmaz.

Ticaret için en uygun, en dost markadır. Canını çıkar, gik demezler. Piyasa da nasıl canına okuyorlar görüyoruz, hala hizmete devam ediyorlar :)

Bütün yedek parçaları yıllarca bulunur.

BMW den pahalı yedek parçaları bu da en büyük dez avantajı. Kimse inkar etmesin, ben yedek parcaciyim ve bunu size açık açık söylüyorum. Parçaları anlamsız pahalı Renault'un.

Bu yüzden tercih ediyoruz :)

Tlhyaylaci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski bir W114 kasa mercedesci olarak yıllardır mercedes kullandım ama renaulta geçiş sebebim az yakıt ve ucuz parça işçilik maliyeti yüzünden. (mercedesten geldiğim için rahatlık ve konfor var diyemem)

RüzGane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
80-90lar'dan gelen alışkanlık, malum birde Tofaş vardı o zamanlar. Günümüze hızla kendini entegre edip, kalite-ucuzluk-Türkiye'nin dört bir yanında tamir edebilecek birisini bulabilmek nedeniyle.
Eksi yanı, ufak-tefek parça cimrilikleri ve şanzımanı daha iyi olmalı. Umarım bunlarıda düzeltirler... :)