Sahi Neden Renault Kullanıyoruz :)

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
g2gD5Q.gif

Onu kullanıyoruz elbette var bir bildiğimiz:)mi...? yoksa bir rastlantımıydı ? Hastasımıyız yada :)) Bir şekilde ve nedenle bu forumdaki hemen herkes bir Renault kullanıcısı ve mutlaka var bir hikayesi....eee sizinki ne hımm

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Benim Renault la yaklaşık 12 yıllık hikayem Antalya ya gelmemle başladı.Öylesine bakınırken ilk 92 beyaz Flashımla gözgöze gelmiştik.Baktım fiyat güzel 1700cc. e oda güzel :)) Genel çizgileri filanda hoşuma gitti denemek için gaza dokunmamla olay kopmuştu zaten bende qw Hiç pazarlığı uzatmadan almış ve senelerce keyifle vede gururla kullanmıştım bilen bilir beyaz martıyı ....... sonrasında maddi sebepler vs satmıştım ve resmen 1 seneye yakın ruh gibi dolanıp durmuştum Antalya semalarında ıslıkSonrasında hiç düşünmeden aldığım şimdiki fırtına mavimle aynen yola devam etmekteyim ve ufak tefek elbette oluyor ama genel olarak mutluyum:)gururluyum:)hızlıyım:)e buda bana yetiyor.......

ekenemre02

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ekonomik ve konforlu araç oldukları için..

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Bendeki hastalık rahmetli babamdan kalma. Tam bir Renault fanatiğiydi , bir bakardım akşam Renault 30 la gelirdi , bir kaç ay sonra bir bakardım Fuego ile ..Aynı zamanda yetkili servis ve yedek parçacıydı 90 lı yılların başına kadar.Bir çok yeni çıkan modelin lansmanına gittim ilk görenlerden oldum.O zamanlar cep telefonu bilgisayar falan yoktu.Her boş zamanım serviste geçerdi. Bir kaç kere mecburiyetten başka marka aracım oldu kendimi aldatmış gibi hissettim.Neredeyse içine binmediğim model kalmadı. Tabi yeniler (Talisman vs gibi) daha siftah yok ama o da bir gün onlarda olur inşallah :) Şimdilik Safrane'a devam :)

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hastasıyız dedeee:))

Kerem abi bende önceden yazılmışı var.:loll

Çok güzel özellikler eklemişsiniz. Elinize sağlık. Torosla ilgili mazimi anlatmak istiyorum böyle güzel bir konuyu görünce içimden geldi.

Ailemizin ilk aracı Toros du. Vişne çürüğü renginde. Çankırı Ilgazdaydık 1989 veya 1990 olması lazım babam inşaat mühendisi, annem öğretmen iken, 10 kişi ortak almışlardı torosu. Sonradan annem babam diğer arkadaşlarından hisselerini aldı. Çok severdim torosu çocuk olmama rağmen garaja girer arabaya biner hayal kurarark araba sürerdim kendimce :) Ilgazdan sonra 7 yıl Sinop da kaldık. 5 Yılda Kırıkkalede. Kırıkkalede artık yaşımında verdiği büyüklükle her hafta arabayı yıkar temizlerdim. 2001 yılında bir gün okuldan geldim Torosun hoparlörü ve teybi yemek masasının üstünde duruyor hemen balkondan garaja baktım toros yok ortada. Anneme sordum anne araba nerde. Baban sattı arabayı megane aldı dedi. Bana sormadan niye sattı diye kızmıştım. Megane gıcık olmuştum o zaman uzun süre biryere gitmedim binmedim bile. Sonra torosu kime sattığını öğrendim babamın gittim buldum adamı ziraat mühendisiydi. Gittiğimde arabayı yıkıyordu baktım güzel temizliyor yanına gittim. arabayı sorsam ne diyeceğimi bilemedim. Abi dedim papatya tohumu var mı :) Güldü. Sen Şevki Beyin oğlusun değil mi dedi, şaşırdım evet dedim merak etme baban anlattı olanları arabana iyi bakıyorum dedi :) Okula gidip gelirken hep bakardım hergün yıkar silerdi torosu. Temiz birine gittiği için biraz rahatlamıştım. Plakasıda aklımda hala 18 DA 098 . Torosun bende ayrı bir yeri vardır.

Beyaz megane 1 i üniversiteyi kazandığımda sattık. 2009 yılında da şimdiki aracımı aldım. Diğer markalara nazaran renaultu sevmemin nedeni sanırım o toros oldu. qw

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Dede baba amca taksiciydi 3 tane r12 miz vardi. Bi ara bitane şahin aldilar 1 ay sonra sattılar. Var bi bildikleriki renault kullandilar.

Benimde ilk aracim r11 di :) ilk gordugumde dedim sahibi cok para ister buna aha fiyatini ogrenince hic dusunmeden aldim direksiyon hidrolik gibi dokundugunda ucuyo daha ne olsun sonra birinin gazina gelip sattim yine reno yine reno simdi meg 2 mle mutluyum.

Kisacasi reno parca olsun servis olsun her konuda diger markalarin 1 tik ustunde ;) ayrica bu araclari nazli kullandiginizda ne yolda birakir nede kolay kolay ariza yapar.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Babamdan kalmadır bende Renault aşkı. Babamın 10. Arabası 9u Renault, dedemin 5 arabası o da renault. Benim hala bir aracım yok ama niyetim yine reno almak. Bu aşk hakikaten başka heleki 9 aşkı.qw 11 arabamı yaw:)) (reis sana bulaşmazsam ölürdüm)hehehehe

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Babamdan kalmadır bende Renault aşkı. Babamın 10. Arabası 9u Renault, dedemin 5 arabası o da renault. Benim hala bir aracım yok ama niyetim yine reno almak. Bu aşk hakikaten başka heleki 9 aşkı.qw 11 arabamı yaw:)) (reis sana bulaşmazsam ölürdüm)hehehehe

Eyvallah reis başım gözüm üstüne o kadar sene 9 kullandıktan sonra bu reaksiyonları normal karşılıyorum
:)):)):))

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Renault markası ülkemiz şartlarına göre en uygun marka parça fiyatı yakıt vs. servis ağı yaygın ve yedek parçası da bol benim hikayem clio ile başladı tabi amcam da ve kuzen de r9 ve toros vardı onlarla Renault a ilgi duydum şuan farklı bir araç kullansam da tilkinin dönüp dolaşacağı yer yine aynı olacak :beer

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Eyvallah reis başım gözüm üstüne o kadar sene 9 kullandıktan sonra bu reaksiyonları normal karşılıyorum
:)):)):))

Koydun gene noktayı abem :))