Sahi Neden Renault Kullanıyoruz :)

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yıllardır İDe ve bmw 3.20 ye merakım vardı.Birgün anneme dedım kı buyuyunce boyle boyle araçdan alıcam
Sonra İDEYE karar verdim 2.0 Cazip etti o yuzden Renault

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimki bağlılık, sevdiğim için hepsinden var :)

Annemin ilk aracı broadway di 2001 yılına kadar onu kullandı arkasından babam anneme araba aldım sana diye siyah clio yu getirdi o gün benim için çok güzel bir gündü o gün aşık oldum 16 senedirde halen bizimle oda aileden bir kişi. Annem ne kadar golf istesede bende hep renault aşkı kalacak :)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk aracım Doğan L idi. Evimde ki bilgisayarı isteyen birisiyle kafa kafaya değişmiştik. 2 yıl benim kahrımı çektikten sonra sattım. Elimde ki paranın üzerine biraz daha koyarak bir R9 Fairway aldım. 5 sene bakımları hariç hiç sanayi görmeden bindim ve yan komşum arabayı yalvar yakar elimden aldı. Hemen gittim 2005 yılında bir mazda aldım. Şu an halen binmekteyiz o mazdaya. Babama mazdayı verdikten sonra kısa sürelide olsa nissan, hundai gibi araçlara bindim. Ama sanayiden çıkamadım ve bıktım. Beni en az sanayiye götüren aracı düşündüm ve renoda karar kıldım. Gittim 2008 model megane 2 aldım. Sadece bakımlarını yaptırarak 2 sene bindim ve ev alacağım için sattım. Evi aldıktan sonra elimde kalan parayla yine reno aldım. Bu sefer megane 1 di ama olsundu beni üzmüyordu. Alalı 2 seneyi geçti ama beni hiç üzmedi. Şimdi oğlumuza düğün yapacağız. Belki satma ihtimalimiz var ama elime para geçen ilk fırsatta yine reno alacağımı düşünüyorum. Artık bende bir tutku oldu sanki.

maxilyanus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yokluktan gardasim yokluktan.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

adurgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk aracım 72 model VW 1302s; sürekli yolda bırakırdı, her hafta sonum sanayide geçerdi. Artık vosvos sevgisi de bir yere kadar dedim, 2003 yılında hurda indiriminden faydalanarak vosvos'u emekliye ayırıp Megane 2 sedan 1.4 benzinli aldım. 14 yıldır beni hiç üzmedi, sorunsuz bir araç. Daha 1-2 gün önce 100.000 km'yi doldurdu. Motor sesinin 90 km hızı geçince içeriye çok gelmesi, rampalarda çekişinin düşük olması ve son dönemde başlayan iç kapı kollarındaki soyulmalar haricinde eleştirebileceğim bir yönü yok. Ayrıca 10. yılında aküyü değiştirmek zorunda kaldım, ben herhalde 5-10 yıl daha gider diyordum. Eşim "Kendine başka araba bak, bu benim olsun" dediğinde diğer markaları hiç düşünmedim bile. Ağustos ayında Megane 4 Icon 1.2 Tce HB alarak Megane maceramı devam ettiriyorum. Megane 4 gerçekten bambaşka bir otomobil.

ak6_aytac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamamen duygusal :)

mustiku

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim ilk arabam 2008 citroen c4 sedan dizel manuel. Sıfır almıştım. Konforu harika yakıtı düşüktü. Ancak yaşlandıkça fazla sorun çıkarmaya başladı ve maaliyetide cok yüksek. 2017 13 Ocakta,2016 makyajlı Clio4 dizel otomatik aldım. alma sebebim. 1- Yaygın servis ağı. 2-Nispeten ucuz parça. 3-Parçalarının daha kolay bulunabiliyor olması. 4- Herhangi bir sanayi sitesinde kolay tamir ve bakım yaptırılabiliyor olması. 5-Oldukça güzel ve dikkat çekici bir araç olması.

Mette S

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Babadan oğula geçen bir alışkanlık...Renault 12 TSE , Renault 21 Manager , Renault 11 Rainbow , Toros Binek , Station derken ...... Şu an Megane kullanıyorum...

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1998 yılında babam şahini satıp 2.0 rxt Megane aldı. O Megane öyle bir arabaydı ki ondan sonra Renault farklı modelleri ile hep kapının önündeydi