Sanzimanda 1-2 geçiş de sıkıntılar

fcakiroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanzıman yağını değiştir

44mamo44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanzıman yağını değiştir

Ustam Bostancı sanayiye yönlendirdi orda Avni usta var oraya gittim cihaza bağladı bı sıkıntı yok dedi bide tur attık şuan şanzıman ile.alakali hiçbir uyarı yok dedi bir daha uyarı verirse kontağı kapatmadan en yakın. Yerde cihaza bağlat dedi yağ olayını sordum bunlar kuru kavrama dedi yağa gerek yok dedi ama kararsızım

44mamo44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun inşallah kötü bi şey yoktur
Suanlik yok çok şükür bakalım olacak diye bekliyoruz ama şu şanzıman yağı değişme konusuna bı turlu net birşey bulamadım

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuda bet olan bir şey var oda fabrika ve servis talimatı. Bu talimatta der ki; baski balata degisimi yapilmadigi surece sanzimanin icini acmayin, ve yag degisimi yapmayin. Bu talimat fabrika tarafika tatafindan tum servislere bulten olarak geçilmiştir. Buna rağmen yag degisimi yaptiran arkdaslarimiz var fakat tamamen kendi insiyitifleri ile yaptığı islemlerdir. Ayrıca ustalar için de güzel gelir kapisi olmustur. Yani bizim ustamiz fabrikadaki muhendisten daha iyi biliyor ısı. Seçimler tartisilir elbette fakat ben genel olarak servis bultenine uyuyorum. Sanzimani actirmadim actirmam da. Kendi aracınız için siz bilirsiniz elbette.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

fcakiroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanzıman yağını değiştirin ben değiştirdim.
Sürekli vites kutusunu değiştirin yazıyordu. Arıza bitti. Yağı değiştirmek için şanzımanı açmıyorlar. Alltan tapasını söküp boşaltıyorlar üstten dolduruyorlar. 4 lt koyun fabrika 1-2 litre koyuyor. Luqio moly koyun bana dua edersiniz. Sevgiler

44mamo44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuda bet olan bir şey var oda fabrika ve servis talimatı. Bu talimatta der ki; baski balata degisimi yapilmadigi surece sanzimanin icini acmayin, ve yag degisimi yapmayin. Bu talimat fabrika tarafika tatafindan tum servislere bulten olarak geçilmiştir. Buna rağmen yag degisimi yaptiran arkdaslarimiz var fakat tamamen kendi insiyitifleri ile yaptığı islemlerdir. Ayrıca ustalar için de güzel gelir kapisi olmustur. Yani bizim ustamiz fabrikadaki muhendisten daha iyi biliyor ısı. Seçimler tartisilir elbette fakat ben genel olarak servis bultenine uyuyorum. Sanzimani actirmadim actirmam da. Kendi aracınız için siz bilirsiniz elbette.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Haklısınız aslında bence servis te bu yağı değiştirip bunu paraya çevirebilir ama yapmıyor kim istemez ki para gelmesini demekki sıkıntı olacak ama yağ değiştirip sıkıntı yasayani gormedim bil Hassa olumlu sonuç alan bir çok kişi var kafamı bu karistryr

44mamo44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanzıman yağını değiştirin ben değiştirdim.
Sürekli vites kutusunu değiştirin yazıyordu. Arıza bitti. Yağı değiştirmek için şanzımanı açmıyorlar. Alltan tapasını söküp boşaltıyorlar üstten dolduruyorlar. 4 lt koyun fabrika 1-2 litre koyuyor. Luqio moly koyun bana dua edersiniz. Sevgiler

Valla bilmiyrm Tansel beyin dedigide doğru siz yağdan sonra aracı kaç km kullndiniiz veya ne kadar süre

fcakiroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
138bin de aldım aracı vites kutusu arıza veriyordu 2-4-6 vitesler iptal oluyordu. Bu iki kere oldu. Baskı balataya 6000tl istediler. Daha önce başka arabamda başıma buna benzer bir olay gelmişti. Yağı değiştirmiştim. Eskisinden daha iyi olmuştu. Yine yağı değiştirdim. Yine eskisinden iyi oldu. Değiştirmişken balaka kalınlıklarını da ölçtürdüm. Biri 7.2 diğeri 8.5 çıktı. Daha 100.000km gider dediler. Baskı ayarı yapalım dediler 400yl istediler yaptırmadım. Şu an 150.000 km de tık yok. Sizin anlattığınız yavaş giderden 1-2 geçişlerin de de tık yok. Hiç tık yok. Kaymak gibi.
Şanzıman yağını değiştirin.