Scenic 2 Navigasyon yeri

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende orta konsolu ve vites topuz alt bölümünü boyayacağım. Yapış yapış deli ediyor beni. Sökme işi kafama takılıyor. Haftasonu bi kurcalayayım bakalım

İnanın çok zor değil. Önce teyp sökün.(4 tane ince tornavida ) , sonra vites körük altındaki çıtayı yukarı kaldırıp geri çekin . Dijital havalandırmayı tutan 2 vidayı göreceksiniz. Sonra kart okuyucu soketi , start/stop düğme soketi sökeceksiniz. sonra bu ön panel dışarı çekince havalandırma ızgarları üzerinde gelir. Bu havalandırma ızgaralarınıda iç ksımdaki tırnaklardan kurtarınca Çıta sade kalır. Önemli bir not. kart okuyucu iç kısımda şeffaf bir bölümde var. bu kısımıda yine çıta iç kısımdan tırnakları kurtarılarak çıkarılır. Dijital havalandırma çıtası üstünde hiç bişey kalmayınca ; bu üstündeki boya kalksın diye 1 - 1,5 lt lik tinere yatırdım. 10 dk ka da tüm boya mantar gibi kabarıp soyuldu. çok iyi bir temizlik ve kurulamadan sonra önce 1 kat plastik astar ; arkasından çok yakın ve uzun süre olmamak şartıyla boyacıda hazırlanan sprey boya ile 3-4 kat atılır. Mümkünse 1 gece beklediğinde boya tam kurur ve harika bir hal alır. burda dikkat edilmesi gereken toplarken kart okuyucu yuvasındaki şeffaf melzeme unutulmamalı . yoksa araç kartı yuvada boşlukta sallanıyor. sökülen start düğme , kart okuyucu , havalandırmalar yerine takılıp ; aynı şekilde geri toplanır.

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim yusuf hocam. Sanırım bende hallederim bu işi. Tiner selülozik mi sentetikmi hatırlıyormusunuz

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rica ederim Barış kardeşim. Kullanacağın tiner selülozik . otomotiv sanayinde kullanılan selülozik tiner imiş. Benim boya malzemeleri ve rengi ayarlayan usta söyledi.

rambokeke

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçlarda tablet uygulaması var çokta güzel oluyor yapanlar var Scenic 2 ye göre de uygulanabilir araştırmak lazım

rambokeke

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tablet uygulaması yapan arkadaşların videoları