Scenic 2 Navigasyon yeri

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şuan ki kendi aracıma çok yakın zamanda inat edip çok uğraştığım ve bir daha yaparmısın deseniz ? ! yapmam dediğim ve çok uğraştığım ; geri dönüşü olmayan tadilatla şuan ki navigasyon yerim. İşte çok uğraştığım yeni navigasyon yerim : http://mzozGY.jpg

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstat herşey iyi hoş da bu güzelim arabanın orasını burasını keserken için acımadı mı hiç yaw. Görüntü orjinal gibi olsa değer de navigasyon ile o vitesin yanındaki düğme görüntü olarak estetik durmamış bence.

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf hocam, navigasyonu siyah folyo ile kaplasaydın keşke. Daha iyi olurdu. Onu oraya oturturken alttan üstten kestinmi?
Ayrıca orta konsolu boyamışsın sanırım, onun konusu varmı

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstat herşey iyi hoş da bu güzelim arabanın orasını burasını keserken için acımadı mı hiç yaw. Görüntü orjinal gibi olsa değer de navigasyon ile o vitesin yanındaki düğme görüntü olarak estetik durmamış bence.
Sevgili kardeşim ; Vitesin solundaki düğme dediğin sanırım koltuk ısıtma anahtarından bahsediyorsunuz . Bu işlemi koltuk ısıtma için yapmıştım. Bu düğmeye başka yer bulamadım. Buraya koltuk ısıtma anahtar / düğmesini yaptıktan sonra ; asıl orijinal düğme yerlerine ( ön koltuk sağ / sol oturak yanları ) yapabilirmiyim diye uzunca ve çok zahmetli uğraştan sonra ön koltuk sağ / sol oturak orijinal yerlerine birşeyler yaptım. Buraya ayrıca ebaydan orijinal koltuk ısıtma düğmelerini alıp taktım. Fakat bağlantıda takıldım. Şimdilik beklemede. Eğer kesin sonucu orijinal düğmelerden alırsam ; direksiyon sol yanındaki bu düğmeyi iptal ederim. Bu anahtarı açmak için falçata ile çok düzgün kesmiştim. kestiğim dikdörtgen parça duruyor. Yerine silikon ile yapıştırıp 15 tl lik buranın renginde bir boya ile sıfır hata ile durumu düzeltirim. Değerli kardeşim Ömer ; Bir yerleri kesip biçmeden de bişeyler üretemiyoruz. Bazentez canlılığım ( sabırsızlık , aklına koyduğunu biran önce yapmak ) zarar olduğu da olmuyor değil. Ama napayım. Can sıkmaya değer mi şu üç günlük dünya da ? ve yakışıklı Sceniğim benle mi yaşayacak. Yanlış anlaşılmasın ; her şeyi boş veren değil ; düzenli , tertipli , planlı yaşayan biriyim. Mekanik iş olunca kendimi tutamıyorum.

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbulda olsan ve boş vakit bulsak beraber çalışırdık arabaların üstünde

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf hocam, navigasyonu siyah folyo ile kaplasaydın keşke. Daha iyi olurdu. Onu oraya oturturken alttan üstten kestinmi?
Ayrıca orta konsolu boyamışsın sanırım, onun konusu varmı

Barış Kardeşim dediğin gibi navigasyon siyah olsaydı çok iyi olacaktı. Aynen sizin dediğiniz gibi siyah folyo ile kapladım. fakat güncellemek için navigasyonu çıkarırken yeri dar olduğundan ister istemez folyo da çizikler , minik çentikler oluştu. Aslında Navigasyondan ( Navitech wr-m552w ) çok memnunum. İkinci el 150tl ye ( sıfır fiyatı yanlışım olmasın 300tl ) almıştım. aynı markanın ( navitech wr - m552) modeli bendeki ürünün birebir aynısı ; sadece renk siyah . belki ilerde bendeki cihazı satıp ; aynı cihazın birebir aynısı siyah olanı alabilirim. ) Gözüm ilk zamanlarda beyaz sırıtıyordu ama göz alıştığındanmıdır bilmem ama şuanda beni çok rahatsız etmiyor. Aracımı 5 yıl satmayı düşünmüyorum. ama sattığımda alacak arkadaşa mecburen navigasyonda hediye olacak. Dediğiniz gibi navigasyon kalınlığında alttan ve üstten kestim. Dijital ekran çıtalarını kesmek yetmedi ; alt ve üst iç kısımlarıda oymak zorunda kaldım. O yüzden düşünen arkadaşlara tavsiye etmiyorum. Çünkü çok zor ve riskli. Bir başladın mı dönüşü yok. Hadi dijital ekran çıtaları çok kolay bulunurda ; ön konsolda yapacağımız bir yanlış kesik , hasar ; dönüşü çok ağır olur. Ki bizim araçların kazalı araçlarda ( çıkma ) çok zor bulunur. Önden kaza yapan scenic hemen sürücü ve ön konsol yolcu tarafındaki büyük hava yastığı açılıyor. Ön konsolda özel yumuşak bir malzeme olduğundan airbag tamir edenlerin hiç biri ön konsolu kaplayamıyor. Mecburen arkadan kaza yapmış veya sel hasar , motor bölgede yangın çıkan pertli scenic arıyorsunuz. Bizim araçlarda çok piyasa aracı olmadığından bu şekilde ön konsolu sağlam kazalı scenic bulana kadar göbeğiniz çatlar. Dediğiniz gibi dijital havalandırma konsolunu ve vites topuz alt bölümü ; boyacıda hazırlattığım 15tl lik sprey boya ve 15tl lik plastik astar ile kendim hallettim. İşlem çok basit olduğundan açıkçası paylaşmak aklıma gelmedi. vites konsol çıtası çıkınca dijital havalandırma çıtasını tutan iki vida var. start / stop düğme , kart okuyucu kısım , teyp , havalandırma ızgaralar sökülünce dışarda istediğiniz gibi boyayabiliyorsunuz.

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Barış Kardeşim dediğin gibi navigasyon siyah olsaydı çok iyi olacaktı. Aynen sizin dediğiniz gibi siyah folyo ile kapladım. fakat güncellemek için navigasyonu çıkarırken yeri dar olduğundan ister istemez folyo da çizikler , minik çentikler oluştu. Aslında Navigasyondan ( Navitech wr-m552w ) çok memnunum. İkinci el 150tl ye ( sıfır fiyatı yanlışım olmasın 300tl ) almıştım. aynı markanın ( navitech wr - m552) modeli bendeki ürünün birebir aynısı ; sadece renk siyah . belki ilerde bendeki cihazı satıp ; aynı cihazın birebir aynısı siyah olanı alabilirim. ) Gözüm ilk zamanlarda beyaz sırıtıyordu ama göz alıştığındanmıdır bilmem ama şuanda beni çok rahatsız etmiyor. Aracımı 5 yıl satmayı düşünmüyorum. ama sattığımda alacak arkadaşa mecburen navigasyonda hediye olacak. Dediğiniz gibi navigasyon kalınlığında alttan ve üstten kestim. Dijital ekran çıtalarını kesmek yetmedi ; alt ve üst iç kısımlarıda oymak zorunda kaldım. O yüzden düşünen arkadaşlara tavsiye etmiyorum. Çünkü çok zor ve riskli. Bir başladın mı dönüşü yok. Hadi dijital ekran çıtaları çok kolay bulunurda ; ön konsolda yapacağımız bir yanlış kesik , hasar ; dönüşü çok ağır olur. Ki bizim araçların kazalı araçlarda ( çıkma ) çok zor bulunur. Önden kaza yapan scenic hemen sürücü ve ön konsol yolcu tarafındaki büyük hava yastığı açılıyor. Ön konsolda özel yumuşak bir malzeme olduğundan airbag tamir edenlerin hiç biri ön konsolu kaplayamıyor. Mecburen arkadan kaza yapmış veya sel hasar , motor bölgede yangın çıkan pertli scenic arıyorsunuz. Bizim araçlarda çok piyasa aracı olmadığından bu şekilde ön konsolu sağlam kazalı scenic bulana kadar göbeğiniz çatlar. Dediğiniz gibi dijital havalandırma konsolunu ve vites topuz alt bölümü ; boyacıda hazırlattığım 15tl lik sprey boya ve 15tl lik plastik astar ile kendim hallettim. İşlem çok basit olduğundan açıkçası paylaşmak aklıma gelmedi. vites konsol çıtası çıkınca dijital havalandırma çıtasını tutan iki vida var. start / stop düğme , kart okuyucu kısım , teyp , havalandırma ızgaralar sökülünce dışarda istediğiniz gibi boyayabiliyorsunuz.

Bende orta konsolu ve vites topuz alt bölümünü boyayacağım. Yapış yapış deli ediyor beni. Sökme işi kafama takılıyor. Haftasonu bi kurcalayayım bakalım

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbulda olsan ve boş vakit bulsak beraber çalışırdık arabaların üstünde
Ömer kardeşim çok iyi olurdu. İnan Ankara daki çok değerli scenic dostları da bazen haberleşip bir araya gelelim diyor ; ama benim yerim Ankara şehir merkezine çok uzak ( Ankara İstanbul yolu TAİ -TUSAŞ KAZAN ) . Merkeze yaklaşık 45km. Ha demeden gidilmiyor. Benim mesai düzensiz. Hafta sonu mesai olduğu oluyor. Derken bir türlü bir araya gelemedik. Ama bu mazeret değil. İnşallah bir araya geliriz.