SCENİC 2 Titreme sorunu

hayabusa28

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba .

1-Scenic 2 2006 model 1.6 otomatik aracım titreme yapmaya başladı.Enjektörlerini ve enjektör beynini değiştirdim.Boğaz kelebeğide temizlendi ama hala P ve D konumunda titrer iken N de titreme azalıyor.Titreme normal olmayan vuruntulu bir titreme şeklinde oluyor.

2-Birde ustanın biri senin araba kalkışlarda pati çekmiyor ve gaza sonunu kadar basarak gidince motor vites istiyor ama aracın;vitesi geç atıyor şanzımanda sıkıntı var dedi.Oysa normal kullanımda vites geçişlerini hissetmeden 4.vitese kadar rahat çıkıyor.Sadece zorlayınca motor deviri çok artmasına rağmen vites atmıyor.Arabanın ağır olmasına bağlıyorum ama bu model otomatik kullananlarda durum nedir.

Teşekkür ederim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

susurluklu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şanzıman yagını hiç degiştirdinizmi.bujilere baktırın derim buji kablosuda önemli

hayabusa28

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanzıman yağını ve bujileri değiştirdim 5 ay oldu...Hem titreme hem de hızlanma vites sorunum için yardımlarınızı rica ederim.

susurluklu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugun ustanın yanındaydım arabamı aldım allaha şükür haftaya kontrol edecek.kulak misafiri oldum ustanın biri sordu arabada 2nci vitesde titreme var dedi bişeyin kulakları gitmiştirdedi dedi.ankaradaysan usta ismi vereyim baktır. bakmaya para almıyorlar.

kuzumx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim senin sikintin belli arabani oynatma.
Arabada lpg takılı anladigim kadarı ile
Git Bosch yada ngk marka lpg bujisi taktir
Sorunun anında cozulecek lpg bujisi senin derdin

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hayabusa28

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabada LPG yok otomatik vites , rolantide titreme yapıyor.2 sn yapiyo 1 sn duruyo sonra tekrar.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kuzumx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rolantide titreme yaparken devir cizgiyi artip azaliyor.
Eğer ki devir cizgisi artip azaliyorsa kam mili kapturu arizali.
Şayet rolantide iken devir cizgisi sabit ise bobinlerini kontrol ettir.

hayabusa28

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bobin ile enjektörler farklımıdır.4 adet enjektörden 3 tanesini ve beyini değiştirdim.Titreme başladı.Kalibre yapıldı denmesine rağmen titreme devam etti.Boğaz kelebeği temizlendi biraz azaldı ama hala devam ediyor.Motor takozunda sıkıntı olsa araba yolda iken motor ses yapar değilmi.

kuzumx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bobin ile enjektörler farklımıdır.4 adet enjektörden 3 tanesini ve beyini değiştirdim.Titreme başladı.Kalibre yapıldı denmesine rağmen titreme devam etti.Boğaz kelebeği temizlendi biraz azaldı ama hala devam ediyor.Motor takozunda sıkıntı olsa araba yolda iken motor ses yapar değilmi.
Kardeşim ben aracını benzinli algiladim.

Aracın dizel ise servise git bilgisayara baglansinlar sikintiyi ogren
Senden 100 tl alırlar ama ama aracın dizel olduğu için buna değer

hayabusa28

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım benzinli, dizel değil.Usta Enjektörlerin 1 tanesi yanmış,2 tanesinde performans düşüklüğü vardı.1 tanesi ise iyi dedi.bende aynı seri numarasından almaya gittim ama satan adamın dediğine göre şase üzerinden sipariş yaptığında 3 adet aynı tip 2 delikli enjektör geldi ama numarası farklı.Renault eski numaraları bu numara ile değiştirdi artık bu modele bu model numaraları takılıyor dediler bende ustaya götürdüm taktırdım.Yani araçta 1 adet eski 3 adet aynı ve diğerinden seri numarası farklı ama biçim tip aynı enjektör oldu..enjektör içindeki kısa devre ile enjektör beynindeki entegreyi yakmış dedi onun entegresinide değiştirdi.Bu titreme başladı.Araçtan soğudum resmen.