Scenic 8200844144 parça nolu park ecu

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar paypaldan ürünü aldık almasına da Anlaşamadığımız konu ; satıcı Almanyadan başka yere kargomuz yok demişti. bende arkadaşın Almanya sınırındaki adresi olur mu diye mesaj attığımda : siz Almanyada herhangi bir adres verin Nota da Almanya sınırındaki STRASBOURG /FRANSA adresine kargo gönderirim demişti. Hal böyle iken bende Almanya BERLİN de bir otel adresi verdim.(All In Hostel Grnberger Strasse 54
10245 Berlin

) Not'a da kargoyu Strasbourg adresine gönderilmesini rica edip ödemeyi yaptım. Şimdi kargo şirketi mail adresime Kargonun Berlin adresine ( All In Hostel Grnberger Strasse 54
10245 Berlin )

24.08.2015 13:00 - 15:00 saatlerinde ulaştıracaklarının mesajını gönderdi. Bende satıcıya mesaj gönderdim. Kargomu Strasbourg adresine istediğimi. Kafam allak bullak oldu. zaten dil Almanca. Hiç bilmediğim bir dil. Ha bire Google transalate ten çevirip basit ve anlaşılır cümleler ile durumu anlatmaya çalıştık. bakalım ne olacak.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar olay üstüne olay yaşadık. Bizim kargo Berlindeki adreste olmadığımdan satıcıya iade için telefon etmişler. Satıcı mail attı. bu durumu bildirdi. bende notta Fransadaki adresime istediğimi bildirdim ; neden Berline gönderdiniz dedim. SATICI : Berlin deki otel ile görüşün dedi. Otel'e mail attım cevap yok. sonrada satıcı Kargo şirketiyle görüşmüş Fransa Strasbourg daki arkadaşın adresine teslimat yapabileceklerini ; bu işlem için 13£ kargo ücretini istediğini söyledi. Lanet olsun . Bir daha paypal dan 13£ daha gönderdim de şimdi kargo arkadaşın Fransa daki adresine gidecek. inşallah arkadaşın eline ulaşınca da 1 - 1,5 ay sonra kesin Türkiyeye gelecek. Gelince alıp getirecek. Bende Mutlu sona ulaşacağım İNŞALLAH.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok şükür , arkadaşlar nihayet istediğim 8200844144 nolu Renault park control ecu Fransa / Strasbourg daki arkadaşımın ailesinin eline ulaşmış. 1 haftadır çok uğraştım ama çok şükür ; istediğimiz adrese ürün bugün vardığının haberini aldım. Arkadaşın ailesi çok büyük ihtimalle kurban bayramına Türkiye ye gelecekmiş. Sabırsızlıkla elime geçmesini bekleyeceğim. Allahtan bir keder gelmez ve bir aksilik olmazsa kesin sonuç alacağıma emin olduğum uygulamam bol resim ve slayt ile hazır olacak. Artık Scenic'im orijinal arka sensörün dışında birde orijinal ön park sensörü olmuş olacak. Bu uygulama aracımda ön park sensör tesisatı hazır olduğu için yapmaya karar verdim. Çok büyük ihtimalle 2007 - 2009 makyajlı ve dolu ( privilege ) Scenic araçlarda bu tesisat hazır olmalı. Buna emin olmanın yolu ise aracınızın şöför koltuk altında ,cd changer altında , esp modül yanında boşta duran bir soket olması gerek . birde motor bölümü sol yanındaki ( akü ile sol çamurluk arasında ) sigorta kutusunda boşta bir erkek soket olması gerek. bunların tam olarak resimlerini paylaşacağım ama öncelikle aldığım park beyinin arkadaşın ailesi Türkiye ye getirip ; benimde bu beyni takıp kesin netice almam gerek. sonra paylaşacağım. kesin netice almadan da bilgi kirliliği yapmak istemiyorum.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevgili dostlar Scenic IIci kasa 2007 model makyajlı kasa 1.5 dci privilege aracıma orijinal ön park sensörüne bir adım daha yaklaştım. Bugün ebay dan aldığım su geçirmez erkek/dişi soketlerde adresime geldi(4 tane 3lü = 7tl - kargo ücretsiz ). Her şey hazır. sadece 8200844144 nolu Orijinal Renault park beyin arkadaşın ailesinde Fransadan gelmesini bekliyorum. Allah nasip ederse kurban bayramına kesin geliyorlar. hatta bizim arkadaşa watsup tan resmini çekip göndermiş . İnşallah bayram sonrası hemen gelen beyine soketi takar takmaz çalışmasını dört gözle bekliyorum. Kablo , tampondaki sensörler v.s herşey hazır.

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlısı inşallah

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf Bey, youtube da yaptığınız eklentilerin hepsini izledim bunuda yapacağınızdan şüphem yok. Paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. :eyv

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf Bey, youtube da yaptığınız eklentilerin hepsini izledim bunuda yapacağınızdan şüphem yok. Paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. :eyv
Teşekkür ederim kardeşim. İnşallah bir aksilik olmazsa kesin sonucu alacağım. Sabırsızlıkla Kurban bayramını bekliyorum. Bu beyin gelince hemen takıp deneyeceğim. kesin sonucu alınca inşallah yine forum sitemizde ve youtube da bolca resimle paylaşacağım.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli scenic dostları uzun süre uğraştığım ve nihayetinde de dün akşam uzun süre beklediğim ve 8200844144 nolu scenic ön/arka park sensör beyni elime ulaştı. sabırsızlıkla bağlamak istiyorum ; fakat hava müsait değil. Mübarek yağmur başladı. Ama Allahtan bir keder gelmezse en geç bu hafta sonu iş yerimde kapalı alan var. aracımı buraya çekip merakla beklediğim sonuca İnşallah ulaşacağım. Bir aksilikte olmazsa eğer siz değerli scenic dostlarıyla detaylı paylaşacağım.

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gözünaydın yusuf abi insallah en kısa sürede başarıyla bitirirsin bu görevi.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gözünaydın yusuf abi insallah en kısa sürede başarıyla bitirirsin bu görevi.
Teşekkür ederim Avni kardeşim. Çok şükür uzun bir maratondan sonra bizim park beyni Avrupa da dolaşıp nihayet yuvasına ulaştı. En kısa sürede montajını yapıp ; İnşallah bir aksilik çıkmaz ise projeyi paylaşacağım.