Seramik Kaplama Öneri

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En güzeli aracı düzenli yıkayıp kapalı garajda muhafaza etmek! Seramik kaplama ömrü 1 sene gittiğini duymuştum

cumaligursu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yenmiden merhaba. Bu seramik işine kafayı taktım ve sonunda işin gerçeğini çözdüm. Yukarıdaki yazdıklarım yine aynnen geçerli türkiyede gerçek seramik kaplama neredeyse yok. ne sonaxı ne zibartı hiçbirinde. Seramik kaplamanın içinde sio2 denen bir madde olmalı ve bunun yüzdesi %50 en az olmalı. Bu sıvı seramik denen madde. Çok sert bir yüzey oluşturuyor çekici geç kaza yapsan arabaya bişey olmuyor seramik çiziliyor.

Normal çizikler sıcaklıkla kendi kendini tamir ediyor. Ömrü türkiyede 3 yıl ve 5 yıl arası değişiyyor. Bu dediklerimi yapan seramik markaları şunlar.
1-nano protect
2-igl quartz
3-kenzo (en iyisi bu)
4-fortador lamborghini (bu almanyada)

Bu ürünlerden kullanmayan hiçbiryerde seramik yaptırmayın üzülürsünüz. Ankarada musa öner kullanıyor hepsi var adamın elinde. izmirde empode oto kuaför kulanıyor istanbulda bulamadım. Sitelerinden inceleyip karar verebilirsiniz.
Ankara http://autoshowland.com
İzmir https://www.otokuaforizmir.com

iconomia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu tekrar gündeme taşıyacağım ama sormak istediğim şey sıfır araba için seramik kaplama ya da kaput koruma gibi bir şey yapmak gerekli ve faydalı mı?

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Boya yeniyken , yıpranmamışken yapılması daha iyi olur diye düşünüyorum . Bende bu hafta aracımın hem detaylı iç temizlik hemde seramik işlerini hallettireceğim . Aracım 2016 model alalı 2,5 ay oldu , bu işler için anca fırsat buluyorum. Tabi orjinal boyalara kısa ve orta vadede herhangi bir şey olmaz diye düşünüyorum . İlk arabamız VW Polo idi, 9-10. yaşlarında tavanda boya yanıkları oluşmaya başlamıştı sanırım koruma yada seramik yaptırsaydık zamanında bu olayla karşılaşmazdık.