Shell GTL ve NITRO PLUS Deneyimi

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada iyi ki hatırlattın, çok haklısın GTL bol detarjanlı olan bir yakıt... istasyonda 5 lit. şişeye doldurmasını istedigimde 1 dk sürdü desem yeri var buda yakıt enjeksiyon - enjektör pompa sistemini temizlemesi için çok ideal bir yeni nesil sistemdir arkadaslar...

bu vesile ile yeni nesil yakıt alırken yeni nesil aracınıza yakıt katkısı koymamanızı öneriyorum...

size katılıyorum yakıta ve motor yağına katkı koyulmamalı. bir istisna olarak würth common rail enjektör temizleyici'si hakkında ne düşünüyorsunuz?

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada iyi ki hatırlattın, çok haklısın GTL bol detarjanlı olan bir yakıt... istasyonda 5 lit. şişeye doldurmasını istedigimde 1 dk sürdü desem yeri var buda yakıt enjeksiyon - enjektör pompa sistemini temizlemesi için çok ideal bir yeni nesil sistemdir arkadaslar...

bu vesile ile yeni nesil yakıt alırken yeni nesil aracınıza yakıt katkısı koymamanızı öneriyorum...

opetin yakıtını diger aracımda denedim hemde bi kaç depo olmak kosulu ile kesinlikle bereketsiz bir yakıt oldugu kesin ... !!!

size katılıyorum yakıta ve motor yağına katkı koyulmamalı. bir istisna olarak würth common rail enjektör temizleyici'si hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Shellin yakıt kalite ve Nitro+ tanıtım programına katılmış birisi olarak şunları söyleyebilirim .

Nitro + , GTL ' den daha üstün temizlik yapar. Yani GTL den daha fazla deterjant katkısı var.
GTL , akdeniz tarafında bir gemi üzerinde üretildiği için çok maliyetliydi. Ayrıca sadece enjektörleri temizleyebiliyordu.

Nitro+ Enjektörler , yanma odaları ve sübab piston arasında oluşan kurumu temizlediği bir nevi karbon clean yaptığı doğrudur.
4-5 depo yakıt kullanımında dizel ve benzinli motorlarda etkili temizlik yaptığı yapılan testlerde gösterilmiş.

NitroPLus 97 oktanıda kendimiz kullanıyoruz . Ama bizim arabamız LPG li . LPG de Shell Auto GAS 'dan şaşmam .

Shell bilim insanları tarafından yakıtlarını test ederek üretir . Tabi Total ve BP de kaliteli istasyonlardır.

Opet'in olayına gelince , Ne Aygaz Euro LPG yi , ne de Mazotunu öneriyorum.
Opet'in olayı şudur ,

Opet saf mazotu alır , ayrı satılan katkılardan katar içine .Test eder ama Shell kadar etkili değillerdir .

serkan_yenidunya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

karma karışık istasyondan ve/veya farklı şirketlerden yakıt alıyorsan kullan... !!! Benim gibi 2 senedir aynı istasyon/şirket kullanıyorsan sıkıntı yok ;) keyifli sürüşler

fth88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Shell GTL ve NITRO PLUS çıktığında ilk kararsız kaldım normalde opet alıyodum ve cok fazla değiştirmek istemem denemek istedim ve inanılmaz memnun kaldım özellikle çekiş gücü cok farkettirdi kesinlikle tavsiye ederim inanın hissediyosunuz!

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaklaşık 5 senedir disel araç kullanıyorum aynı istasyon ve shell bi sıkıntı başıma gelmedi allaha şükür uzun yolda yine shell oda sehir merkezlerinden nadir şehirler arası yoldan almışımdır. Ben shellden memnunum bu güne kadarda erzurumda -25 30 kontak bastım aldı hiçbir katkı kullanmam umarım bundan sonra da bir sıkıntı olmaz nitronun kış performansını bilmiyorum bakıcaz :)

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Total iyi deniyor bir kez almıştım pek bişi anlamadım manisada amcaoğulları exellium kullanıyor menzil daha uzunmuş başka yerlerden de duydum fakat benim için menzil ikinci plamda kalıyor kış performansı ve şehirler arası her yerde aynı kaliteyi bulmam dolayısı ile araca zarar vermemesi önemli

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Total iyi deniyor bir kez almıştım pek bişi anlamadım manisada amcaoğulları exellium kullanıyor menzil daha uzunmuş başka yerlerden de duydum fakat benim için menzil ikinci plamda kalıyor kış performansı ve şehirler arası her yerde aynı kaliteyi bulmam dolayısı ile araca zarar vermemesi önemli

excellium dizel de iyi, menzili uzun ama nitronun çekişini daha çok beğendiğimden shell'e devam edeceğim. firma değişikliği yapılınca farkı tam anlayabilmek için 3 depo kadar kullanmak gerek aslında