Sıfır Araç Alırken Teslimatta Dikkat Edilmesi Gerekenler.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
556924_484840134899214_522694547_n.jpg

Araç teslimi sırasında teslim tutanağına imza atmadan önce yapılması gerekenler.

1-Motor ve şasi numaralarının ruhsat ve fatura bilgileriyle uyumuna bakınız.

2-Mümkünse boya kalınlık ölçümünü yaptırınız.

3-Katalogda vaat edilen donanımların çalışıp çalışmadığına bakınız.

4-Araç içindeki kumanda düğmelerinin ışıklarının yanıp yanmadığını kontrol ediniz.

5-Aracı bayiden çıkarmadan önce servis bölümünde yürüyen aksamın sağlamlık kontrolünü,gevşek vida olup olmadığının kontrolünü ve lastik basınçlarını kontrolünü yaptırınız.

6-Stepne veya tamir kitinin var olup olmadığına bakınız.

7-Stepne ve aracın üzerindeki lastiklerin aynı marka ve ölçüde olmasına dikkat ediniz.

8-Aracın üzerinde bulunan jant tipi ve ölçüsünün faturada yazan ile aynı olup olmadığına bakınız.

9-Trafik seti, paspas gibi aksesuarların kontrolünü yapınız.

10-Karoseri açıklıklarına ve hizalarına dikkat ediniz (Kapı-Bagaj vs ).

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Teşekkürler, faydalı bir paylaşım olmuş...

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mükemmel Paylaşım Emeklerine SağlıkAbi

Kesinlikle ve kesinlikle motor numarasından şaşi numarasına stepneden aküye koltuklardan tavana aklıma gelecek her yeri kontrol edip aracımı teslim aldım fakat boya kalınlık ölçüsü hiç aklıma gelmedi çok pişman oldum fakat aracı teslim aldıktan sonra iş işten çok tan geçmişti bile..

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Ufak bir ayrıntı eklemek istiyorum. Arabanın boya ölçümlerini yapabilmek için, bir ekipmana ihtiyaç duyuluyor, müşteri bu ekipmanı bayiiden temin edebilir mi? Bir de bu ölçüyü yaptığımızda olması gereken ölçü değerleri ne olmalı ki tamam diye bilelim.

Son düzenleme:

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gerçekten faydalı konu abi :eyv
Başka bir başlıkta da mais ten yetkili bir arkadaş sıfır araç teslimi ve garantisi süresinde araçlarda yapmaları gereken yükümlülükleri ve garanti süresi boyunca hangi aksamların ne derece garantiye tabii olduğunu bize anlatsa... Böylece servisler arasındaki farklı açıklamaların ve yanlış anlaşılmaların önüne geçmiş olurlardı.

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Ufak bir ayrıntı eklemek istiyorum. Arabanın boya ölçümlerini yapabilmek için, bir ekipmana ihtiyaç duyuluyor, müşteri bu ekipmanı bayiiden temin edebilir mi? Bir de bu ölçüyü yaptığımızda olması gereken ölçü değerleri ne olmalı ki tamam diye bilelim.
Bütün bayilerin 2.el expertiz bölümü mevcut,cihazı oradan getirtebilirsiniz...

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Bütün bayilerin 2.el expertiz bölümü mevcut,cihazı oradan getirtebilirsiniz...

Bu aşamayı hallettik, expertiz geldi, ölçümlerini yaptı, işimizi sağlamak almak adına soruyorum, ölçümleri biz yapmak istersek "expertiz bayinin personeli" bu veriler ne olmalı?

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Bu aşamayı hallettik, expertiz geldi, ölçümlerini yaptı, işimizi sağlamak almak adına soruyorum, ölçümleri biz yapmak istersek "expertiz bayinin personeli" bu veriler ne olmalı?
Ölçü nedir tam bilmiyorum Aykut abi lakin aracın tamamında kalınlık aynı ise sıkıntı yok,bir iki parçada kalınlık farkı varsa anla ki araçta boya var...

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Paylaşım için teşekkür ederiz abim ek olarak da

Kapı bagaj aralıklarına dikkat edin arkadaşlar ...

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Paylaşım için teşekkürler abi, :eyv