Sifir araç rodaj dönemi

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gereksiz polemiklerden sıkıldım arkadaşlar :)

isteyen uygularrrr, istemeyen bildiğini yaparrrr, herkes güle güle binsin..

yalnız şunuda unutmayalım hani herşey kullanım kılavuzu ya, bir bakın göz atın derim o artık rodaj yok deniyor ya rodaj var dediğiniz yıllarda üretilen arabaların kullanım kılavuzunda farklı ve detaylı bir anlatımmı vardı yoksa aynen bu renaultunki gibi 2500rpmi geçme gibi kısa ve öz bir anlatımıydı diye.

kılavuz dediğiniz şey bu denli ayrıntılı olsaydı 1500 sayfadan oluşurdu,1001 şeyi yanlış anlar yorumlardı kullanıcı böyle bir detay yok aslada olmadı arkadaşlar şüpheniz olmasın :)

neyse öncedende belirtiğim gibi bu adımların bende öyle wooowww dedirtecek farkı yaratacağını iddia etmiyorum ama etmezde değil dileyen uygular dileyen kendi ne bilirse onu yapar. iyi haftasonları herkese

hkderinoz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gereksiz polemiklerden sıkıldım arkadaşlar :)

isteyen uygularrrr, istemeyen bildiğini yaparrrr, herkes güle güle binsin..

yalnız şunuda unutmayalım hani herşey kullanım kılavuzu ya, bir bakın göz atın derim o artık rodaj yok deniyor ya rodaj var dediğiniz yıllarda üretilen arabaların kullanım kılavuzunda farklı ve detaylı bir anlatımmı vardı yoksa aynen bu renaultunki gibi 2500rpmi geçme gibi kısa ve öz bir anlatımıydı diye.

kılavuz dediğiniz şey bu denli ayrıntılı olsaydı 1500 sayfadan oluşurdu,1001 şeyi yanlış anlar yorumlardı kullanıcı böyle bir detay yok aslada olmadı arkadaşlar şüpheniz olmasın :)

neyse öncedende belirtiğim gibi bu adımların bende öyle wooowww dedirtecek farkı yaratacağını iddia etmiyorum ama etmezde değil dileyen uygular dileyen kendi ne bilirse onu yapar. iyi haftasonları herkese

hocam emeğine sağlık malesef bu konuyu yeni keşfettim. ama konunun ilk sayfasından son sayfasına kadar okudum. zaman zaman soru tekrarları, zaman zaman polemikler...:) olsun . bu rodaj konusu açan, mesleki bilgilerini paylaştığın içinde çok teşekkürler. Ama sadece sana değil genel bir eleştirim var. Dedim ya konuyu ilk sayfasından son sayfasına kadar okudum. Senden bu eleştirime cevap vermeni istiyorum. konuya cevap verenlerin genelde benim de kafam karıştı. Hadi RFC üyelerine bir iyilik yap...:eyv Benzinli ve dizel araçların rodaj km'lerine ve Rpm v.s göre yağ değişimi v.s ayrı ayrı en başından sonuna kadar net açıklayıcı basitleştirilmiş ama açıklayıcı tereddüt bırakmadan bir tablo yapıp paylaş. Şimdiden emeğine bilgine deneyimine sağlık. kolay gelsin...