Sıfır clio yapılması gerekenler??

deathrider

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar 1-2 aya yeni aracım gelecek ama yeni gelen araca yapılamsı gerekenler nelerdir??
Hem benim için hemde diğer arkadaslar için listeyi dahah da geliştirip yorum yaparsınız sevinirim
1)İlk önce arabanın bazı özelliklerini kontrol edeceğim..Döşemelerinin donanaıma uygunluğu,kaput amortisörü,orjinal paspas,kaput altında keçe olup olmaması(bazı araçlarda yokmuş,dizel olmasıan rağmen)
2)Kasko
3)Kaput filmi(bu konuda çok karasızım..Ypatırcakasan tam kaput yaptır..Yarım kötü olur diyen çok..Hiç yaptırma zaten taş gelsede filmi yrtıp atıyor bir faydası olmuyor diyende var..Bir de filmeden dolayı kaputla aracın diğer kısımları arasında renk farkı oluyor..Sizce ne yapılmalı
4)Paspasların altına siyah halıflex kestirme(Bu benim fikrim malum ne kadar pasppas olsa da kir çamur aracın tabanına çok bulaşıyor..O zemin bir kere yıprandı mı geri dönüşü yok)
5)Koltuk kılıfı(Bu konuda da çok kararsıım,döşeme korkuma mu yaptırsam yada biraz paraya kıyıp adam gibi bir döşeme mi yaptırsam karar vermedim sizlerin görüşlerini de cok merak ediyorum..)
6)Yan basamak koruma...kaput filmi yaptırmasam da sanırım diye birsey varmış..İnip binerken çok yıpranıyor araç bir o yan basamaklardaki siyah üzeirne olan o pis görüntüye illet oluyorum
7)araç kırmızı renk olacak..Boyama koruma hakkındaki görüşleriniz..Boya koruma yapacağız diye bozmayayım aracı..

Başka önerileriniz varsa listeyi geliştirmek isityorum..Herkese simdiden tesekkürler..

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Öncelikle aracın şimdiden hayırlı olsun,kafana hiç bir şey takmadan kullanmana bak,ne kadar çok kollarsan o kadar iş gelir başına.
Üzerinde vaat edilenlerin olup olmadığını kontrol et yeter,marşa bas ve devam et...:eyv

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ah şu marşa bir de ben basabilsem Mustafa abi kurt nasıl rahatsız ediyor :D Birde hemen akabinde evladım dünyaya gelecek esas heyecanım da o bir kızım peşinden de bir oğlum oluyor :)

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Ah şu marşa bir de ben basabilsem Mustafa abi kurt nasıl rahatsız ediyor :D Birde hemen akabinde evladım dünyaya gelecek esas heyecanım da o bir kızım peşinden de bir oğlum oluyor :)
Hayırlısı olsun kardeşim,arabayı alınca denemeye çıkarız artık,4.vites 70 km gebere gebere...:D
Evladın da hayırlısıyla doğar inşallah...:eyv

deathrider

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle aracın şimdiden hayırlı olsun,kafana hiç bir şey takmadan kullanmana bak,ne kadar çok kollarsan o kadar iş gelir başına.
Üzerinde vaat edilenlerin olup olmadığını kontrol et yeter,marşa bas ve devam et...:eyv
Hocam başka bir çok sorum vardı sizden ayrıntılı bir cevap almak beni çok mutlu ederdi..Diğer konular hahhında görüşleriniz nelerdir ?? gereksiz mi sizce..

deathrider

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kimsenin bir fikri yok mu acaba???

katar27

Fatih KATAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaput filmi yaptıracaksanız tam yaptırın yarı yarıya olduğu zaman göze çok batıyor ama tamda sıkıntı yok... Gittiğim yıkamada kırmızı Ferrari F458'in komple kaputunu kapladılar. Paspasların altına halıflex falan yani şahsen ben yapmam böyle bişey... Hani kusurabakmayın lafım size değil ama bana göre görgüsüzlük... İlk defa arabası olmuş misali... Bi lafa var çok sakınılan göze çöp batar misali abartmaya gerek yok.. Paspas delinirse değiştirin sıkıntı olmaz. Koltuklarlada hiç oynamayın derim bence gerek yok yani bu kadar çok korumaya. Aracı aldığınızda bi koltuk koruma attırın leke falan bişey tutmaz daha... Çok temiz şekilde kullanmak istiyorsanızda belli zaman aralıklarında koltukları detaylı temizlik yaptırın olur biter.. Yan siyah plastikler ister istemez kirlenir onlara çare yok.. Araç yıkandığı zaman gidiyo çokta göze batacak bir çizik olmuyor üstünde... Boya koruma ve motor koruma yaptırın aracınıza sıfır araç nede olsa ne kadar iyi bakarsanız o kadar iyi... İyi günlerde kullanmanız dileğimle.

deathrider

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaput filmi yaptıracaksanız tam yaptırın yarı yarıya olduğu zaman göze çok batıyor ama tamda sıkıntı yok... Gittiğim yıkamada kırmızı Ferrari F458'in komple kaputunu kapladılar. Paspasların altına halıflex falan yani şahsen ben yapmam böyle bişey... Hani kusurabakmayın lafım size değil ama bana göre görgüsüzlük... İlk defa arabası olmuş misali... Bi lafa var çok sakınılan göze çöp batar misali abartmaya gerek yok.. Paspas delinirse değiştirin sıkıntı olmaz. Koltuklarlada hiç oynamayın derim bence gerek yok yani bu kadar çok korumaya. Aracı aldığınızda bi koltuk koruma attırın leke falan bişey tutmaz daha... Çok temiz şekilde kullanmak istiyorsanızda belli zaman aralıklarında koltukları detaylı temizlik yaptırın olur biter.. Yan siyah plastikler ister istemez kirlenir onlara çare yok.. Araç yıkandığı zaman gidiyo çokta göze batacak bir çizik olmuyor üstünde... Boya koruma ve motor koruma yaptırın aracınıza sıfır araç nede olsa ne kadar iyi bakarsanız o kadar iyi... İyi günlerde kullanmanız dileğimle.

Hocam eski aracımda çok çektim bundan..Paspasın altındaki döşeme bile yırtılmıştı..Öyle olunca insanın alkına bir daha başına gelmesin diye aklına bir çok sey geliyor..Kimse tarafndan da görülmeyeceğinden bana çok görgüsüzlük gibi gelmemişti..Tuhaf hissettim kendimi şimdi ..
Kaput filmi yaptıracağım herhalde..
Motor koruma hakkında bir bilgim yok araştırayım biraz..Yorumlarınız için tesekkürler..

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
diğer konuları bilemem ama kaskonuzu aracı bayiden çıkarmadan yaptırmanızı öneririm kesinlikle.

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Kangoo'da Paspasların altına halıflexleri aracı aldığım gün yaptırmıştım bu bence görgüsüzlük değil aracı korumaya yönelik bir çalışma Fatih...
Megane RS'e böyle bir şey yaptırma gereği görmedim,onun yerine halı kestirdim direk paspas olarak kullanıyorum...
Kaput korumayı ne kadar iyi çektirirsen çektir taş geldimi korumaz.
Sıfır aracı kaskosuz kullanma derim...