Sıfır clio yapılması gerekenler??

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Araç içinde sigara içenleri araca almamak ve de su dışında yiyecek- içecek (tabii kan şekeri düşecekse bisküvi vb mecburen olabilir kuru gıda en azından) tüketilmemesini alışkanlık haline getirmek lazım sanırım.

katar27

Fatih KATAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam eski aracımda çok çektim bundan..Paspasın altındaki döşeme bile yırtılmıştı..Öyle olunca insanın alkına bir daha başına gelmesin diye aklına bir çok sey geliyor..Kimse tarafndan da görülmeyeceğinden bana çok görgüsüzlük gibi gelmemişti..Tuhaf hissettim kendimi şimdi ..
Kaput filmi yaptıracağım herhalde..
Motor koruma hakkında bir bilgim yok araştırayım biraz..Yorumlarınız için tesekkürler..
Yanlış anlamayın lütfen sadece şahsi görüşüm. Ayrıca yaş farkımız varmış şimdi gördüm kardeşim dersende olur abi :) Hani dedim ya abi çok sakınılan göze çöp batar diye o misal yani... Mesele şoför taraflarındaki paspaslar çok çabuk delinir ayakkabının topuğundan dolayı o yüzden zamanı geçmeden değiştirmek lazım. Bide zaten o kadar çok pislenmiyor abi paspasların altına gitmiyo pislik. Ben arabamı yıkatmasam içi pis olsa bile paspasın üzerindeki kağıtları sürekli değiştiririm yenisiyle o zaman bazen paspasları yıkamaya bile gerek kalmıyor siliyor sadece yıkamacım :)

deathrider

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Yanlış anlamayın lütfen sadece şahsi görüşüm. Ayrıca yaş farkımız varmış şimdi gördüm kardeşim dersende olur abi :) Hani dedim ya abi çok sakınılan göze çöp batar diye o misal yani... Mesele şoför taraflarındaki paspaslar çok çabuk delinir ayakkabının topuğundan dolayı o yüzden zamanı geçmeden değiştirmek lazım. Bide zaten o kadar çok pislenmiyor abi paspasların altına gitmiyo pislik. Ben arabamı yıkatmasam içi pis olsa bile paspasın üzerindeki kağıtları sürekli değiştiririm yenisiyle o zaman bazen paspasları yıkamaya bile gerek kalmıyor siliyor sadece yıkamacım :)
Yaş olayına takılmaya gerek yok..Kardeşim sayılırsın bunun yaş ile ilgisi yok..Bu ünvanlar yaş ile değil duruş ile kazanılmalı..
Şöfor tarafındaki özellikle gazın orası çabul deliniyor..Delindğini farkedip üşenip gidene kadar zemine olan olmuş oluyor..
Aracıma ne kadar bakarsam o da bana o kadar iyi hizmet eder mantığı ile hareket ederim..
8 senelik toyota çok iyi bakmıstım üzülmemiştim..

deathrider

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kangoo'da Paspasların altına halıflexleri aracı aldığım gün yaptırmıştım bu bence görgüsüzlük değil aracı korumaya yönelik bir çalışma Fatih...
Megane RS'e böyle bir şey yaptırma gereği görmedim,onun yerine halı kestirdim direk paspas olarak kullanıyorum...
Kaput korumayı ne kadar iyi çektirirsen çektir taş geldimi korumaz.
Sıfır aracı kaskosuz kullanma derim...
Kaput korumadan vazgeçtimm...Sebeplerim:
Renk farkı yapması
Kullanılan ilaçların söktürünce boya üzerinde kötü etkisiinin olamsı
Taş gelirse yırtılıyor..Yeniden yaptırmazsan kötü duruyor,psilik giriyor..
Yarım zaten yaptırılmıyor..Tam da iyi para istiyor..

Halı kestirmek hiç aklıma glemdi..Siyah halı kestirmek biraz dahah tuzlu olur paspaslardan ve halıflexden de dahah uzun ömürlü olur..
Mustafa bey sizce halıflex mi dhaah kullanışlıydı?? yoksa şimdi kullandığınız siyah halılar mı..

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Halı kestirmek hiç aklıma glemdi..Siyah halı kestirmek biraz dahah tuzlu olur paspaslardan ve halıflexden de dahah uzun ömürlü olur..
Mustafa bey sizce halıflex mi dhaah kullanışlıydı?? yoksa şimdi kullandığınız siyah halılar mı..
Halı daha kullanışlı,bagaj dahil komple halı kaplatmışım,kenarları overlok çekili,4 senedir mis gibi duruyor,aracın kendi halılarında en ufak leke yok fabrikadan çıktığı gibi duruyor...

deathrider

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Halı daha kullanışlı,bagaj dahil komple halı kaplatmışım,kenarları overlok çekili,4 senedir mis gibi duruyor,aracın kendi halılarında en ufak leke yok fabrikadan çıktığı gibi duruyor...

yorum ve tecrübelerinizi aktardığınız için teşekkürler..

gnchmurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1. Kesinlikle kontrol et, ayrıca trafik setini ve yangın söndürme cihazını da kontrol et.
2. Kaskoyu ben güneş sigortadan yaptırdım (en uygunu)
3. Kaput filmini ben taktırmadım kullananlar pek önermiyor
4. Paspaslar yeterli bence, ayakkabı direkt olarak zemine temas etmiyor çünkü
5. Hava yastıkları koltuklarda bulunuyordu sanırım (yanlış hatırlıyor olabilirim) o yüzden kılıfa gerek yok
6. Düşünülebilir
7. Ben de düşünüyorum boya koruma hatta şart çünkü araba siyah. Boya koruma arkadaşlarınızın tercih ettiği yerlere gidin