Sigorta Verilerine Göre Kadınlar Erkeklerden Daha İyi Sürücü :)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
eşim arabaya geçtiğinde elimi kapı koluna iyice kenetleyip ayakalrımı yere sıkıca basıyorum

hayır öyle dersem kendisine güveni kaybolur

eşim bazen arabayı sürmek istiyor biraz zor ikna oluyor ama sonuçta sürmekten vazgeçiyor "beni düşünmüyorsan arabayı düşün hadi onuda düşünmüyorsan diğer insanları düşün" mantığıyla yaklaşıyorum olaya oda anlayış gösteriyor sağolsun cenker

bu kadar stres yaşayıp dil dökeceğinize, iyi bir hocadan eğitim aldırsanız nasıl olur eşlerinize acep??? ya da ders almalarına karşı gelmeseniz? trafiğe kapalı alanda dırdır etmeden biraz pratik yapmasına olanak verseniz??? :loll

Bayanlar kurallara bizlerden daha fazla uyuyor,bazen öyle kuralcı oluyorlar ki trafik içinden çıkılmaz bir hale gelebiliyor,her şeye rağmen bayan sürücülerimizi seviyoruz...:eyv

kuralcı olmalarının trafiği etkileyeceğini sanmam, ha diğer sürücülerin hiçbiri kurallara uymuyorsa tabii kurallara uyan suçlu olacaktır. tünelde arkama takılıp sürekli sellektör yapan, inat olarak hızlanmadığım yani 50 yi geçmediğim için de az ileride, dönüş olmayan yerden 2 yönde yeşil yanıp trafik akarken pat diye dönüş yapan .... ya çarpmadan durabildiğim aklıma geldi??? eminim o sırada bana sayıyordu tüneldeyiz, o kadar sellektör yapıyorum niye hızlanmıyor diye, sonrasında tıpış tıpış gitmişti yolda :aytuğ

kadınların trafiği alt üst etmesi, 1. araca yabancı olma, 2. eğitim almadan yollara atlama -ki erkeklerde de sayısı hiç az değil bir de aşırı güven oluyor hiç burunlarından kıl aldırmazlar- 3. korkaklık, yol alamama, şerit değiştirememe, kavşakta belki dakikalarca kala kalma, burnunu sokmaktan çekinme... şeklinde :D

iyi bir hocayla çalışıldığında, şakayla karışık insanın beynine işliyor ve hocayla birlikte bunları yapabildiğini gören insan da kendine güvenebiliyor, yoksa aşırı gözü kara değilse, bizim ehliyet kurslarımızda bunları öğrenmesine imkan yok, nasıl olsa ailelerde de genel olarak kız çocuklara arbayla yakınlaşm imkanı pek verilmiyor, çocukken oyuncak araba alınmıyor ... ıslık

Nedir bayan şoförlerle alıp veremediğiniz ey RFC ahalisi? İyisi de var kötüsü de. Tıpkı siz erkek şoförlerin de olduğu gibi. :aytuğ

:eyv:tony hay ağzına sağlık haticim!:aytuğ

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Bayan Ayakkabılarından Korkun!

Trafikte Bayan Şoförleri genelde çok takip eder izlerim,şu bir gerçekki bayan iç güdüleri ile erkek iç güdüleri ve hakimiyet kesinlikle farklı nasıl bir ev temizliğinde bayan çok daha iyi erkek başarısızsa trafikte'de aynı kural geçerli bence tabiki istisnalar yokmu her işte olduğu gibi elbette var. Örnek vericek olursak;

Bayan sürücülerin bir çoğu çekingen ve ürkek gerçekten bu böyle burada bayanlarımıza laf vurmak veyatta bir tartışma açmak girişiminde değilim hergün karşılaştığımız yaşadığımız örneklerden bahsediyorum.

Erkeklerde çoğunlukla agrasif sert sinirli ona buna devamlı konuşan bağıran tipleriz çoğu zaman bende'de oluyor,diyorum ya doğal karşılamak en mantıklısı çünkü trafikte gerçekten çile sıkıntı stres çok büyük bunları aşmak mümkün değil dünyanın her ülkesinde ilçesinde bu böyledir.

son olarak bence Bayan sürücülerimizde Erkek sürücülerimizde Aynı tas aynı hamam.
hehe

Çok doğru saptamalar! Genel olarak erkeklerin one task, bayanların multi task olduğu kanıtlanmış zaten. Yani kadınlar aynı anda birçok şey düşünebilirken, erkekler aynı anda birden fazla düşünemez genel olarak. Yemek yerken sadece yemek düşünür mesela, kadın o anda iş yerinde ertesi gün yapması gerekenleri, 2 gün sonra gelecek arkadaşları, hafta sonu gidilecek yerleri, varsa eğer çocuklar hakkında detayları düşünebilir. diyeceksiniz ki rakı sofralarında muhabbet uzun olur, e o da alkolün etkisiyle :D tabii bunlar genellemelerdir, istisnalar illa ki olacaktır.
aynı sebeple başarılı cerrahlar da genellikle erkeklerden çıkar, aslında aşçıların da erkek ağırlıklı olması bundandır, kadınlar o anda farklı şeyler düşünürken yemeğe farklı şeyler katabilir ya da az/ çok miktarlar kullanabilir.

aynı şekilde trafikte de, siz erkekler sadece gideceğiniz yeri düşünebilirsiniz, ama bir kadının aklında türlü şeyler geçiyordur, bu doğası gereğidir. ama tabii doğası böyle diyip dalgın dalgın gitmeyi alışkanlık haline getirmek de bağışlanamaz.

ancak günümüzde cep telefonu kullananlara dikkat ediyorum, eskiden ön yargılıymışım şu anda trafikte o kadar çok telefonla konuşan erkek görüyorum ki, bir de kadınlara çok konuşuyor derler! gördüğüm anda kendimi sağlama almaya çalışıyorum. telefonla konuşan bir erkeğin de yola ne derece dikkat edebileceği ? her zaman benim için.

ama daha çok dikkat etmeniz gereken bir konu var ki o da AYAKKABILAR! aslında konu açacaktım bunla ilgili :D Topuklu ayakkabı, dar çizme vb ayakkabılarla araç kullanmayı deneyin derim, birçok şeyi anlamak için, sonra daha da korkacaksınız :aytuğ Yine farklı ayakkabı denemesi yaptım ve airtabanlar bile daha güvenliymiş, dar çizmemsi şeylerle araç kullanmak ölüm gibi geldi, biraz da topuk olunca bilekler yoruluyor, bilekleri yormayayım dersen de ani gaz ve fren gerekebiliyor dün yaptığım deney sonucu ben de kokoş görünen hatunlardan daha çok korkmaya başladım muhtemelen topuklu vardır ayaklarında, ya da minyon hemcinslerimden :aytuğ

not: tabii ki ustalaşmış olanlarda ayakkabı fark etmez, ancak genel olarak ciddi sorun teşkil edeceğini düşünüyorum, dün yolda hep topukluyla kullananlar ne yapıyor diye düşündüm :D

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ama daha çok dikkat etmeniz gereken bir konu var ki o da AYAKKABILAR! aslında konu açacaktım bunla ilgili :D Topuklu ayakkabı, dar çizme vb ayakkabılarla araç kullanmayı deneyin derim, birçok şeyi anlamak için, sonra daha da korkacaksınız :aytuğ Yine farklı ayakkabı denemesi yaptım ve airtabanlar bile daha güvenliymiş, dar çizmemsi şeylerle araç kullanmak ölüm gibi geldi, biraz da topuk olunca bilekler yoruluyor, bilekleri yormayayım dersen de ani gaz ve fren gerekebiliyor dün yaptığım deney sonucu ben de kokoş görünen hatunlardan daha çok korkmaya başladım muhtemelen topuklu vardır ayaklarında, ya da minyon hemcinslerimden :aytuğ

not: tabii ki ustalaşmış olanlarda ayakkabı fark etmez, ancak genel olarak ciddi sorun teşkil edeceğini düşünüyorum, dün yolda hep topukluyla kullananlar ne yapıyor diye düşündüm :D

Arkadasımın oto yıkama kuaför dükkanı var boş vakitlerimde takılıyorum yanında bayanların arabasının çoğunun şoför tarafı paspası delik deşik olmuş bazılarında da koltuğun altında başka ayakkabı cıkıyor :) Hele o ortada ki dikiz aynası nereye gösteriyor ne siz sorun ne ben söyleyim :slc

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Arkadasımın oto yıkama kuaför dükkanı var boş vakitlerimde takılıyorum yanında bayanların arabasının çoğunun şoför tarafı paspası delik deşik olmuş bazılarında da koltuğun altında başka ayakkabı cıkıyor :) Hele o ortada ki dikiz aynası nereye gösteriyor ne siz sorun ne ben söyleyim :slc

sivri topuk deliğidir :D gerçi başka ayakkabı çıkıyorsa yine iyi en azından sürerken değiştiriyordur, ama tabii kendi koltuğu altında olmamalı bence güvenlik açısından.
ayna konusunda bir şey diyemeyeceğim :D hani boydan fark eden de vardır sonuçta ama saç baş düzelten çok olduğundan her türlüsü vardır :) eğitim şart! ama kocadan hoca olmaz:D

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mükemmel Açıklamalar yapmışsınız Çiğdem Hanım Ellerinize Düşüncelerinize Tecrübelerinize Sağlık Gerçekten anlattıklarınız ÇooK Doğru..

Aslında bende düşünürüm bazen o topuklu ayakkabılar ile nasıl vites değiştirilir nasıl frene basılır diye :D Ama Sürüyorlar İşte Kimsenin Malını Canına Kasdetmeğe Hiç Gerek Yok Efendice Classic Ayakkabıların İle Sür Aracını Gideceğin Noktaya :)

Herkese Güvenli Sürüşler..
:eyv
Çok doğru saptamalar! Genel olarak erkeklerin one task, bayanların multi task olduğu kanıtlanmış zaten. Yani kadınlar aynı anda birçok şey düşünebilirken, erkekler aynı anda birden fazla düşünemez genel olarak. Yemek yerken sadece yemek düşünür mesela, kadın o anda iş yerinde ertesi gün yapması gerekenleri, 2 gün sonra gelecek arkadaşları, hafta sonu gidilecek yerleri, varsa eğer çocuklar hakkında detayları düşünebilir. diyeceksiniz ki rakı sofralarında muhabbet uzun olur, e o da alkolün etkisiyle :D tabii bunlar genellemelerdir, istisnalar illa ki olacaktır.
aynı sebeple başarılı cerrahlar da genellikle erkeklerden çıkar, aslında aşçıların da erkek ağırlıklı olması bundandır, kadınlar o anda farklı şeyler düşünürken yemeğe farklı şeyler katabilir ya da az/ çok miktarlar kullanabilir.

aynı şekilde trafikte de, siz erkekler sadece gideceğiniz yeri düşünebilirsiniz, ama bir kadının aklında türlü şeyler geçiyordur, bu doğası gereğidir. ama tabii doğası böyle diyip dalgın dalgın gitmeyi alışkanlık haline getirmek de bağışlanamaz.

ancak günümüzde cep telefonu kullananlara dikkat ediyorum, eskiden ön yargılıymışım şu anda trafikte o kadar çok telefonla konuşan erkek görüyorum ki, bir de kadınlara çok konuşuyor derler! gördüğüm anda kendimi sağlama almaya çalışıyorum. telefonla konuşan bir erkeğin de yola ne derece dikkat edebileceği ? her zaman benim için.

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayna daha çok sağ tarafı gösteriyordu hehe bi keresinde de İstinye parkın önündeki ısıklarda duruyorum yanıma bi micra durdu baktım sağ ayna kapalı korna çaldım bayan baktı sağ ayna kapalı açıyım mı dedim gerek yok Tarabya'dan buraya kadar geldim bişi olmadı bundan sonra da bişi olmaz heralde diyince camı filan kaldırıp kapıları kitledim yeşil yandıktan 10 sn filan sonra kalktım Allah bilir istinye yokuşunda kaç araba şarampole gitmiştir hehe

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Ayna daha çok sağ tarafı gösteriyordu hehe bi keresinde de İstinye parkın önündeki ısıklarda duruyorum yanıma bi micra durdu baktım sağ ayna kapalı korna çaldım bayan baktı sağ ayna kapalı açıyım mı dedim gerek yok Tarabya'dan buraya kadar geldim bişi olmadı bundan sonra da bişi olmaz heralde diyince camı filan kaldırıp kapıları kitledim yeşil yandıktan 10 sn filan sonra kalktım Allah bilir istinye yokuşunda kaç araba şarampole gitmiştir hehe

tamam hocalarıma hep dua ediyorum ama eğitim olmasa bile bu kadarı da fazla:D mesela aynayla yetinmeden şerit değiştirmek için başı çevirip bakmayı uygulamalı öğretmişti sevgili hocam, sıkıyorsa gel de unut:D

aynı şekilde burnunu çıkarıp yol almayı, yol verilmez -alınır gibisinden, sabırlı şekilde beklemişti en pis 4 yol ağzına görütürüp sağdan soldan gelen geçiyor, biz bekliyoruz, çay kahve ? gibisinden :) şimdi o günlerdeki halim gibi görüyorum bazen, eğer o zaman ve parayı harcamasaydım şu anki halime kaç yılda gelirdim, işin kötüsü gelebilir miydim? ki hiç sanmıyorum kesin bunalıma girer satardım pasaklıyı herhalde:)