Sislerede xenon takıldı nasıl olmuş arkadaşlar:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

m.gokceoglu

Denizli , T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oncelikle tum abilerime arkadaşlarima teşekkür ederim.
Şimdi benim normal farlarim zaten mercekli far gidipte normal farlara zenon takacak kadar düşüncesiz degilim.

Sislere gelecek olurdak simdiye kadar mercekli far görmedim zenonlarda
Ve ben sis farlarini taktim takali bikez actim oda bildiginiz givi ayvalik yolculuğunda surekli sisleri acip gezen biri değilim ve karsidan gelenin nasil gozunu aldigini gayet iyi bilirim

Yani soyle dusunursek 1 sene icinde sadece bi ayvalik yolculuğunda actim ve giderken çok sis vardi resimler de oldugu gibi
öcelikle şunu söyleyeyim yanlış anlaşılma olmasın amacım sizi kırmak yada kötü bir duruma düşürmek değil, sadece savunduğum gerçekleri söyledim. merceksiz olan xenon kesinlikle ve kesinlikle ister farda ister siste olsun göz alıyor. sırf xenonun daha performanslı aydınlatmasını kullanabilmek ve karşıdan geleni tehlikeye atmamak için 800 tl civarı bir masrafla far mercek modifiyesi yaptım kendi aracıma. sisleri normalde açmazsanız elbette karşıdan gelenin gözünü almaz ama açtığınız andada kötü bir duruma sebebiyet verebilir malesef. kaldıki halojen ampülde dahi göz alan sisler xenon ile daha kötü bir duruma gelmektedir. en güzeli hiç çakma xenona bulaşmamaktır.

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normal fara xenon takacak kadar düşüncesiz değilim demişsin ama sislere takacak kadar evet maalesef. Sislere takılan xenonun yeri göğü aydınlattığını herkes biliyor boşu boşuna çok yakışmış çok güzel olmuş gibi şeyler yazmaya gerek yok yalnış bir davranış karşısında.
Yeri geldimi herkes normal fara xenon olmaz göz alır uzunları açarım gördümmü der fakat sislerde ne kadar göz alıp kulak çınlattığını bildiği halde baya yakıştırmış ahali bravo !

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen kendi kendini bildikten sonra emin ol sorun çıkmaz mesela bi köy yolunda açmak yada sisli bi otobanda acmak senin sis fari dusuncen ne bilmiyorum belki farla birlikte mutlaka sisleride aciyo olabilirsin ancak herkesi ayni kefeye koymaman lazim

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben sislerimi sis olmadığı sürece açıp gezmem.
Sislere xenon takmak demek ben sisleri açarım gezerim gösteririm demektir.
Sislerini açıp kullanmayan sadece lazım olduğunda kullanan birisi aracının sislerine xenon taktırmaz canım kardeşim.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haklısın senn kralsinn sen doğrusun artik o kadar abartmissin ki olayı sisi acip gezip gezmedigime bile karar vericek hale gelmissin bence bu kadar ön yargili olma derim.

Ben yaptırdım sirf resim cekip foruma koymak icin yaptirdim itirazin varmi bunada değerli üye ?
Sürekli kardeşim diye hitap ediyorsun aramizda cok büyük bi yas farki yok olsa bile adim kardes olsa uye adima kardes yazabilirdim.
Uslubuna biraz daha dikkat etsen iyi olur diye düşünüyorum
Ve diger insanlar adina karar vermesen dahadaha iyi olur

Kal saglicakla ;-)

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ve ayrıca bu forumda daha önce onlarda konum var hangi birisinde yada hangi resimde sislerim acik bakabilirsin değerli üye ;-)
Herşeyden bu kadar emin olacak derecede konuşmasan yada benim adima karar vermesen sevinirim

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haklısın senn kralsinn sen doğrusun artik o kadar abartmissin ki olayı sisi acip gezip gezmedigime bile karar vericek hale gelmissin bence bu kadar ön yargili olma derim.

Ben yaptırdım sirf resim cekip foruma koymak icin yaptirdim itirazin varmi bunada değerli üye ?
Sürekli kardeşim diye hitap ediyorsun aramizda cok büyük bi yas farki yok olsa bile adim kardes olsa uye adima kardes yazabilirdim.
Uslubuna biraz daha dikkat etsen iyi olur diye düşünüyorum
Ve diger insanlar adina karar vermesen dahadaha iyi olur

Kal saglicakla ;-)
Bak KARDEŞ yada çocuğum çok ukalasın bunu bil öncelikle !!
Bana ahkam kesene kadar öncelikle kendi uslubuna bak derim sana KARDEŞ !
sanırım sen ve sen gibileri burada pohpohlamayıp aman ne güzel olmuş süper yakışmış diyip şakşaklamayınca burada böyle oluyor sıkıntı yok kardeş..
sana forumunda başarılar milleti öğreniyoruz sayenizde tatlı rüyalar..
Ha bu mesajdan sonra burada arkamdan atıp tutmazsan sevinirim çünkü kale alıp bakıp okuyup cevaplamıycam arkamdan yazıpta millete gösteriş yapmazsan sevinirim ;)

m.gokceoglu

Denizli , T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
zaten merceksiz xenon ışığıı dağıttığı için görevini yapmaz daha görüşü engeller perde oluşturarak. Kaldı ki resimde bakılırsa 8000 k hiç performans vermez. Amaç aydınlanmaksa halojen sis daha performanslı ve daha legal. Ortamın gerilmesine gerek yok saygı ve sevgi ile çözülmeyecek şey yoktur. Sadece uygun olmayan bir durum dile getirilmiş

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bak KARDEŞ yada çocuğum çok ukalasın bunu bil öncelikle !!
Bana ahkam kesene kadar öncelikle kendi uslubuna bak derim sana KARDEŞ !
sanırım sen ve sen gibileri burada pohpohlamayıp aman ne güzel olmuş süper yakışmış diyip şakşaklamayınca burada böyle oluyor sıkıntı yok kardeş..
sana forumunda başarılar milleti öğreniyoruz sayenizde tatlı rüyalar..
Ha bu mesajdan sonra burada arkamdan atıp tutmazsan sevinirim çünkü kale alıp bakıp okuyup cevaplamıycam arkamdan yazıpta millete gösteriş yapmazsan sevinirim ;)

Ben ukala olacak olsam sürekli ''kardeşim'' olarak hitap etmem
Onu geçiyorum olayı o derece abartmışsın ki benim adıma sürekli sisleri actıgıma karar verip ceza kesiyosun
Onu geçiyorum halen aynı üslupta arkamda atıp tutma yada cevap yazma gibi şeyler yazmışsın şunu sakın unutma kimse kimsenin lafıyla hareket etmez
Ve mesajları ikimizinde dikkatlice okursak eğer kimin ahkam kestiği kimin nasıl bi uslupta konustugu gayet acık ortada

Ve emin olabilirsin burada birçok insan tanıdım çok içten samimi ve candan ama hiçbirisi sizin gibi havalı ve ukala cevaplar vermemişti...
Ve ayrıca gösteriş için asla bişey yapmaya calısmadım şuana kadar yapmamda sadece burada yazılanlar benim için yazıldıgı için cevaplarım

Ama siz ona bile sınır koymussunuz yazmayın etmeyin vs diye.. Çok garip..

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaş Adam Yaptirmiş Herkez Bir Kendini Gösterme Cabasinda İyi veya Kötü de Geç Yok Göz Aliyor , Yok Muayneden Geçiyor Geçmiyor. Adam Bunlari Göze Almişki Yaptirmiş.. Adam Belirtiyor Birde Çok Fazla Sisleri Kullanmiyorum Diye Daha Niye Neyi Uzatiyosunuzki ? 150 - 200 Lira Prayla Yapilan Bir İş Bu Ucuz Bir İş Değil Yani ...

Konu Git Gide Farkli Noktalara Gitmiş , Polemiğe Sebep Oluyor , Emre Tamam Kardeşim Sende Uzatma Artik Konuyu Kapatiyorum... :eyv :eyv

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...