Sonunda aracıma kavuştum

Zenx

Metin KESKİN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bugun saat 18'de sonunda aracıma kavuştum, 1.2 icon modelini aldım.
aracımı almadan önce yeterince bilgi sahibi olduğum için yaklasık yarım saat aracı almadan önce en ufak noktasına kadar inceledim :aytuğ
gelelim ilk gözlemlediğim konulara;

en başta paspas sorununu çok işitmiştim ve aracım gelmeden öncede satış danışmanına sürekli bu konuyu aktarıyordumki çok şükür çıtçıtlı yerine cuk diye oturan orjinal paspaslar gelmiş.
aracı yanımdaki danışmanla birlikte test sürüşüne çıkardık, ilk kafamda oluşan soru "acaba rüzgar sesi olurmu"ydu ki araçla 190km sürate çıktık ama en ufak bir rüzgar sesi sorunu yaşamadık, sadece motor sesi vardı ve araç yolda çizgisini hiç kaybetmedi bu beni sevindiren bi özellik oldu. ayrıca vites değişimi ışığıda gayet düzgün birşekilde çalışıyordu.

daha sonra danışmanın yapma etme diye yalvarmasına karşın aracı resmen off-road arazi testine çıkarırmış gibi çok bozuk bir yola girdim soldan gelen direksyon kutusu sesi ve bagajdan gelen sesler için, ama yine aracımın hiç biryerinde çıt ses yoktu, sanırım mayıs üretimi son parti araçlarda bu sıkıntılar çözülmüş durumda. şuanda aracımdan çok ama çok memnunum.

son olarak sürat konusuna gelirsek, diğer aracım 1.4 8v 75 hp 2000 model clio symboldu ama gerçekten yırtık uçurtma gibi gidiyordu :aytuğ
hızlanması falan gerçekten seriydi, ancak bu aracı aldıktan sonra 1 ve 2. vitesleri gerçekten kamyon hissi veriyor, hızlanması beni hiç tatmin etmedi diyebilirim, sanki birisi aracı arkadan çekmeye çalışıyor gibi geldi bana.

ama diğer konularda gercekten aracımdan son derece memnun kaldım, [[ teşekkürler reno :eyv ]]

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı Uğurlu Olsun İyi Günlerde Kullanın Inşş

Rangoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun kazasız sürüşler....

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun ama ilk günden 190 iyi değil :)

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun, kazasız belasız kullanırsınız inşallah. aracınızı ilk günden test ederek ve memnun bir şekilde almanıza sevindim:eyv rodaj dönemi içinde motoru çok sıkıştırmamanızı tavsiye ederim:)

Son düzenleme:

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınız hayırlı olsun çok sevindirici bi şikayet olmaması inşallah bütün sorunlar ortadan kalkacak renault yoğun çalışma içerisinde

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Aracın hayırlı olsun,kazasız belasız kullan...:eyv

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motoru yavaş yavaş açın .
Ayrıca 16 sübablı araca hoş geldiniz .
Aracınız 1000 ve 4000 devir arası çok yavaş gelebilir .

8V motorlar 16V motorlara göre daha atiktir . Top speed ve az yakıtta 16V üstün olsada , 8V motor toprak zeminde 2. viteste sararken .
16V motor çok kasmıyor kendini .

Bende öyle oldum oradan biliyorum :D
Mesela 1.4 Broadway bile bizim arabadan ( 1.6 MEgane II ) atik geliyor ( Alt devirlerde )

Tekrar hayırlı olsun güle güle kullanın en iyi günlerde.

Zenx

Metin KESKİN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motoru yavaş yavaş açın .
Ayrıca 16 sübablı araca hoş geldiniz .
Aracınız 1000 ve 4000 devir arası çok yavaş gelebilir .

8V motorlar 16V motorlara göre daha atiktir . Top speed ve az yakıtta 16V üstün olsada , 8V motor toprak zeminde 2. viteste sararken .
16V motor çok kasmıyor kendini .

Bende öyle oldum oradan biliyorum :D
Mesela 1.4 Broadway bile bizim arabadan ( 1.6 MEgane II ) atik geliyor ( Alt devirlerde )

Tekrar hayırlı olsun güle güle kullanın en iyi günlerde.

Teşekkür ederim, durum aynen söylediğiniz gibi :)