Spor Yay Nedir? Ne işe yarar ? Fayda ve Zararları Nelerdir?

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
şunu sormak istiyorum araca eibach, vogtland gibi markalı yaymı takmalıyız yoksa 100-150 tl arasındaki fk,mishomoto, gibi yay mı takmalıyız arada çok fark olurmu? veya farkları ne olur?

FreeCaptiv3

Onur DİKEL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şunu sormak istiyorum araca eibach, vogtland gibi markalı yaymı takmalıyız yoksa 100-150 tl arasındaki fk,mishomoto, gibi yay mı takmalıyız arada çok fark olurmu? veya farkları ne olur?

Hocam öncelikle bu konuda önemli olan sizin beklentileriniz. Sadece düşürsün, performansı ve sağlamlığı önemli değil diyorsanız ucuzlarından alabilirsiniz. Yok konfordan çok kaybettirmesin, sağlam olsun diyorsanız markalı yaylara yönelmelisiniz. Yanlış anlaşılmasın hiçbir markayı kötülemek ya da yüceltmek gibi bir amacım yok. Şahsen ben tercihimi eibach'tan yana kullandım. Henüz takmadım ama içim rahat. Sanırım bu iş biraz psikolojik. :)

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Spor yay takınca iyi bi jantta lazım hele benim joya sis farı jant yay derken aracı satıp play alsam daha iyi :))

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Brodimi alçaltmayı düşünüyorum ben de biraz araştırdım yay olarak fazla çeşit mevcut değil mishimoto, extreme, storm spring, apexi markaları var fiyatları da aynı civarda. Bunlardan taksam sıkıntı olurmu veya 1 diş kestirmek mi daha mantıklı??hımm

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fikri olan yokmu:)

FreeCaptiv3

Onur DİKEL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fazla seceneginiz yok ise spor yay almaniz her zaman mantiklidir. Zira yay kestormek cok saglikli bir islem degildir

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

reis64

Mustafa Fındıklar,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle göreviniz hayırlı olsun,bu yay konusu bu günlerde kafamı karıştırıyordu bilgilerin açıklayıcı oldu 3,5 cm eibach takacağım hayırlısıyla

Fethi

Fethi Beyazay,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hissedilir şekilde yol tutuşu sağlıyor :) Çok kişi biniliyorsa olmazda, sürekli araca binen sayısı azsa bu yazı aile büyükleri hayır diyenlere okutula bilir, güzel cümleler kullanılarak anca en iyi bu şekilde anlatıla bilirdi. Teşekkürler...

Son düzenleme:

Ahmet Mert

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla takıp takmamak arasında gidip geliyodum su yazıyı okuduktan sonra fikrim iyice kesnleşti :)