Spor Yay Nedir? Ne işe yarar ? Fayda ve Zararları Nelerdir?

wlknmsk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bi kaç sorum olacaktı. Fluence 1.5 extreme var bende yay almayı düsünüyorum 10 gün sonra fluence bildiğiniz üzere yüksek bu yüzdende rüzgarlı havada hız yapınca savruluyor çok basık olmasınıda istemiyorum 5'lik yay alsam çok alçak olur mu acaba mağlum istanbul yolları bozuk aracın ön takımlarına zarar verir mi yayları değiştirince ve konforu çok bozulur mu bilgilendirirseniz memnun olurum

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Bende fluence 1.5 dci kullanıyorum. 5 cm coil ex yay var aracımda. tek veya iki kişi olduğumuzda hiçbir sorun yaşamıyorum Istanbul içinde fakat 5 kişi bindiğimizde Istanbul içinde ki bazı kasislerden çok yavaş geçmek gerekiyor altını sürtmemek için.. (malum bazı tümsekler uzun değil ve tepe gibi.. :) uzun olsa arka teker kasise çıktıktan sonra ön düştüğü için sorun olmuyor zaten) aracımın ölçüleri de ön kısım 4-4.5 cm düştü. arka 3-3.5 cm düştü. öncesi ve sonrası ölçüm yaptım.

Yine fluence alsam takar mıyım? Kesinlikle evet :)

Oktay93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam,
Fluence 1.5 DCI için maliyeti ne olur?

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 260 liraya almıştım yanlış hatırlamıyorsam coilex i.. başka markalarda çeşitli fiyatlara var. eibach 500 tl den aşağı değildir.

reis64

Mustafa Fındıklar,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oğlumun isteği üzerine spor yayları taktık 30 mm,gözle görülür bir alçalma oldu memnun kaldım, esas gelelim konfor ve yol tutuş konusuna yol tutuş, virajda tutunma çok güzel oldu konforda hiç azalma olmadığı gibi daha da iyi oldu bu kadar beklemiyordum birde şunu belirtmekte fayda görüyorum benim aracım 2011 model clio 3 hb 1.5 dci executive aracım uzun yolda 4.4 yakıt ortalaması vardı şimdi ise 4.1 oldu sakin bir kullanıcıyım bunlar benim izlenimim şöyle bir örnek vermek isterim izmirden manisaya gelirken sabuncubeli diye bilinen o yokuştan aşağı inerken araçta 3 kişi varken ve 5.viteste frensiz iniyorduk şimdi ise aynı inişte ve 2 kişi inerken ara ara fren yapmak zorunda kaldık aracın akışı da arttı daha çok şeyler anlatabilirim böyle konuların hastasıyım inşallah faydalı olmuşumdur.

Son düzenleme: