Start Stop kontrol ettirin uyarısı

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 model talisman dizel otomatik icon
Geçen gün start stop kontrol ettirin uyarısı yandı. İki gün sonra egzoz emisyon kontrol ettirin uyarısı yandı. Aldım alalı 4 defa oksijen sondası değişti. Dpf ve egryi temizlettim olmadı yazılımla ikisini de iptal ettirdim. Ne olabilir artık var mı tavsiyesi olan usta önerecek olan??

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, aynı arıza bende de vardı. Servis aküden olabilir dedi, ilk başta akü değişti. 3-4 ay sıkıntı yaşamadım. Sonrasında yeniden tekrarlamaya başladı. Bu sefer el freni beyni değişecek dediler. O da değişince tamamen düzeldi.
Parçalar garantiden değişti maliyet yansıtmadılar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba benim 2017 Megane icon'da aynısı oldu. Akü değişti tam 3-4 ay sonra tekrarladı.
Yetkili servislerde uğraşlar sonucu benzer sorunu yaşayan bir elektrik kaçağı buldular. 8 aydır sorun yaşamıyorum
Benim açtığım konularda detay verdim

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 model talisman dizel otomatik icon
Geçen gün start stop kontrol ettirin uyarısı yandı. İki gün sonra egzoz emisyon kontrol ettirin uyarısı yandı. Aldım alalı 4 defa oksijen sondası değişti. Dpf ve egryi temizlettim olmadı yazılımla ikisini de iptal ettirdim. Ne olabilir artık var mı tavsiyesi olan usta önerecek olan??

Renault Clip cihazına bağlatın yanda KIRMIZI NOKTA olur o hatayı bana söylerseniz sorunun kaynağına gideriz. EGR temizlenmez siyah duman atmıyorsa sorununuz EGR değişimi gerekiyor tahmin ediyorum.

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dpf ve Egryi yazılımla iptal ettim. iptal etmeden önce egr arızası vermişti zaten.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dpf ve Egryi yazılımla iptal ettim. iptal etmeden önce egr arızası vermişti zaten.

Aracın orjinalliği açısından iptal etmeseydiniz güzel olurdu birçok ustaya sorarsanız benim gibi söyler beyin onu arıyor olabilir egr birde yakıtın düşmesine çok yararı olur.

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne yapacağımı şaşırdım. Egr değişimi işçilikle 2000 tl yi buluyor. Bakacam artık çaresine. Ama gördüğüm Talisman da bunlar hep kronik sorun olmuş.

ntgnt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2018 Captur sahibiyim aylardır videodaki stop start kontrol ettirin uyarısını alıyorum ilk çalıştırışta ancak stop start çalışmasında sorun yok. Servise de gösterdim bişey bulamadılar çözüm bulamadım bir türlü.

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aristoteles ne yaptın sorunu çözdün mü? Çözdüysen nasıl çözdün??

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhaba, çözüm bulamadık. Parça değiştirmek de istemedim. Havalar ısındığında sorun olmuyor ya da araç ile 20 30 dakika sürüş yapınca sorun olmadan çalışıyor. Akü akımı ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Akü 5 yıllık. Akımını ölçtürdüğümde sıkıntı yok, şarj etmeye bile gerek yok dediler ama bilemiyorum. Servis hemen değiştirelim diyor, zaten sadece kış aylarında ve çok nadir kullandığım bir özellik olduğu için masraf yapmaya gerek duymadım.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, çözüm bulamadık. Parça değiştirmek de istemedim. Havalar ısındığında sorun olmuyor ya da araç ile 20 30 dakika sürüş yapınca sorun olmadan çalışıyor. Akü akımı ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Akü 5 yıllık. Akımını ölçtürdüğümde sıkıntı yok, şarj etmeye bile gerek yok dediler ama bilemiyorum. Servis hemen değiştirelim diyor, zaten sadece kış aylarında ve çok nadir kullandığım bir özellik olduğu için masraf yapmaya gerek duymadım.

Akünüz sülfatlaşmış aküyü asiti ısıtacak derecede redresör şarjı ile şarj edin. Redresör şarjı olmadan şarj edilirse tekrar aynı sorunla karşılaşırsınız. Kasım ayından sonra havalar soğudukça sorun başlar.