Start Stop kontrol ettirin uyarısı

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne yapacağımı şaşırdım. Egr değişimi işçilikle 2000 tl yi buluyor. Bakacam artık çaresine. Ama gördüğüm Talisman da bunlar hep kronik sorun olmuş.

Türkiyedeki yakıt kalitesi düşük malesef o sebeple mazotun temiz olması önemli würthün enjektör temizleyicisinden bir tane alıp depoya dökün belki bir ihtimal düzelebilir ama kurum pislik egr de olduğu için pek sanmıyorum zira egryi kendim söküp borulara kadar temizledim Fluence de zaten dCİ motorda hepsinde aynı motor yanma odalarına kadar borularda tinerle katran temizledim resmen böyle bir kir görmedim

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Kış gelmeden bahsettiğiniz şekilde şarj ettireceğim.

SBSU

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba, bende bu arızayı aldım, arkasından birkaç arıza uyarısı da aldım, serviste bilgisayara bağlandı, Sıcaklık kaptörü değişti, sorun çözüldü.

Merhaba, 2016 model Talisman aracımda 2 aydır “Start Stop kontrol ettirin“ uyarısı alıyorum. Bazen sorunsuz çalışıyor, bazen aracımı çalıştırdığım andan itibaren bu uyarıyı alıyorum. Hava koşulları, motor sıcaklığı, klima, radyo, koltuk ısıtma ya da soğutma gibi şeyler etkiliyor, biliyorum; ancak motor sıcakken, hiçbir şey çalışmıyorken dahi bu uyarıyı alıyorum ve start stop çalışmıyor. Tam olarak sebebini anlayamadım ama Clio forumlarını incelediğimde Renault hakkında bu konuda birçok şikayet gördüm.

Bu sorun ile karşılaşan, arızanın muhtemel sebeplerini ve maliyetini bilen arkadaşlar var mı?