Sunroof çok su alıyor moral 0

escape

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
"sunrooflu araba kullanan bırdaha sunroofsuz kullanmaz " yiğit son noktayı koymuş

drtroy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mustafa bey sorunla ilgili bir gelişme var mı?

Sunroof sorunu çözüldü mü?

peace80

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mustafa bey Merhaba,Aynı problem geçen hafta benimde başıma geldi. Bende camın altında bulunan lastiği 3 ay önce değiştirmiştim. Problem su giderlerinden veya yeni takılan lastikten kayneklanmadığını düşünüyorum. Yabancı forumlarda yaptığım araştırmalarda su sızıntısının sunroof gövdesi ile sac arasında bulunan contanın eskimensiden kaynaklandığını buldum. Parça numarası 77 01 044 946. Henüz serviste değiştirilmesi için vaktim olmadı. Siz problemin katnağını bulabildiniz mi?Bir de mail adresime telefonunuzu gönderiseniz sizinle konuşmak istiyorum barisatalay80@hotmail.com

FuNKyX5

Berkant BAŞTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sunroof tahliye hortumlarının kenarından büyük ihtimal contyla falan alakası yok önemli olan tahliye hortumlarıdır conta sadece ses rüzgar falan onları engeller su tahlıye boruları eskimiştir benim başımada geldi daha önceden

peace80

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sunroof tahliye hortumlarının kenarından büyük ihtimal contyla falan alakası yok önemli olan tahliye hortumlarıdır conta sadece ses rüzgar falan onları engeller su tahlıye boruları eskimiştir benim başımada geldi daha önceden

Önelikle tavanı indirerek baktığımı belirteyim, ve ayrıca bir bardak suyu sunroofun içine döküyorum ve bir damla bile damlamadan tahliye ediyor. Benin çamın hemen altında bulunan lastikten bahsettiğimi sanıyor olabilirsiniz, ama ben sunroof gövdesi ile araç gövdesinin birleştiği nokradaki çift taraflı banda benyezen contadan bahsediyorum.

Saygılar

Son düzenleme:

escape

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar giderle alakası olmayan bir durum gidere sürahi ile su döküyorum sorunsuz akıp gidiyor sunroofu kapatıp su tutuyorum içine su alıyor giderle alakası olmayan bir problem ama peace80 e teşekkürler bana yardımsı oldu yoksa sorunun sunroofla sac arasındaki contada olduğunu çok çok çok zor bulurduk ki bulana kadarda cabrio gibi kullanmaya devam ederdim yağmur yağdımı garaja... teşekkürler barış ve ilgilenen herkese

peace80

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar giderle alakası olmayan bir durum gidere sürahi ile su döküyorum sorunsuz akıp gidiyor sunroofu kapatıp su tutuyorum içine su alıyor giderle alakası olmayan bir problem ama peace80 e teşekkürler bana yardımsı oldu yoksa sorunun sunroofla sac arasındaki contada olduğunu çok çok çok zor bulurduk ki bulana kadarda cabrio gibi kullanmaya devam ederdim yağmur yağdımı garaja... teşekkürler barış ve ilgilenen herkese

Mustafa Merhaba, Ayrica rica ederim. Insallah problemden kisa surede kurtulursun.

Araci seviyorum ama artik gercekten sIkmaya basladi bu masraflar. Bir daha renault dusunmuyorum. Renault saglam is yapmiyor.

Cota (157) + degistirme (87) 244 tl tuttu,