Sunroof Sandero Stepway

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kesilen bölgede takviye olmaması normal çünkü araç sunroofsuz zaten. Ben takviyeyi kestiklerinden bahsetmedim. Özetle sunrooflu araçla sunroofsuz araç arasında sadece cam farkı yoktur.

Kozmetik olarak güzel uygulama

katılıyorum :eyv ,cabrio arabada sadece tavanı yokmuş gibi görünürveya hb araba neden sedandan ağırdır.....

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
gule gule kullan fakat aracının burulma direncini komple bozdun, olay sadece tavanı delmek kadar basit degil aslında, sunroof vs olan araclarda A ve B C sutunlarında pek çok takviye vs vardır.

kesilen bölgede takviye olmaması normal çünkü araç sunroofsuz zaten. Ben takviyeyi kestiklerinden bahsetmedim. Özetle sunrooflu araçla sunroofsuz araç arasında sadece cam farkı yoktur.

Kozmetik olarak güzel uygulama
Kıytırık 0.5 mm sac parçayı kesincemi burulma direnci bozuldu şimdi,sunroof lu olan modellerinde tavandaki o bölge aynı...

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mantık aynı mantık usta ..., ordaki mukavemeti yok ediyorsun sonuçta ve oraya yama yapıyorsun ...tek parçayken bir malzeme ekli bir parça oluyor... yani her hangi bir darbede ordan katanma ihtimali daha çoktur neyse mühendis olan arkadaşımız daha iyi anlatır ben mantığını biliyorum ama yalnış anlatabilirm.

CLIORS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
olayı muhendislik alanına taşımaya gerek yok, fakat o kıytırık dedigin plakayı yere paralel yerleştirip dikine ezmeye çalışıp burkulma direncine bakarsan dediğimi anlarsın. Kabaca uçaklarda alüminyum levhalarda oluşuyor ama tonlarca yük taşıyorlar neyse kısır tartışmaya gerek yok, arkadaş güle güle kullansın.

CLIORS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
burayı keskin köşelerdeki gerilme yığılmasına oradan kırılma mekaniğine vs taşımaya gerek yok :) benim işim bu, senin kıytırık dediğin parçalar senin hayatını koruyor.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Arkadaş ölecez daha bi sunroofumuz yok tutmayın beni kesecem Flashın tavanını;)hayırlı olsun çoook yakışıklı olacak gibi stepway:eyv

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
olayı muhendislik alanına taşımaya gerek yok, fakat o kıytırık dedigin plakayı yere paralel yerleştirip dikine ezmeye çalışıp burkulma direncine bakarsan dediğimi anlarsın. Kabaca uçaklarda alüminyum levhalarda oluşuyor ama tonlarca yük taşıyorlar neyse kısır tartışmaya gerek yok, arkadaş güle güle kullansın.

bak ben senin gibi anlatamazdım :eyv

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın

burayı keskin köşelerdeki gerilme yığılmasına oradan kırılma mekaniğine vs taşımaya gerek yok :) benim işim bu, senin kıytırık dediğin parçalar senin hayatını koruyor.
Mühendis olabilirsin,bende teknik adamım,0.5 mm gelen bir sac levhanın ne kadar mukavemet göstereceğini az çok bilirim,tartışma ortamı değil bilgi alışverişi yapmak lazım bunu yaparken de karşıdakini küçümsememek lazım...:eyv