Sunroof Sandero Stepway

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
burayı keskin köşelerdeki gerilme yığılmasına oradan kırılma mekaniğine vs taşımaya gerek yok :) benim işim bu, senin kıytırık dediğin parçalar senin hayatını koruyor.

en son okulda final sınavındayken sibop yaylarının mukavemetini hesaplamıştım. :eyv

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mühendis olabilirsin,bende teknik adamım,0.5 mm gelen bir sac levhanın ne kadar mukavemet göstereceğini az çok bilirim,tartışma ortamı değil bilgi alışverişi yapmak lazım bunu yaparken de karşıdakini küçümsememek lazım...:eyv

Abi sağol. Garaja inmiştim. babamın arabaya su girmiş. Ona bakıyordum. Bunları okuyunca şaşırdım. :eyv

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ersin abi sen zaten uyduruk iş yapmassın buluşmaya insallah yetisir arabada canlı canlı goruruzqw
Orada olacağım :eyv

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ersin bar yerleştirmiş olabilirler kardeşim,bunu tavan paneline nasıl sabitlediler ve kesilen yerde bar varmıydı...?

Mevcut yerde sadece sacın normal olarak dalgalanmasını engelleyen ince bir sac daha vardı. Bu parçayı araştırdık. Üretim resimlerini ve videoları inceledik. Almanyadan gelen proje ile karşılaştırdık. Bu basit parçayı kaldırarak, yüksek mukavemetli barı oluşturduk. bunun montajını da renaulttan yeni ayrılan bir arkadaşımız bizzat kendisi yaptı. Bar yan taşıyıcılara argon ile sabitlendi. birleşim noktalarına mum sıkıldı. Sac ve bar arasındaki kısma renaultun 7711172676 referans numaralı mastiği uygulandı. Tavan iç döşemesine de agraflar takılarak sabitleme yapıldı. korozyon olayına karşıda, gemilerin dış kısmına sürülen bir kimyasal madde, kesilen sacın uçlarına sürüldü.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi Şu araba maisten bir çıksa da yayınlasam. :eyv

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Mevcut yerde sadece sacın normal olarak dalgalanmasını engelleyen ince bir sac daha vardı.
O parça fotoğraflarda görünen parça değilmi,tavan sacına yapıştırılarak sabitlenmiş,kısaca hayat memat meselesi değil o parçanın kesilmesi...

i5270242_5.jpg-k

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi o sacın arkasında yapışık halde olanmalzemeyi renaulta sordum. Sadece tavanın gergin durmasını sağlıyormuş. Başka bir fonksiyonu yok. Diğer sac, bu resimde yok. Çünkü barı yaparken, onun da tamamını kullandık. Sanderonun taşıyıcı kısımlarının sağ ve sol yan olduğunu öğrendik.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş