Symbolünüz ile max km hiz yaptiniz ??

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki benim arabada niye o kadar savurma yoktu 180le giderken rahat rahat tek elle gidiyordum ben güveniyorum benim arabama
güzel bir cevap :) bizim aracın lastikleri o zaman pek yeni değildi diş kalınlıkları iyiydi ancak yine de 0 lastik tadında değildi o ara şerit değiştirirken noldu anlamıyorum 5 6 defa sağa sola gitti geldi zor topladı kendini senin araç iyi olabilir fakat yine de uzun yollarda güven vermiyor benim görüşüm bu genelde s.içinde kullanıyorduk ve ş.içinde hem ekonomik hem de çekişi güzeldi

adige6060

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dikkat edin arkadaşlar bu araçlar güven vermiyor bir önceki aracımız 2006 symbol idi 140 dan sonra titremeler sanki 200 le gidiyormuş hissi veriyordu son olarak anlık 160 a çıktığımızı hatırlıyorum 120 de savrulmuştu bir defasında ALLAH korudu

TEKRARDAN SÖYLÜYORUM BU ARAÇ HIZ ARABASI DEĞİL DİKKAT EDİN ZEVK İÇİN BASARSINIZ ALLAH KORUSUN CAN BİLE ALABİLİR!!
şahsen şehir içi sınırlama zaten 110 ben hep symbolümle bu hızda gidiyorum aradada basıyorum 120 ile çok şükür hiç savrulmadım titremede hissetmedim benim aracımda bana güven veriyor ama gel gelelim haklısınız bu araçlar hız arabası değil fakar renault yapmış 4. viteste bastımı araç fena uzuyor ama ben hiç 170 geçmedim bassam gidecek havası var arabada ama dediğiniz gibi bunlar hız arabası değil bu kadar hız yeter..

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şahsen şehir içi sınırlama zaten 110 ben hep symbolümle bu hızda gidiyorum aradada basıyorum 120 ile çok şükür hiç savrulmadım titremede hissetmedim benim aracımda bana güven veriyor ama gel gelelim haklısınız bu araçlar hız arabası değil fakar renault yapmış 4. viteste bastımı araç fena uzuyor ama ben hiç 170 geçmedim bassam gidecek havası var arabada ama dediğiniz gibi bunlar hız arabası değil bu kadar hız yeter..

aynen öyle kardeşim adamlar ekonomiye dönük bir araç yapmış ve güzelde yapmışlar yakıtı gerçekten hiç üzmüyor :)

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
güzel bir cevap :) bizim aracın lastikleri o zaman pek yeni değildi diş kalınlıkları iyiydi ancak yine de 0 lastik tadında değildi o ara şerit değiştirirken noldu anlamıyorum 5 6 defa sağa sola gitti geldi zor topladı kendini senin araç iyi olabilir fakat yine de uzun yollarda güven vermiyor benim görüşüm bu genelde s.içinde kullanıyorduk ve ş.içinde hem ekonomik hem de çekişi güzeldi

Ben tatile giderken 150 ile viraja girdim bana mısın demiyor :)
Aracın bakımları yapıldığında güzel gidiyor :)

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
en ufak bir yağ değiştirmede bile fark ediyor bakımlı araç hemen sesi değişiyor :)

Zamanı gelmeden bakım yapıyorum şimdi 55binde yağ değişir yola devam ederim :)

tolga77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Symbol ile bu kadar hiz yapmak (sadece symbol demeyelim, hemen hemen tum araclar icin diyelim) cok dogru degil kanaatindeyim. Araciniz ne kadar bakimli da olsa, bagaji ne kadar yuklu de olsa.... Sizin tek elle kullanma guveni hissiyatiniz olsa olsa bir ilizyondur fazlaca guvenmeyin bence. Symbol kullanmadim, ahkam kesmek istemem yanlis anlamayin ama ayni segment accent ve linea yi hatiri sayilir miktarda kullandim. Sonucta aralarinda buyuk farkllar olmasa gerek.

Daha ust segmentte kabul edilen focus, megane ve civic ile 180 kmh sonrasi arac havalaniyor gibi geliyordu. En iyisi kanuni limitler olan 120 civari gitmek derim ben.

gergin beygir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Symbol'e çok güvenipte öyle hızlı viraja girmeyin, zaten araç belli bir hızdan sonra yolda gezinmeye başlıyor gerçi bir çok araç öylede Allah korusun çok kötü şeyler olabilir..

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Symbol ile bu kadar hiz yapmak (sadece symbol demeyelim, hemen hemen tum araclar icin diyelim) cok dogru degil kanaatindeyim. Araciniz ne kadar bakimli da olsa, bagaji ne kadar yuklu de olsa.... Sizin tek elle kullanma guveni hissiyatiniz olsa olsa bir ilizyondur fazlaca guvenmeyin bence. Symbol kullanmadim, ahkam kesmek istemem yanlis anlamayin ama ayni segment accent ve linea yi hatiri sayilir miktarda kullandim. Sonucta aralarinda buyuk farkllar olmasa gerek.

Daha ust segmentte kabul edilen focus, megane ve civic ile 180 kmh sonrasi arac havalaniyor gibi geliyordu. En iyisi kanuni limitler olan 120 civari gitmek derim ben.

Ben sadece yapılanları yazdım ne abartı vardır nede başka bir şey

pinusnigra01

İbrahim DUYULER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yüksek hızlarda önünüze çıkacak ani bir cisimde aracınızın firenine basınca durup durmaması güvenliğini belli eder...

clio sembol gibi araçlar kolay kolay duramaz... gerçi hiç bir araç kolay kolay duramaz o hızlarda...