Symbolünüz ile max km hiz yaptiniz ??

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
160 bastim da korktum bisey olacak diye arac 1.5 dci idi 70 bg civari sanirim emin degilim

SerhanÇELİK

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Şuan Araç Üzerinde 195 50 15 Brigston Turanza Lastik Ve Advan Racing Jant Mevcut Yol Tutuşunda Virajlarda Verdiği Güven Paha Biçilemez 70 Km Sürat İle Virajda Hiç Savrulma Yok 190 Km Hızı 14'' Tenekelerle Görmüştüm

Oğuzhan Uslu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rize trabzon yolunda giderken oftaki kamyoncular lokalinden tırın biri yola attı kendini 140 ile gidiyordum arabanın frenleri çok iyiydi kıl payı kurtardık daha öncesinde 150 yi gösteriyordum ama bi müsibet bin nasihatten iyidir derler 120 yi geçtiğimi hissettiğimde ayağımı gazdan çekiyorum

SEMİH YR0582

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dikkat edin arkadaşlar bu araçlar güven vermiyor bir önceki aracımız 2006 symbol idi 140 dan sonra titremeler sanki 200 le gidiyormuş hissi veriyordu son olarak anlık 160 a çıktığımızı hatırlıyorum 120 de savrulmuştu bir defasında ALLAH korudu

TEKRARDAN SÖYLÜYORUM BU ARAÇ HIZ ARABASI DEĞİL DİKKAT EDİN ZEVK İÇİN BASARSINIZ ALLAH KORUSUN CAN BİLE ALABİLİR!!
senin ön takımda sorun vardır büyük ihtimalle bende 2010 var 190 gördüm 130 tam sağ tam sol savurma yok lastiklerde çok önemli bu konuda ama dediğin gibi hızlı gitmek iyi değil

SEMİH YR0582

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Symbol ile bu kadar hiz yapmak (sadece symbol demeyelim, hemen hemen tum araclar icin diyelim) cok dogru degil kanaatindeyim. Araciniz ne kadar bakimli da olsa, bagaji ne kadar yuklu de olsa.... Sizin tek elle kullanma guveni hissiyatiniz olsa olsa bir ilizyondur fazlaca guvenmeyin bence. Symbol kullanmadim, ahkam kesmek istemem yanlis anlamayin ama ayni segment accent ve linea yi hatiri sayilir miktarda kullandim. Sonucta aralarinda buyuk farkllar olmasa gerek.

Daha ust segmentte kabul edilen focus, megane ve civic ile 180 kmh sonrasi arac havalaniyor gibi geliyordu. En iyisi kanuni limitler olan 120 civari gitmek derim ben.
accet kullandım symbol e göre yere oturmuyor fazla uzun yapmadım accetle ama benim görüşüm acceten iyi linea ya gelince kullanmadım kullanan arkadaşlar yorum yapsın farkı görelim :)

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
senin ön takımda sorun vardır büyük ihtimalle bende 2010 var 190 gördüm 130 tam sağ tam sol savurma yok lastiklerde çok önemli bu konuda ama dediğin gibi hızlı gitmek iyi değil

o ara önümde ve sol yanımda araba vardı öndeki araçtan hızlı olduğum için kendimi sola atayım dedim birden kırınca arkayı 3 5 defa attı sadece arka lastikler önden daha fazla aşınmıştı ön ile arka lastikler farklıydı birde jantlarında bir problem vardı o aracın ş dışına gitmediğimiz için baktırmadık o araçtan sonra symbol den soğudum belki de o kadar değildi doğrudur

SEMİH YR0582

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o ara önümde ve sol yanımda araba vardı öndeki araçtan hızlı olduğum için kendimi sola atayım dedim birden kırınca arkayı 3 5 defa attı sadece arka lastikler önden daha fazla aşınmıştı ön ile arka lastikler farklıydı birde jantlarında bir problem vardı o aracın ş dışına gitmediğimiz için baktırmadık o araçtan sonra symbol den soğudum belki de o kadar değildi doğrudur
ya zaten problemler var diyon öyle hızlı gidilir mi bide birden kırılır mı herhalde atar o zaman ben dün yine 130 la tam sağ tam sol yaptım cok şükür savurma yok ama ben lastiklerime dua ediyom bence yok iyi yol tutuşu tek olduğumda virajlara biraz sert giriyorum hiç arka atmıyor hatta bazen sinir oluyom atmıyor diye cidden bak ama lastik çok önemli :)

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya zaten problemler var diyon öyle hızlı gidilir mi bide birden kırılır mı herhalde atar o zaman ben dün yine 130 la tam sağ tam sol yaptım cok şükür savurma yok ama ben lastiklerime dua ediyom bence yok iyi yol tutuşu tek olduğumda virajlara biraz sert giriyorum hiç arka atmıyor hatta bazen sinir oluyom atmıyor diye cidden bak ama lastik çok önemli :)

yav aslında hız yapmam orta şeritten 90 la gidiyordum ekonomik biçimde yanımdan bir megane geçti arkadaşımın arabaya çok benziyordu bastım adam 140 la sol şeridi kapatmış gidiyordu yetişeyim derken olan oldu :) siz memnunsanız bir problem yok kazasız belasız kullanın :)

SEMİH YR0582

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yav aslında hız yapmam orta şeritten 90 la gidiyordum ekonomik biçimde yanımdan bir megane geçti arkadaşımın arabaya çok benziyordu bastım adam 140 la sol şeridi kapatmış gidiyordu yetişeyim derken olan oldu :) siz memnunsanız bir problem yok kazasız belasız kullanın :)
eyvallah hepimiz inşallah :)

tolga77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
accet kullandım symbol e göre yere oturmuyor fazla uzun yapmadım accetle ama benim görüşüm acceten iyi linea ya gelince kullanmadım kullanan arkadaşlar yorum yapsın farkı görelim :)

10 bin km kadar kullandim linea.

Ancak demek istedigimi sanirim anlatamadim, konu linea degil, gecmiste focus ve megane kullandim, simdide civic var. Bahsedilen 180-190 li hizlar degil symbol bir ust segment modellerde bile tehlikeli, lastiginiz iyi olmasi tabii ki birsey ama bu durum bu suratlere cikmak icin yine de neden degil. Bazi bazi ozellikle de deneme amacli bu hizlara linea ile de, focus ile de, megane ile de, civic ile de denedim. Ama asla guvenli degil benim hissiyatim buydu.

Acizane tavsiyem bu hizlara mumkun oldugunce cikmamamniz gerektigidir. Allah korusun en ufak bir hatada arac taninmaz hale gelir ve ncap...vs testleri de bir ise yaramaz.....