Talisman bose ses sistemi

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Aracımı aldığımdan beri araştırıyordum , sonunda bazı parçaları yavaş yavaş toplayarak sistemin birkaç parçası eksik olsa da montaj tamamlandı. Kısaca özetlemek gerekirse kapılardaki 4 hoparlör ile 4 tweeter BOSE larla değişti . İlave olarak ön göğüslüğe merkezi hoparlör , bagaja subfoower ve BOSE amfi montajıyla sistem tamamlandı . Montajı İstanbul'da sadece Renault araçlarla ilgilenen bir arkadaşımız Bose amfi / arka kapı ve merkez hoparlörlerini de temin ederek orjinal soketleriyle monte etti ve hiç bir kesme biçme işlemi olmadı. Resimleri de sizlerle paylaşmak istedim. Sistemde şuanda mikrofonları bulamadığımız için Engine Harmonic Cancellation sistemini aktif edemedik. Bu sistemde araç iç sesi mikrofonlarla algılanarak motor sesi ve kabin sesini minimuma indiriyor , şuan için malesef aktif değil ancak ses özellikle baslar oldukça tatminkar , Subwoofer'ın beklediğimden çok daha iyi performans verdiğini söyleyebilirim.

1fq0y6c.jpg

suetcio.jpg

qbuib2s.jpg

f5szt28.jpg

6j4whz9.jpg

6sch3gy.jpg

smgqi6i.jpg

3rvrm4p.jpg

eewaxhc.jpg

e4twv9t.jpg

7b09sts.jpg

nc5a9o8.jpg

f00wicz.jpg

th9kyz9.jpg

4co8b7b.jpg

4k4aiws.jpg

5et8nv7.jpg

j6o9830.jpg

6taszev.jpg

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hayırlı uğurlu olsun Erdal Bey.Güle güle kullanın.Çok güzel olmuş.Tecrübenizi zaman geçtikçe paylaşırsanız sevinirim.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

b2kdeli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maliyeti ne oldu acaba ?

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Hayırlı uğurlu olsun Erdal Bey.Güle güle kullanın.Çok güzel olmuş.Tecrübenizi zaman geçtikçe paylaşırsanız sevinirim.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hakan bey şimdilik çok memnunum , en son Bose amfinin araca tanımlama işlemi de yapıldı şuan ses yaklaşık%30 daha da arttı. Oldukça kaliteli diyebilirim , sizin o taraflara gelebilme imkanım olursa dinletmek isterim .

Maliyeti ne oldu acaba ?

Komple sistem olarak alıp taktırmadım , bazı parçaları uzun süre önce yurtdışından getirmiştim bazılarını da takan arkadaştan temin ettim bu yüzden şu para demek uygun olmaz.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hakan bey şimdilik çok memnunum , en son Bose amfinin araca tanımlama işlemi de yapıldı şuan ses yaklaşık%30 daha da arttı. Oldukça kaliteli diyebilirim , sizin o taraflara gelebilme imkanım olursa dinletmek isterim .

Komple sistem olarak alıp taktırmadım , bazı parçaları uzun süre önce yurtdışından getirmiştim bazılarını da takan arkadaştan temin ettim bu yüzden şu para demek uygun olmaz.

Güle güle kullanın. Çok sevindim. Yolunuz düşerse sizinle çay/kahve içmek ve ses siteminizi dinlemek isterim. Tanıtım işini serviste mi yaptırdınız?

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Güle güle kullanın. Çok sevindim. Yolunuz düşerse sizinle çay/kahve içmek ve ses siteminizi dinlemek isterim. Tanıtım işini serviste mi yaptırdınız?

Evet Hakan bey , özel bir serviste yapıldı . İstanbul'da Renault sunucularına bağlanamamıştık ,dönmem de gerekiyordu o yüzden burada yapıldı .

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel bu şekilde projenin tamamlanması da harika olmuş. Trim sesleri vb konularda da hiç sorun yaşamıyorsanız gerçekten çok iyi olmuş.

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Çok güzel bu şekilde projenin tamamlanması da harika olmuş. Trim sesleri vb konularda da hiç sorun yaşamıyorsanız gerçekten çok iyi olmuş.

Teşekkürler , hayır şuan için hiç bir sorun yaşamıyorum. Kullanılan tüm kablolar bez bantlarla sarıldı , amfi montajında sünger destekler kullanıldı.

Son düzenleme:

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Elinize sağlık, çok güzel olmuş :bravo

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir