Talisman Fiyat Listesi.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Passat 1,6 tdi,120 ps dsg highline için bu konfigürasyonu da Mayıs ayında yapmışım.Fiyat o zaman bile çok yüksek;

z3gNLY.png

9QRjl5.png

vbm3lz.png
ldLA8J.png

69Qj10.png

Üzeri çizili özellikler opsiyon listesinde Talisman a benzetmek için opsiyon eklendiğinde sistem tarafından çıkarılan standart özelliklerdir.Mayıs ayında opsiyonlu fiyat 168809,50 TL.

O zaman 18 bin TL opsiyon için vergisiz ödenen miktar.Opsiyon fiyatlarına da zam geldi ise şu anda passat 202 bin TL yi geçiyor demektir.

Yani vergi fiyat sınırını geçen her araç fiyatı uçtu.Hiçbir marka bu kadar yüksek para etmez bence.

Son düzenleme:

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Passat icin çok yüksek fakat superb gibi donanım zengini bir rakipte var karşısında. Talisman da tasarım olarak kesinlikle hepsinin önüne geçiyor. Ama donanım iscilik kalite eklendiği zaman zayıf kalıyor özellikle kalite işçilik tarafında. Mutlaka ki kaliteyi arttırsa biraz dokunsa onun da fiyatları bu seviyeye yaklaşacaktır ama yine de hepsi icin azımsanacak rakamlar değil.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Superb in de fiyatı az değil.1,6 tdi 120 bg dsg prestige donanım yok.Artık satmıyorlar.Style ın fiyatı 145900 TL.Superb te donanımlar arası fiyat farkının ortalama 20-25 bin TL farkla satıldığını hesaba katınca 20 bin eklesek onun fiyatı da 165 bin TL üzerine çıkıyor.
Prestige de ekstra ;

• Arka Park Kamerası
  • 3 Kollu çok fonksiyonlu deri kaplı dreksiyon (DSG Kontrol özellikli)
  • Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi (KESSY)
  • Alcantara/Deri koltuk döşemesi.
  • Isıtmalı ön ve arka koltuklar
  • Elektrikli bagaj kapağı
  • LED iç ambiyans aydınlatması
  • Arka cam sileceği ekstra olarak geliyor.
Ben Talisman ı almadan önce Passat,mondeo ama en çok ta Superb'i inceledim,defalarca test sürüşü yaptım.3 ay böyle geçti. Superb ve Passat ta da kalite algısını düşüren bir çok nokta var.Ben sizin gibi düşünmüyorum.Temmuz dan beri Talisman sahibiyim.Her yanını inceleyip değerlendirecek zamanım oldu.Daha da incelemeye devam edeceğim.Daha tespit edeceğimiz başka sıkıntılı yerlerde olacaktır.Kesinlikle malzeme kalitesi anlamında superbten de,passattan da aşağı kalmaz bence.Superb te Talisman kalite algısını geçmek için Laurin&Klement (+6000 TL ve sadece 2,0 TDI motor da var.)Donanım seviyesine geçmek gerekiyor.Ancak o zaman icon da standart olan

• Kör Nokta Uyarı Asistanı ve
  • Adaptif Şasi Kontrol Sistemi (4 kontrol ile) sahibi olabiliyorsunuz.

Talismanın iç mekanda eleştirebileceğim tek noktası torpido kapağı ve orta konsol alt tarafındaki plastik kısımdaki yumuşak dokunun olmayışıdır.Motor bölümünde ise silecek suyu kabının kapağında kaliteden kaçmışlar.Menteşeli değil.Çok fazla açılıp kapansa kırılacak gibi duruyor.Ancak mesela alt tarafı komple plastik kapaklarla izole edilmiş durumda.Sadece motor kısmı değil,tüm alt bölüm kaplı.

Passat,superb ve mondeoya göre ses izolasyonu çok daha iyi.

1,6 160 hp dizel motoru,4 control ve elektronik amortisör diğerlerinde opsiyon dahi olmayan ekstraları.

Superb te prestige donanıma ekstra olarak sitesine yazmayan ancak mail atarak size göndermelerini sağlayabildiğiniz opsiyon listesi var ve onda da Talisman icon düzeyine gelmek için Nisan ayında ekstra 15000 TL lik donanım almak gerekiyordu.

Ben Talisman ı tüm bu araçlarla karşılaştırarak aldım.Severek te kullanıyorum.Marka fanatizmimde yoktur.Talisman sahibiyim diye de bu yorumları yapmıyorum.Her zaman içime sinen araçları satın aldım bugüne kadar.Bu aracı 3 ay D segmenti tüm araçları araştırıp,inceleyip bir sürü soru işaretini cevaplandırarak aldım.

İyiki de almışım.Aracın devamının gelmemesi, passatın pazarının daha iyi olması vb. şeylerde benim için önemli değil.Ama şunu söyleyebilirim ki; Talisman başka bir araba.Kesinlikle işçilik + malzeme kalitesi passat ve superb ten aşağı değil.Onlara ekstraları eklenince ulaşılabilecek kalite algısı Türkiye de satılmayan Initiale Paris ile karşılaştırılsa yine Talisman bence öne geçer.

Bunlar benim düşüncelerim.Herkesin düşüncesine saygı duyarım.Diğer Talisman sahipleri benden farklı düşünüyor da olabilir,aynı da düşünüyor olabilir.

Ama Talisman daki kalite ve işçilikle ilgili sadece dışarıdan bakarak değerlendirme yapmak bence doğru sonuca götürmez.Ben yeni Passat ıda fikir sahibi olacak kadar(test sürüşünü kast etmiyorum.) kullanan ve 8 aydır da Talisman sahibi biri olarak aradaki farkı şahsen tartabildiğimi düşünüyorum.
O yüzden bunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Talisman gayet kaliteli bir araba.

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Talisman için Mart Ayında 2 adet fiyat güncellemesi yapıldı.

p0GqpJ.png

gq9zEb.png

Oknlksy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tüm opsiyonlarla beraber 185.000 yani..maşallah araç fiyatları uçtu..

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Nisan ayı Talisman fiyat listesi;

69anr7.png

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 eli zayıf ama suan 1,6 edc 130 bg touch olanına baktım, vizyon paket ve 18 jant olarak 100 bine antlastım sizce nasıl

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Mayıs 2017 Ayı Talisman fiyatları.

4PN9RA.png