Talismana geçiş yaptım

Oknlksy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Passatla ilgili karşılastırmayı biraz daha açarmısınız.
Merhaba arkadaşlar uzun bir araştırmanın sonunda 5 yıldan beri b7 passat tdı kullanıcısı olarak,

talisman icon 1.6 dci 160 bg edc modeline geçiş yaptım..

araçımda kontrol paketi ve Adaptif Cruise Control hariç diğer opsiyonlar var cam tavan dahil.
kontrol paketi ve adaptif cruise cont. almama sebebim çok yakın arkadaşımda megane 4 hb var butun opsiyonlar var aracında
eller park sistemini aldıgından beri 1 veya 2 kere kullanmıs olaması ve adaptif cont. aracı durdurduktan sonra tekrar hareket ettırmemesınden dolayı almadım.. Cruise control yetiyor uzun yolda denemem sonrası.

Passat'tan sonra çok rahat sessiz ve konforlu geldi.. Ankara-İstanbul-Ankara kullanımımda 5.6 ortalama yakaladım 1000 km yeni doldurum. Çok fazla sıkıştırmadım ancak yakıt olarak çok iyi seviyelerde ilerde biraz daha az yakacagı kanaatindeyim.

ilk aldıgımda bu araç uzun surusu park etmesi vs zor olcak diye düşünürken, kullanımı çok rahat oldugunu anladım.

bgryzr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selamınaleyküm Talisman için kauçuk kaliteli birazda uygun fiyatta bagaj havuzunu nereden bulabilirim

cenkank.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben hepsiburada'dan aldım bagaj havuzunu 62 liraya kokusuz gayet uygun L.Locker markayı önermişti sordugumda arkadaşlar bende o markayı aldım ve memnunum.

cenkank.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
talisman ile passat arasında konfor ve sessizlik arasında bariz fark var talisman daha sessiz..
konfor modunda passatan daha yumuşak şunu da ekliyim yakın arkadaşımda şu anda 2016 highline 1.6 tdi dsg passat var o bile bindiğinden sessiz ve konforlu dedi.
tabi bunda elektronık amortisörün büyük etkisi var.
Yakıt konusunda daha ekonomik geldi şimdiye kadar.
ilk 1.6Tdi 120 bg motoru getirğinde almıstım passatı, dci160 bg geçince ayağın altındaki gücü hissediyorsun ve aynı arkadaşım bastımı gidiyor diyor.
vw servisi bakım konusunda pahalı renault daha uygun
şu anda iki araç passat ve talisman yan yana duruyor bu mesajı yazarken.. oturaklı ve ağır oldugu her halinden belli.
yüksek süratlarde passatan daha güvenli hissetirdi.
şimdilik aklıma gelenler bunlar hocam, sorunuz olur ise cevaplarım.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
ben hepsiburada'dan aldım bagaj havuzunu 62 liraya kokusuz gayet uygun L.Locker markayı önermişti sordugumda arkadaşlar bende o markayı aldım ve memnunum.
Bende n11 den 90 TL ye almıştım.Fit olarak oturdu.Temmuz 2016 dan beri sıkıntısız kullanıyorum.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Yeni aracınız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin cümlemize .Aile,mizede hoşgeldiniz keyifli aktif forumlar dilerim

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
talisman ile passat arasında konfor ve sessizlik arasında bariz fark var talisman daha sessiz..
konfor modunda passatan daha yumuşak şunu da ekliyim yakın arkadaşımda şu anda 2016 highline 1.6 tdi dsg passat var o bile bindiğinden sessiz ve konforlu dedi.
tabi bunda elektronık amortisörün büyük etkisi var.
Yakıt konusunda daha ekonomik geldi şimdiye kadar.
ilk 1.6Tdi 120 bg motoru getirğinde almıstım passatı, dci160 bg geçince ayağın altındaki gücü hissediyorsun ve aynı arkadaşım bastımı gidiyor diyor.
vw servisi bakım konusunda pahalı renault daha uygun
şu anda iki araç passat ve talisman yan yana duruyor bu mesajı yazarken.. oturaklı ve ağır oldugu her halinden belli.
yüksek süratlarde passatan daha güvenli hissetirdi.
şimdilik aklıma gelenler bunlar hocam, sorunuz olur ise cevaplarım.

Bunları vw kullanan birisinden okumak gerçekten güzeldi.Aracınız hayırlı olsun.Kazasız belasız kullanın.

cenkank.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler hocam, hepimiz kazasız belasız güzel günlerde kullanalım .

ohayyam

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok teşekkür ederim arkadaşlar..

bir sorum olcak aracı alırken halı paspas verdiler, çok ısrar ettim kauçuk paspas megane verebiliriz talisman yok dediler onu istemedim kenarında megane yazıyor diye ama askılık hediye aldım biraz zorda olsa.
orjinal kauçuk paspas fiyatını bilen var mı yada başka yerden alıp memnun kalıp tavsiye edecek ?

Hem bagaja hem içeriye kauçuk havuz tipi dedikleri paspasları aracın siparişi ile birlikte vermiştim. Bagaj eşiğide taktırdım. Tavsiye ederim.

ohayyam

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
VW deyince geçen vw Türkiye forumuna gidip birkaç sayfa okumuştum. Onlarda vw lerinden çok memnun değiller, trim sesleri rüzgar sesleri sert süspansiyon vs vs ... Sadece adı var ve çoğu ikinci el değer kaybı fazla yok diye satın aldıklarını bile itiraf etmekteler...

Boşverin diğerlerini Talismanızla sürüşün keyfini çıkarın. Gerçekleri zamanı gelince anlar diğerleri de :eyv

Keşke adı Talisman değil Laguna IV olsaydı. Markamın arkasındayım mesajı iyi giderdi Talisman ile. Şİmdi çoğunda ağırlıklı düşünce şu acaba Talisman da Latitude gibi bir kaç sene sonra ortada mı kalacak ???

Yani ilk Laguna 1994 yılında üretildi. Keşke Latitude Talisman adları da LAGUNA olsaydı. Latitude Laguna IV , Talisman Laguna V olsaydı daha iyi olurdu bence. motoru değiştir kaportayı değiştir her tarafını geliştir ama adını değiştirme !!! Golf Passat niye bu kadar tutuluyor sanki Marka algısıda önemli. Marka algın yoksa Talisman gibi iyi bir araba yapsanda böyle kuşkuyla bakarlar işte...

Dediğim gibi boşverin diğerlerini... Mersedes E250 CGI 2013 sonrası 211HP makyajlı kasa bakıyordum. 180binden başlıyan fiyatlar 300 bine kadar gidiyordu. 5 yıllık araç 2.el vede km leride çok düşük değildi. Laguna 3 ümün üzerine mersedes bakıyordum arası yoktu bana göre ama Reno Talisman şıkıştırdı araya bakalım zaman ne gösterecek. Mersedes biraz bekleyecek :soryyy

Son düzenleme: