Titreme sorunu çözülemedi :(((

ekber ide

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun ateşleme gibi druruyor.
Buji kablosu setini komple sök, wd-40 ile temizle, tekrar bak.
Eğer sargı ışığı tekrar yanıyorsa sorun enjeksiyon dan dır kardeşim, manifold sökülüp yakıt hattı ve elemanlarına bakılacak.
slm kardeşim. buji takımını bugün temizleyip elden gecirecem fakat bugün birkac kez yine aynı titremeyi yaptı artı birde benzini kesip yığıldı kaldı yolda stop ettim tekrar calıştırdım sorun gitti. kafayı yedirecek bana araba. her gün sabah acaba bugün neyle karşılaşacağım diye biniyorum arabaya :-(

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hangi ildesiniz ?

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla kardeş, aslında bana yakınsın, bu hafta için müsait zamanım olursa bir akşam üstü gelebilirim.
Eğer benden önce fırsatın varsa ve İzmir'e gidebilirim dersen bir tane ustamız var orada, Limontepe civarında kendisi, telefonunu verebilirim, ararsın.

Ateşleme işini önce bir hallet, buji ve bobin kablolarını ve oturmayı elden geçir. Eğer yine o dediğim sargı ışığı yanıyorsa yakıt sistemine bakılacak. Her türlü çözülür, moralini bozma.

ekber ide

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla kardeş, aslında bana yakınsın, bu hafta için müsait zamanım olursa bir akşam üstü gelebilirim.
Eğer benden önce fırsatın varsa ve İzmir'e gidebilirim dersen bir tane ustamız var orada, Limontepe civarında kendisi, telefonunu verebilirim, ararsın.

Ateşleme işini önce bir hallet, buji ve bobin kablolarını ve oturmayı elden geçir. Eğer yine o dediğim sargı ışığı yanıyorsa yakıt sistemine bakılacak. Her türlü çözülür, moralini bozma.
teşekkür ederim kardeşim. sen izmirdesin heralde. yalnız ilk o buji panelindeki eksik cıvatayı takınca on numara olmuştu fakat bir gün sonra yine aynı yapmaya başladı.sen şimdi bana bütün kabloları bujileri temizle diyorsun anladığıma göre. inşallah bugün vakit bulurum.bide şöyle bişey var bu ide ler ilk cıktığında yakıthattında sıkıntı varmış ve hepsi geriye cağrılmış.acaba benim araba bu işlemi görmedimi ilk sahibinden.ben yinede vakit bulunca şunları haledim olmazsa seninle görüşür ustyla irtibata geceriz.uzun yola cıkmaya korkuyorum acıkcası sırt bırt gazı kesiyor tekliyor filan yüksek devirde

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben Isparta'da yım kardeşim.

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pas sökücü wd-40. Aynı zamanda iletimi düzenler.

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm kardeşim. buji takımını bugün temizleyip elden gecirecem fakat bugün birkac kez yine aynı titremeyi yaptı artı birde benzini kesip yığıldı kaldı yolda stop ettim tekrar calıştırdım sorun gitti. kafayı yedirecek bana araba. her gün sabah acaba bugün neyle karşılaşacağım diye biniyorum arabaya :-(
kardeşim sana üzülerek söylüyorum aracın benzini kestiyse durdugun zman kendi stop etmediyse sen etmeden önce yüksek basınç pompasından bu pompanın arızası şu sekilde egzantirige baglanan bi kanalı var egzantirikle pompo moment kazanıp benzin basıncını çok yüksek seviyelere çıkartıyo eger enjktörlerin beklediği yüksekliye çıkamazsa beyin otamatik olarak enjektrlere rolanti seviyesinde benzin püskürmesi için veri gönderiyo şimdi sen motordaki yağ kapagını açıp bi kokla yagda benzin kokusu olursan o araca daha fazla çok ihtiyacın olmadan binme maddi durumun varsa biyanönce yaptır ilerde sana açacagı sıkıntıları söyleyim bu şekilde kullanmaya devam ettiğin sürece pompanın mekanizmasından daha çok benzin sızıcak ve artık beyin o parşayı arızalı olarak kayıt edicek arıza lamban direk yanmaya başlıcak ve aracın yagına benzin karışcak sana iyi bi usta lazım arkdşn dediği yere yada ankarya gelebilrsen kendi ustama götürebilrim çok geçmiş olsun umaram kolayca halledebilrsin...

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm banada yardımcı olursanız cok sevinirim benimde sorunum rolantide iken titreme bu kronik bir arızamı acaba rolanti çok düşük ses sistemine yüklenince arac nerdeyse stop edicek fikri olan paylaşırsa çok sevinirim.iyi forumlar.
hocam aracın 1.6 16v mi ide mi onu söylersen daha iyi yardımcı olabilrz ama fikir olarak ses sisteminn tesisatında akünün voltajını düşürcek bi kaçak veya buna benzer bişey olabilr ayrıca bunla birlikte şarj dinamosu zayıfsa aracın rolantisini etkileyebilr yada akün çok eskimiş olabilr