Titreme sorunu çözülemedi :(((

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm.
Aynı titreme bende de var. 2 gün önce başladı. İlk olarak aracım gürültülü çalışıyordu. Sesi takip ettim ve manifolddan geldiğini düşündüm egzoscuya götürdüm. Manifold contası kaçırıyordu. birde egzosda ufak ufak delikler açılmıştı onları onardık gürültü kesildi. Sarsıntı devam ediyordu. Kaputu açtım LPG beyninden çıkan ince bir hortum vardı. 3 yollu valf ile dağılıyor. Kablolardan biri yerinden çıkmış. Tısss diye hava veya gaz kaçırıyordu. Onuda yaptırdım. Kaçak maçak yok. Ogün düzgün gitti araba. Ertesi gün yine titremeye başladı. Bildiğin tekleme yapar gibi. Vites kolu paldır paldır oynuyo. Hem rolantide hemde yolda giderken. Çekişten de düşüyor doğal olarak. Ben bujilere şuphelendim. Aracım 98 F7R bujilere ulaşamadım. Motor kapaklarla kapalı hep. Elimi kolumu sokamıyorum:) Sizce sıkıntı nerde olabilir. Acaba aynı problemi mi paylaşıyoruz

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bu titreme sorununa çözüm getiremedik. daha doğrusu kararsız kaldım. araca gaz vermezken kendi rolantisinde çalışırken eksoz pat pat atıyor aracı titretecek şekilde. eksozdan da sıvı atıyor. ustalara göre olası sorun;
1-gaz kelebeğinin arızalanması
2-ateşleme bobinlerinden birirsinin iflas etmesi
3-bujilerden birinin çalışmaması
4-pistonların üstüne su değmesi

sizce hangisini yapmam gerek. 2.0 ide aracım.

Üstad ben son msjı attıktan sonra dayanamadım Renocu bir ustaya götürdüm arabayı. Mahalle arasında kıytırık bir dükkanı var. Faka çocuk 7 sene Renault servisinde çalışmış ve bu işin hastası. Kendi atölyesinde takılıyor. Velhasıl. Benim araç 98 F7R. Bujileri çıkardı. Zaten 4'ü aynı platforma bağlı. Bujilerden biri göl gibi yağın içinde kalmış. Bu arabayla çok hız yaptın mı sordu. İbre kapattım dedim:) Yağ haznesindeki conta kaçırıyor. Buda bujilerin olduğu hazneye doluyor. Doğal olarak ateşleme yapamıyor araç. Çekişten düştüğü gibi tekleme ve titreme yapıyor. Tüm bujileri wd-40 ile temizledi. Haznedeki yağı temizledi boşalttı. Turp gibi oldu araba. kalıcı bir çözüm değil ama maaşı alınca triger setinden bujilere hepsini değiştireceğim. Arkadaş iyi anlıyor. İstanbul anadolu yakasında ikamet eden varsa yönlendirebilirim.

Herkese bol forumlar

eroll06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam bende götürdüm aracı buradaki ustaya oda bujileri fala çıkardı temizledi benim sorun çözüldü sanki titreme azaldı. ama çekişte sanki hala yığılıyor gibi. bu sorun olmadan önce daha seriydi sanki yada ben hıza alıştım:D ankara ya gidince sağlam bir ustaya görüreceğim. benim araç ide. triger işleri bende sıkıntı masrafı fazladır büyük ihtimalle:D

Ganyotçu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nihai sonucu aldığınızda bilgilendirirseniz seviniriz

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam bende götürdüm aracı buradaki ustaya oda bujileri fala çıkardı temizledi benim sorun çözüldü sanki titreme azaldı. ama çekişte sanki hala yığılıyor gibi. bu sorun olmadan önce daha seriydi sanki yada ben hıza alıştım:D ankara ya gidince sağlam bir ustaya görüreceğim. benim araç ide. triger işleri bende sıkıntı masrafı fazladır büyük ihtimalle:D

İşçilik dahil 470 TL kardeşim.

eroll06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşçilik dahil 470 TL kardeşim.
abi servis fiyatı mı bu? servis fiyatıysa normal.. birde bu değişim işine girmeden önce durumunun ne olduğunu öğrenmemiz mümkünmü? çünkü benim aracın trigeri ne zaman değişti bilmiyorum

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Triger durumunu öğrenmeniz mümkün değil, bilinmez, bilen de yalan söyler, uydurur.
Aracın İDE ise servise girmeden önce timing aparatının olup olmadığını sor, değişimden önce ilgili servisten gerekli ekipmanı istesinler.
Ayrıca yeni fiyat almanı tavsiye ederim.

eroll06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç ide abi. teşekkürler sorarım mutlaka

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bu iş için Çorum'a giderim. Gerekirse arabayı bırakır Ankara'ya dönerim dersen çok iyi bir cotech'imiz var. Bende benim Williams'ın ağır vs tüm bakımları için İstanbul'dan götüreceğim

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
:) Yağ haznesindeki conta kaçırıyor. Buda bujilerin olduğu hazneye doluyor. Doğal olarak ateşleme yapamıyor araç. Çekişten düştüğü gibi tekleme ve titreme yapıyor. Tüm bujileri wd-40 ile temizledi. Haznedeki yağı temizledi boşalttı. Turp gibi oldu araba. kalıcı bir çözüm değil ama maaşı alınca triger setinden bujilere hepsini değiştireceğim.
Herkese bol forumlar

triger ile söylediğiniz şeyin alakası yok. boş yere masraf yapmayın. contayı değiştirin yeter.