TomTom Carminat (live olmayan) Harita Güncelleme... ÇÖZÜLDÜ.

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara

FASEN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla yaptım oldu. Sayın Mehmet Vidinli ye çok çok teşekkür ederim. Dediklerini sıra ile yaptım (lopdir klasorunu orjinal sd karttan kopyaladinm) yeni güncel harita geldi.
Mehmet beyin dediğini yapıpta "harita bulunamadı" uyarısı alan arkadaşlar lütfen şunlara dikkat etsin.
Yeni güncellenen 4gb lık hafıza kartını taktım güncel harita geldi. Daha sonra orjinal renault un hafıza kartını taktım ve "harita bulunamadı" uyarısı çıktı. Arabayı stop şoför kapısını açıp (navigasyon kapanır) biraz bekledikten sonra kapıyı kapattım ve orjinal haritadaki harita geldi.
Orjinal haritayı tekrar çıkartıp 4gb lık (Mehmet beyin anlattığı sd kartı) yeni yaptığım sd kartı taktım "harita bulunamadı" uyarısı yine geldi. Yine arabayı stop edip şoför kapısını açıp sonra kapatınca harita geldi.

Sözün kısası orjinal sd kartta bile "harita bulunamadı" uyarısı gelebiliyor. Yaptığınız güncel sd kartta "harita bulunamadı" uyarısı gelirse arabayı stop edin, kapıyı açıp kapatın o zaman gelir (Mehmet Beyin dediklerini aynen yaptıysanız).

Son düzenleme:

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara

hmsolak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

talimatlarda 5.sırada yer alan işlemi doğru yaptığınızdan emin olun; orada "son klasörü" derken şunu kast ediyor : haritanın içinde yer aldığı klasör başka klasörlerin içinde yer alıyor sizin yapmanız gereken baştaki klasörleri geçip harita dosyalarının içinde olduğu son klasörü kopyalayıp SD kartınızın ana dizinine kopyalamanız.

eğer bunu doğru yaptıysanız başka bir yerde hata yapmış olabilirsiniz. Umarım budur ve kolayca çözülür, sağlıklı günler dilerim.

uzun zamandır internete giremiyordum cevabınız için teşekkürler. lakin dosyanın içindeki dosyayı kopyalıyorum henüz çözüm bulamadım. aslında benim için navigasyon önemli değil de sadece rahatsız ediyor. android navitel kullanıyorum sağlıklıgünler dilerim

safaguzelbulut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim mailinizi aldım. bütün işlemleri yaptım fakat bu haritayı bu cihazda kullanamzsınız : europe-102448 hatası verdi

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
teşekkür ederim mailinizi aldım. bütün işlemleri yaptım fakat bu haritayı bu cihazda kullanamzsınız : europe-102448 hatası verdi

aşağıdaki talimatlara göre yaptınız mı acaba?

1. Kendi orijinal kartınızdaki loopdir klasörünü fat32 formatlı sd karta kopyalayın.
2. Patch’li navcore 8843 klasörünün içeriğini sd karta kopyalayın.
3. Carminattools klasörünü sd karta kopyala
4. fast activate klasörünün içindekileri sd kartın ana dizinine kopyalayın
5. Yüklemek istediğiniz haritayı içeren son klasörü sd karta kopyalayın
6. Notepad ile “meta” adında bir metin belgesi açınız, içine sd karta yüklediğiniz haritanın meta kodunu ekleyip kaydedip dosyayı kapatın. Örnek : “Turkey v1050.10182
B6 7A 4B 3D 6F 79 CC 4C A5 DE 35 9F 7B C1 19 24 Turkey-102450.meta” (tırnak işaretleri dahil değildir)
7. Carminattools klasörüne girip Carminattools uygulamasını çalıştırın, açılan mavi ekran üzerine 1 kere imleci tıklatıp çıkan yazılar kaybolana kadar bekleyin ve uygulamayı kapatın. Sonrasında kartın ana dizinindeki klasörleri kontrol ettiğinizde “ttgo.bif” isimli dosyanın oluştuğunu göreceksiniz
8. Son olarak “FastActivate” uygulamasını çalıştırın ve çıkan ekranda 2. Sekmedeki Patch maps sekmesine tıklayın, ardından enter tuşuna basın ve Quit sekmesine tıklayıp uygulamada çıkın.
9. Tomtom home uygulamasını bilgisayarda açıp trafik ve sesler sekmesinden sesler sekmesine gidip ilk iki ses dosyasını yükleyin

tek tek kontrol edin çünkünün konunun başındaki talimatlardan biraz daha fazla açıklama içeriyor bunlar.

Bir de bu konuda başka bir arkadaş işlemleri yaptıktan aynı hatayı almış sonra aracı kapatıp çıkıp kilitlemiş ve 1-2 dakika sonra aracı çalıştırdığında bu hatayı vermemiş.
inşallah çözersiniz.