TomTom Carminat (live olmayan) Harita Güncelleme... ÇÖZÜLDÜ.

motkun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayın Çilingir; Scenic 2010 Non-Live Carminat için gerekli dosyaları rica edebilir miyim? Mail adresim motkun@yahoo.com
Bir de danışmak istediğim bir şey var: SD kart içindeki Loopdir dizininde yer alan loopback.ex3 dosyasında Cihaz Unique ID 5 karakter, bir boşluk ve 5 karakter şeklinde yazıyor, yani kesintisiz 10 karakter değil. Şu ana kadarki bütün harita güncellemelerim sonuçsuz kaldı, nedeni bu olabilir mi? NAVCore versiyonum 8.843.
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

tr43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu baya eski bir konu fakat bu linklerin güncel halini ekleme şansınız varmı? Teşekürler.

Herkese merhaba,
İlk yararlı olduğunu düşündüğüm paylaşımımı yapayım.
2010 grand scenic sahibi oldum 10 gün önce.
Aracı aldığımda 2009 haritası vardı üzerinde, güncelleme için 120TL vermem gerekiyordu.
Aradım taradım uyguladım, ve sorunu çözdüm.
Navigasyonu ÜCRETSİZ olarak güncellemeyi başardım.
Yapılacak işlemler aşağıda sıralanmıştır.
Konu hakkında elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

ÖNCELİKLE, MUTLAKA ve MUTLAKA ORJİNAL SD KARTINIZIN YEDEĞİNİ ALIN. YEDEK ALMAK İÇİN, KART İÇERİĞİNİN TAMAMINI BİLGİSAYARINIZDA BİRYERLERE MUTLAKA YEDEKLEYİN.
YAPILAN İŞLEMLER SONUCU GEÇİCİ veya KALICI HASAR OLUŞMASI DURUMUNDA YAPTIKLARINIZDAN SİZ SORUMLUSUNUZDUR. BEN KENDİ ARACIMDA DENEDİM ÇALIŞTI.

Carminat Tomtom haritasını güncelleme.
1. Aşağıdaki adresten “NC_8842_Full_Complete_Install_yDGpatch.zip” isimli zip dosyayı indiriyoruz.
http://www65.zippyshare.com/v/ao932zvt/file.html
2. Aşağıdaki adresten “Europe 945-6175” haritasını indiriyoruz. http://www.dostlarforum.com/dostlar...968-Europe-for-Carminat-945-6175-(metasi-var)
3. Orijinal SD Kartınız var ise, bu karta hiç dokunmayın. 4gb lık (harita boyutu 2.5gb üzerindedir) bir adet yeni kart edinin. Orijinal kartın içerisinde bulunan “loopdir” klasörünü yeni sd kartınıza kopyalayın. Orijinal SD kartınız yok ise, fat32 formatlanmış kartınızı, aracınız ve navigasyonunuz çalışmıyorken navigasyona takın ve bekleyin. Yaklaşık 20sn içerisinde dosya kopyalanır. Ekranda yasal uyarı çıkınca navigasyonu kapatıp, kartı çıkartın ve yeniden bilgisayar başına geçin.
4. “NC_8842_Full_Complete_Install_yDGpatch.zip” dosyasını sd kartın içerisine açın.
5. “Europe 945-6175” klasörünü sd karta kopyalayın.
6. Sd kart içerisinde “meta.txt” isimli bir dosya oluşturun ve “1B 80 25 EA 18 22 3A A3 16 A8 51 E4 8F 8C 9C EE Europe-100263.metadeğerlerini tırnak(“) isaretleri olmadan yapıştırın.
7. Tomtom Home programını çalıştırın ve gerekli ses güncellemelerinizi yapın. Güncellemelerinizi bitirdikten sonra “Tomtom Home” programını kapabilirsiniz.
8. Sd kartınızın içerisinde bulunan “EasyDCT-II.exe” isimli programı çalıştırın.
Input Device-ID: nin karşısına Device-ID (Bunu bilmek zorundasınız.) nizi BÜYÜK HARFLER ile ve boşluk bırakmadan yazın. Ve “enter” a basın. Device-ID yi öğrenmek için, “loopdir” klasörünü içerisine attığınız sd kart bilgisayarınıza takılı iken, Tomtom Home programını açın. “Yardım” menüsü altındaki “sistem bilgileri” ne tıklarsanız yeni bir ekran açılacak. * Connected device: "Carminat TomTom"” başlığı altında “ID: "XXXXXXXXXX" kısmında yazan 10 haneli ID bizim aradığımız ID.
9. Gelen ekranda hiçbirşey yapmadan yeniden “enter” a basın.
10. “update meta.txt” ile başlayan soru için “n” yazıp “enter” a basın.
11. “activate special voices” ile başlayan sorunya yine “n” ile cevap verin. Ve “enter” a basın
12. İşlemin başarılı olduğuna dair mesaj alıcaksınız. Yeniden “enter” a basarak ekranın kapanmasını sağlayın.
13. Arabamıza gidip, hiçbirşeyi çalıştırmadan, SD kartımızı yerine takıyoruz, radyoyu açıyoruz.
14. Herşey hazır… J

mirx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar 2012 clio3 tomtom uygulaması için Europe 945-6175 haritasını mı kullanmalayım yoksa daha iyi haritalarda uyumlu çalışır mı ?

tr43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Europe_945_6175 haritasını indire bilen varmı? internette aramadım yer kalmadı linkler ölmüş durumda. illa bu haritayımı kurmamız gerekli yoksa başka versiyonlarıda kursak olurmu?

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhaba, o talimatta verilen harita adları o talimatın döneminde ki erişilebilen en güncel haritalarınkiler haliyle, şimdi crack edilmiş daha güncel haritaları indirip kullanabilirsiniz.

Europe_945_6175 haritasını indire bilen varmı? internette aramadım yer kalmadı linkler ölmüş durumda. illa bu haritayımı kurmamız gerekli yoksa başka versiyonlarıda kursak olurmu?

sozdede

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault 2011 Scenic arabamda non live carminate tomtom uygulamasını 1090 (Q2 2022 ) harita ile güncellemeyi başardım sizinle paylaşmak istedim.
Geçen hafta bir kaç mesaj yazmış sonrada silmiştim. Çünkü bazı şeyler tam oturmamıştı.
şimdi ise hem Turkiye hem de avrupa haritasını güncelleyebildim.
Turkiye'den tomtom haritası satın alınamıyor. Ödeme esnasında error veriyor. Bu nedenle güncelleme yapmak için iki yol kalıyor. Ya bunları bedelle yapan birkaç navigasyoncu var ki internetten bulunuyor. tek güncelleme yapıp aktivasyon yapıyorlar. Sanırım yapıyorlardır. Ya da sizin kendiniz haritaları indirim kartınıza yükleyip aktivasyonu sizin yapmanız gerekiyor.

Özet olarak şunlar yapılacak;
1. arabalarınıza uygun tomtom haritasını indirmeniz gerekiyor. buda kartınızı tomtom home uygulamasına taktığınızda önerdiği harita oluyor. örneğin 1090.11424 teklif ediyorsa onu indirmeniz gerekiyor onun dışındakilerde bu harita kullanılmaz uyarısı geliyor
2.Siz kendinizde doğru anahtar kelimelerle bir sürü siteye ulaşacağınız gibi ben örnek site adresini yazacağım
Örneğin;
https://forum.gsmhosting.com/vbb/f491/tomtom-v1090-map-collection-3017041/ veya
https://www.digital-kaos.co.uk/forums/showthread.php/962388-TomTom-v1090-Maps?p=4344489 yada
https://www.uydumaxsat.com/threads/tomtom-v1090-maps.32944/

adreslerinden birine girdiğinizde bütün haritalar geliyor siz de bahsettiğim gibi size uygun olan
Turkey_1090_11424 haritayı indirmeniz gerekiyor. İsteyen Turkiye' yi de içeren europa haritada indirebilir.
3. Şimdi de meta kodlarına ihtiyacınız olacağından arama motorların carminate tomtom 1090 meta renault gibi kelimeler yazarak değişik yerlerden ulaşabileceğiniz gibi ona da örnek site;

https://forum.gsmhosting.com/vbb/f491/tomtom-v1090-meta-codes-3017669/
Buradan da metaları alıyoruz.

4. Gerek forumda 2015 den beri anlatılan yöntemle birlikte Youtube da da carminate harita güncelleme ile ilgili İşler Güçler rumuzlu bir arkadaşın hem sıfırdan kurulumu hem de güncellemeyi anlattığı yeterli videodan da faydalanarak çok rahatlıkla haritanızı güncelleyebileceksiniz. Ben kendi yaptığımı kısaca anlatacağım ancak siz daha ziyade ana olarak yukarıdaki arkadaşlardan faydalanacaksınız. Ki bende öyle yaptım

5. Bu iş için size EasyDCT-II ve Fastactivate programı lazım olacak bunlarda
NC_8842_Full_Complete_Install_yDGpatch gibi programlar içinde var veya zaten internetten bulunabiliyor.

Özetle benim yaptığım öncelikle çalışan haritamın yedeğini başka bir fat 32 formatlanmış SD carda alıp oradam bulunan harita klasörünü sildim(turkey 1025.12222 gibi yazan klasörü) sonra meta kodu sildim. varsa ttgo.txt dosyasına karışmadım. loopdir dosyası zaten çalıştığı için oda önemlidir diğerleri ile birlikte onu da muhafaza ettim . sonra yukarıdan Turkiye için TURKEY 1090_11424 indirip sd card a ilave ettim.(yukarıda üstatlar bu konunun inceliklerini anlatmışlar.) sonrada aşağıdaki meta kodu söylediğim siteden buldum ve yeni meta dosyası oluşturup

; Turkey v1090.11424
96 24 57 6C 71 1A F8 09 84 D0 0E 7F BE 6F 80 56 Turkey-103378.meta

olarak klasöre attım.
ttgo.txt dosyasını açtım ve orada cihaz ID mi görüp doğruladım ve aktivasyon işlemine geçtim.
easy dct ile Ready yanıtı alıp kapattım. sonra Fastactivate ile 1 2 3 ve 6. sıradaki işlemleri yatım ve hepsinde olumlu geri dönüş olunca Quit ile çıkıp arabaya kartı taktığımda çalıştığını gördüm. Bunların daha detayları forumda geniş anlatılmış olduğundan olası hataların sebebi en çok orijinal harita dosyası yerine üst klasör kopyalama olmakta zaten aktivasyon hata vermezse harita çalışacaktır.
Burada europa 1090_11422 haritası da yükledim çalıştı ancak rota planlama sorunu ile karşılaştım Tom tom home un önerdiği haritada o idi ancak rota planlamada hata verdi orada da haritaları indirdiğimiz sitedeki fotograf dan faydalanarak ki orada harita kodlarının açıklamaları var idi europa 1090_11423 haritasını indirip kendi metası ile onu da çalıştırdım.
Daha önce harita almışsanız tomtom home güncellemede onu tekrar öneriyor o haritayı sakın güncellemeyin ve yanındaki onay tikini kaldırın. Sesleri ve QuickGPSfixs güncellemesini ancak yapabilirsiniz Zaten uydu güncellemeyi fastactivate yapıyor ses dışında birşey tomtom home dan yüklemeyin.
Bu şekilde mayıs 2022 ayı haritası ile cihazım çalışır hale geldi. Faydalanmak isteyenler için tecrübelerimi aktarmak istedim. Ancak ben de zaten diğer arkadaşları seyrederek yaptığım için onlara bakıp bu haritaları kartınıza yüklerseniz bundan sonrada hep güncellemenizi yapabilirsiniz. Saygılar

Son düzenleme:

sozdede

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
TOMTOM CARMİNATE NON LİVE MODELLERİ İÇİN AGUSTOS 2022 HARİTASI YAYINLANDIĞINDAN PRATİK OLARAK YAPILMASI GEREKENLER VE KARŞILAŞILAN SORUNLAR HAKKINDA GÖZLEMİM;
Daha önce yazmış olduğum sitelerden haritalar indirilmektedir
Örnek olarak:
https://navitotal.com/maps-v1xxx/tomtom-1095-maps-t23001.html sitesinde mevcuttur. Öncelikle haritalar hakkında bir bilgi vermek istiyorum
ilk 4 rakam haritanın çıktığı dönemi göstermekte. Sonraki 5 rakamda hangi cihazlara uygun olduğunu açıklamakta. Bu sitede ilk gelen kısımdaki jpg formatındaki resimde de haritanızın hangisi olduğu açıklanmakta. Bu resimde mavi renkte olan bölüme uyan haritalar eski carminate non live modelleri içindir
https://www.gpsurl.com/tomtom-maps/253037-status-nav2-3-v1095-maps-metas.html deki açıklamadaki 1095_11544 (173,1Mb) - arm9-mnt haritasındaki numaraya uyan haritayı kullanacağız. Bu sitede haritaların üzerine renk koymuşlar bize ilk mavi renk harita oluyor.
Bu site ve navitotaldeki resimlerde hangi harita numarası olduğu belli oluyor

Bundan sonra o resimde veya tomtom home un önerdiği harita hangisi ise onu indirip kuracaksınız. Her 3 ayda bir yeni harita zaten yayınlanmakta.
Arama motoruna değişik anahtar kelimeler tomtom carminate 1095 non live gibi istediklerinizi yazarsanız google size bir sürü siteden bilgiler getirecektir.
Başka harita indirme sitesi daha yazarsak örnek olarak;
https://forum.gsmhosting.com/vbb/f491/tomtom-v1095-maps-3040188-print/ veya

https://www.digital-kaos.co.uk/forums/showthread.php/976634-TomTom-v1095-Maps

Sıra geldi Meta kodlarına. Meta kodu olmadan haritalar çalışmamaktadır. onuda google dan anahtar kelimelerle değişik sitelerden bulacağınız gibi örnek olarak
https://www.gpsurl.com/tomtom-maps/253013-blowfish-meta-codes-v1095-nav2-3-4-5-maps-requests.html
sitesinden alabilirsiniz.
Bu kadar harita ve metalarını edinme bilgisi yeterli olup SD CARD yüklemesinden kısaca bahsetmek istiyorum
1. Sd card turkiye için yaklaşık 500 mb yeterli olup orijinal card elinizde ise
o 2 GB dır ona yapacaksınız. Europa için 4 Gb yeterli olmayabiliyor gerekirse 8 GB lık ayrı bir sd card alarak yaparsınız
2. eski kartınız çalışıyorsa işlem bittikten sonra o dosyaları orijinal karta yüklemeniz de hiçbir sorun yoktur. Ancak bu işlem esnasında yedek kart oluşturup işlemleri onunla yapıp sonra kendi kartınıza kopyalamalısınız çünkü eski haritalar anlamını yitirmiş durumda 2011 harita yüklü karta ihtiyacınız olmayacak. Şimdi 2 yol var zaten çalışan kart var ise onu bilgisayar kopyalayın. Burada dikkat edilecek 4 dosya veya işlem var. birincisi loopdir dosyası ki o her cihaza özeldir onu silmeyin eğer silinmişse araba size yenisini yapıp verir. bunu sonra yazacağım. ikincisi haritayı içeren dosyaya ait uyarı olup o dosya silinecek örnek turkiye 1005_12444 dosyası var diyelim o silinecek. yerine üst klasörlerden çıkarılmış direkt sistemin içine ulaşacağı hale gelmiş tek dosya karta yüklenecek. Bu dosya turkey_1095_11544 dosyasıdır. Bunu indirip winrar ile açıp içine girdiğinizde tekrar aynı isimde dosya göreceksiniz bunu SD karta atacaksınız . üçüncü işlem meta kodunu Sd karta yazmak
Karttaki meta yı not defteri ile açıp içindekileri silip
; Turkey v1095.11544
ED 21 B8 B1 79 54 A6 DA 46 3B A1 9E 6D 0C 49 FA Turkey-103476.meta
Bu metayı da harita yayınlanınca internetten çok sayıda siteden bulabiliyoruz. Bu yazıyı kopyalayıp yapıştıracaksınız ve kaydedip çıkacaksınız. son olarak ttgo.bif dosyasını not defteri ile açıp kontrol edeceksiniz. Orada 3 satır olacak ve siz cihazın adını cihazın 10 karakterli ID kodunu ve işletim sürümünü göreceksiniz.Bu işlemi carminatetools yapıyordu. Artık ona ihtiyaç yok siz meta.txt gibi ttgo.bif dosyası oluşturup kopyala yapıştır yapıp ID nizi büyük harflerle girersiniz kaydedip kapatırsınız.
DeviceName=Carminat TomTom
DeviceUniqueID=A...K...8J
ApplicationVersionVersionNumber=8843
En çok hata harita dosyasını üst klasörden kopyalamak veya ttgo.bif in ID sinin yanlış olması olmakta. Meta da artık hata şansı yok. Onu öğrendik
Burada önemli olan eğer sizde çalışan harita var ise ID kodu sizindir ve ttgo.bif doğrudur dışarıdan bir sistem ile sıfırdan kurulum yapıyorsanız ID sini değiştirmeniz gerekir. Bu ID konusu da ya loopdir içinden bulunur ya tomtom home da yardım kısmında cihazın sistem bilgilerinde bulunur. Ancak en sağlıklısı size eski çalışan kart yok ise arabanın ekranın da route yazılan yere uzun basılıp rota bulunamadı yazısı geldiğinde joystick i sadece 1 sn liğine kısa olarak sag tarafa yani yolcu koltuğuna itip bırakma ile ekrana gelir eğer uzun basarsanız yazı gelmiyor. Ancak orada 2 ayrı beşli yazılan rakam ve sayıları birleştirerek 10 karakterden oluşmuş ID nizi ttgo dosyasına girersiniz.
Böylece orijinal loopdir ve doğru ID ile oluşmuş ttgo.bif ile uygun harita ve doğru girilmiş meta.txt ile haritanız hazır olmuş olur.
Artık haritanın düzgün çalıştığını görmek için önce easyDECT II yi çalıştırıp orada ID nizi görmeniz N deyip geçmeniz 2. sırada haritanın ve metanın onayını görmeniz N deyip geçmeniz ve ready yazısını görünce tuşa basıp çıkmanız gerekiyor. Daha sonra Fast activate ile meta doğrulama ve haritayı navcore a entegre etmeniz için 1 2 3 ve 6 ya basıp oradan da quit ile çıkmanız gerekiyor. artık kart hazır arabaya takınca kum saati gelince yeni haritanız çalışacaktır.
Eğer kartınız yok ise
https://vorek.pl/gsm-pda/soft-pda/9...-non-live-109011422-maps-europe-maj-2022.html dan 2 adet paylaşımı indirip açıp yukarıda yazdıklarımı yaparsanız yani loopdir ,meta ve ttgo düzenlemelerini yaparsanız , eski haritayı silip yeni haritanızı yüklerseniz ve active ederseniz haritanız çalışacaktır. Burada google translate dan yardım alırsınız.( Ben bu kartı indirip loopdir meta ve diğer işlemleri düzenleyip navcore 8.843 olarak europa haritamı 1095 çalıştırdım)
Bu siteden yeni haritada yayınlandı; bilginize
https://vorek.pl/gsm-pda/soft-pda/931842-carminat-tomtom-1095-nev-maps-sierpien-2022.html

çalışan haritayı artık kendi orijinal SD kartınıza da yükleyerek çalıştırabilirsiniz.
Yazıda bahsettiğim loopdir dosyası oluşturmak arabada kart takılı değil iken radyoyu açıp harita bulunamadı yazısından sonra kartı takarsanız önce uyarı gelir beklerseniz tomtom home yazısı geldiğinde cihaz kendi dosyasını karta atmış olur.
Avrupa haritaları içinde Turkiye yi de kapsayan "Europa
1095_11543" toplam 3.19 GB olan haritası bu arabalarda çalışmakta.onunda kendi metası yukarıdaki sitelerden bulunup klasöre meta.txt olarak oluşturulur. siz metayı diğer sitelerden bulmaya çalışın . ama bu haritanın metası da aşağıda yazarak size kolaylık sağlamak istedim
; Europe v1095.11543
B7 AB 32 9F 7C A7 4D 47 08 2C E5 F1 A1 AF F5 17 Europe-103475.meta

Sıkıştığınız anda Youtube da 2 ayrı kurulum videosunu zaten yapmışlar (youtube dan işler Güçler tomtom carminate harita güncelleme )ve bu sitede de Fastactivate ve Easy DECt hakkında bilgiler var.
vorek.pl sitesinde indireceğiniz kart lehçe yazılmış. Google translate ile yardım alarak detayları öğrenebilirsiniz orada da aktivasyon için TTacttivator önerilmiş zaten ttactivatorun güncel sürümünü kendisi indiriyor. Ayrıca fastactivate de yüklemişler Ancak bir farkı yok. İçinde meta kodu var onu silin içindekileri karta atın . Öyle aktive edin Tek önemli olan nerede meta , ttgo veya loopdir dosyası görürseniz onu silin kendi dosyanızı yapıştırarak işlem yapın. Çünkü loopdir arabaya özel meta haritaya özel ve ttgo da sürüme ve ID ye özel yazılımlardır. sistem aktive ederken onlara bakıyor. Ancak fastactivate meta dosyalarına müdahale ediyor. Ben iş bitince fastactivate de 5. basamağı çalıştırdım o bize new meta code diye bir dosya yapıyor yukarıdaki metanın aynısı onu tekrar son iş olarak metanın içindekileri silip yapıştırdım veya orijinal metalarını tekrar yükledim. Biraz geniş bilgi verme sebebim artık hepimiz mecburen kendimiz her harita yenilendiğinde bu haritayı indirip metası ile aktive etmeyi yapmak zorundayız.
Ancak zaten işlem en fazla bu bilgilerle haritalar indirilince 10 dakika bile değil.
Kolaylıklar dilerim.

Son düzenleme:

BAKKALOĞLU

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle verilen bilgiler için teşekkürler çok faydalı oldu.Ben son güncel haritayı yükledim kullanıyorum ancak şöyle bir durum var benim kartımın içinde ttgo.bıff dosyası yok bu nedenle fast activate bulamıyor ve ilgili adımlar eksik kalıyor.Eksik olmasına rağmen yedek kartımda harita çalışıyor bunda problem yok.Diğer kartımda ise tom tom home uygulaması güncelleme yaptı ve sürümü 8,843 e yüksellti bu güncelleme sonrası harita çalışmadı.Şuanda bu harita uygun değil tarzında bir hata alıyorum.Bu konuda ne yapılabilir tavsiyesi olan var mıdır?

sozdede

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle verilen bilgiler için teşekkürler çok faydalı oldu.Ben son güncel haritayı yükledim kullanıyorum ancak şöyle bir durum var benim kartımın içinde ttgo.bıff dosyası yok bu nedenle fast activate bulamıyor ve ilgili adımlar eksik kalıyor.Eksik olmasına rağmen yedek kartımda harita çalışıyor bunda problem yok.Diğer kartımda ise tom tom home uygulaması güncelleme yaptı ve sürümü 8,843 e yüksellti bu güncelleme sonrası harita çalışmadı.Şuanda bu harita uygun değil tarzında bir hata alıyorum.Bu konuda ne yapılabilir tavsiyesi olan var mıdır?

çalışan kartta ttgo.bif dosyası vardır. onu loopdir gibi kopyalayın. veya siz oluşturun.
notepade ile bir dosya açıp; DEVICEUNIQUEID yi loopdir den bulun ve bitişik olarak kendinizinkini yapın
DeviceName=Carminat TomTom
DeviceUniqueID=A.......9J
ApplicationVersionVersionNumber=8843

ve dosyanın adını ttgo.bif yapıp karta atın.
daha uzun yol var yukarıdan carminatetools programını bulur orijinal loopdir programını karta yüklemişseniz o programda bu dosyayı yapıyor.

Ben 8.842 ve 8.843 arasında bir fark görmedim her ikisi de çalışıyor. Bir yerde hata yapıyorsunuzdur. gerek forumdan gerekse işler güçler youtube dan tekrardan sıfırdan kurulum yaparsanız onlar 8.842 ile haritayı oluşturuyorlar. Bence biraz daha deneyim ile sizde 3 ayda bir güncellemeyi rahatça yaparsınız.
Tomtom Home dan sadece uyduları ve sesleri güncelleyin yoksa cihazınıza müdahele etmesin.
Ayrıca aktivasyon programları meta.txt yi değiştiriyor. siz kartı araca takmadan meta.txt. yi sizin haritanıza uygun şekilde eskisini silip
örneğin europa 1095 için

; Europe v1095.11543

B7 AB 32 9F 7C A7 4D 47 08 2C E5 F1 A1 AF F5 17 Europe-103475.meta

şekline yapıştırıp kartı öyle takın.
burada sorun olunca haritayı görmeyecektir.
çok özet.
1. loopdir size ait olacak
2.eksiksiz bir
NC_8842_Full_Complete_Install_yDGpatch.zip dosyası açacaksınız.
3. Harita sizin cihaza uygun olacak daha önce açıkladım
4. fastactivate ile active edilip meta.txt niz yukarıdaki gibi kalacak.
5. tomtom homesadece sesleri aktive edip çok küçük bir dosya olarak quickgpgfix güncellemesi yapacak size sormadan başka bir şey yapmaz zaten
6.
EasyDCT-II ilede sonuçta ready yazısı alırsanız
yapılacak şeyler bunlar.
Bende 8.843 çalışıyor ondan sorun çıkmıyor
Siz diğer konulara dikkat edin

Son düzenleme: