Touch Aracıma Güvenlik Kamerası Sistemi

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Darbe sensöründeki devreye girme durumu nasıl ? Yani çarpma vs değilde birisi anahtar ile çizdi diyelim o kadar hassas değildir sanırım ? Park halinde devreye giren bir sistem eklenirse sağlıklı olur. Fiyat performanslı kamera ilede çözüm sağlanabilir.Yaptığınız sistemde çok güzel . Yanlız yinede dikkat edin 50-100TL lik navigasyon cihazı için bile aracı patlatan hırsızlar var.Daha çok dikkat çekmemek lazım 😊😊😊

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Touch2015

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sadece seyir hali için biraz fazla olmuş bence.

darbe sensorlu sistemler daha islevsel

Haklı olabilirsiniz ama günümüzde herşey için mecburi olan bir sistem aslında. Ben aracıma severek isteyerek yaptım ama aracımda sürekli sorun çıkarmasada gönül rahatlığıyla kullanabilsem tadından yenmez. Arabayı aldım alalı servisten çıkamadık sürekli servise gidiyoruz. Yapılan güvenlik sistemiyle alakalı durum değil onuda baştan belirteyim. Darbe sensörünün devresini ve işlevselliğini kendim yapmam lazım piyasada bu iş için darbe sensörü hali hazırda satılmıyor, o yüzden biraz uğraş lazım. Ama onuda en kısa zamanda yapacam. Ayrıca biliyorsunuz temassız kaza dönemi başladı. Ayrıca ticarilere zorunlu olan bu uygulama muayenesi yılda bir olan tüm ticarileri kapsıyor. Sadece taksi dolmuş otobüs değil bizim bu araçlarıda kapsıyor ve daha tam olarak muayene istasyonlarında uygulamaya girmedi ama pek yakın bir tarihte güvenlik sistemi olmayan tüm ticari araçları muayenede ağır kusur olarak belirtip tekrara gitmek zorunda bırakacaklar. Ayrıca araca bu hafta içerisinde birde araç takip sistemi takacağım. Aracı &99 yoğunlukta ben kullanıyorum kalan %1 lik kısımda babam kullanıyor. Ama her ihtimali düşündüğümüzden dolayı özelliklede temassız kaza dönemine geçişden sonra araç takip takma kararı aldım. İftiralara vs maruz kalmamak için ve hemde kasko ve sigortada seneye ödeyeceğim primleri düşürmek için :)

Touch2015

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Darbe sensöründeki devreye girme durumu nasıl ? Yani çarpma vs değilde birisi anahtar ile çizdi diyelim o kadar hassas değildir sanırım ? Park halinde devreye giren bir sistem eklenirse sağlıklı olur. Fiyat performanslı kamera ilede çözüm sağlanabilir.Yaptığınız sistemde çok güzel . Yanlız yinede dikkat edin 50-100TL lik navigasyon cihazı için bile aracı patlatan hırsızlar var.Daha çok dikkat çekmemek lazım 😊😊😊

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zaten abi benim aracı gören bir daha bakıyor hatta eminim yaklaşamıyorlar bile. Ama darbe sensörü hassasiyet ayarını ayarlabilecek şekilde devreyi yapacam zaten abi. Hassasiyetini ayarlabileceğim bir devre olduğunda park halindeykende devreye girmiş olacak aksi bir durumda yani :)

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haklı olabilirsiniz ama günümüzde herşey için mecburi olan bir sistem aslında. Ben aracıma severek isteyerek yaptım ama aracımda sürekli sorun çıkarmasada gönül rahatlığıyla kullanabilsem tadından yenmez. Arabayı aldım alalı servisten çıkamadık sürekli servise gidiyoruz. Yapılan güvenlik sistemiyle alakalı durum değil onuda baştan belirteyim. Darbe sensörünün devresini ve işlevselliğini kendim yapmam lazım piyasada bu iş için darbe sensörü hali hazırda satılmıyor, o yüzden biraz uğraş lazım. Ama onuda en kısa zamanda yapacam. Ayrıca biliyorsunuz temassız kaza dönemi başladı. Ayrıca ticarilere zorunlu olan bu uygulama muayenesi yılda bir olan tüm ticarileri kapsıyor. Sadece taksi dolmuş otobüs değil bizim bu araçlarıda kapsıyor ve daha tam olarak muayene istasyonlarında uygulamaya girmedi ama pek yakın bir tarihte güvenlik sistemi olmayan tüm ticari araçları muayenede ağır kusur olarak belirtip tekrara gitmek zorunda bırakacaklar. Ayrıca araca bu hafta içerisinde birde araç takip sistemi takacağım. Aracı &99 yoğunlukta ben kullanıyorum kalan %1 lik kısımda babam kullanıyor. Ama her ihtimali düşündüğümüzden dolayı özelliklede temassız kaza dönemine geçişden sonra araç takip takma kararı aldım. İftiralara vs maruz kalmamak için ve hemde kasko ve sigortada seneye ödeyeceğim primleri düşürmek için :)

zorunluluk konusu yıllardır radyolarda dönüyor. hiç bir şey olacağı yok. firmaların kamera satma taktiği.

hazır sistemlerde bildiğim kadarıyla şöyle oluyor;
kontak kapattıktan sonra kamera belli bir saat 3-5-7 vs kayıtta kalıyor. sonrasında akünün bitmemesi için kendini kapatıyor. araççta bir titreşim hissedince direk devreye giriyor. bir görüntü de gördüğüm kadarıyla aracın boyasını bile çizmeyecek şekilde tampona başka bir araç sürtüyor, kamera kayda girip görüntü alıyor.

kasko sigrota primini de düşüreceğini zannetmiyorum. öyle olsa park sensörü ya da geri görüş kamerası olan araçların çarpma riski daha az olduğundan primleri düşerdi. ama aksine artıyor.

Touch2015

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
zorunluluk konusu yıllardır radyolarda dönüyor. hiç bir şey olacağı yok. firmaların kamera satma taktiği.

hazır sistemlerde bildiğim kadarıyla şöyle oluyor;
kontak kapattıktan sonra kamera belli bir saat 3-5-7 vs kayıtta kalıyor. sonrasında akünün bitmemesi için kendini kapatıyor. araççta bir titreşim hissedince direk devreye giriyor. bir görüntü de gördüğüm kadarıyla aracın boyasını bile çizmeyecek şekilde tampona başka bir araç sürtüyor, kamera kayda girip görüntü alıyor.

kasko sigrota primini de düşüreceğini zannetmiyorum. öyle olsa park sensörü ya da geri görüş kamerası olan araçların çarpma riski daha az olduğundan primleri düşerdi. ama aksine artıyor.

Sana durumu en ufak detayına kadar anlatayım abi ben. Benim güvenlik sistemleri üzerine işyerim vardı. Resmi ve faal olan bir şirketti. Valilik emniyet tüm kayıtlarımız resmi şekildeydi. Valilik ve emniyetten bu yıl başında gelen yazıda belirtilen şekilde olması için tüm ticari araç sahipleri bu yolu izledi. Kimsenin kamera satmaya ve taktiğe ihtiyacı olduğundan değil yani. Ayrıca bahsettiğin hazır paket sistem dediğin kameralar ön cama vantuzlu piyasada 25-30 tl ye satılanlar. Evet bataryalı olduğu için araca en ufak dokunmada devreye giriyor. Akü bitmesin diye değil sen onu nasıl ayarlarsan o şekilde belirli bir süre çalışıp kapanıyor. Diğer olayın ise park sensörü ve geri görüş kamerası tüm firmalarda ve markalarda AKSESUAR olarak geçiyor. Bu ise genelge ile resmi gazetede yayımlanmış bir olay. Bu birtek park esnasından bahsetmiyor ve birtek onu kapsamıyor. Yolda giderken yandan biri vurdu sana park sensörü veya geri görüş kamerasıyla o adamın tali yoldan geldiğini ve senin ana yolda gittiğini nasıl ispatlayacaksın. Tabiki imkansız. Bu sistemde dikkat ettiysen 5 ayrı kamera var araç çalıştığı anda devreye giriyor. Yada önündeki adam sola sinyal verdi sağa döndü ve sende adam sola gidecek diye sağ şerite girdin ve kaza oldu. O zaman kendini park sensörü veya geri görüş kamerasıylamı ispatlicaksın? Kaldıki hangi park sensörü ve geri görüş kamerası olan araç sahibi ve firmalar bunu araçlarda opsiyonel/aksesuar değilde standart özellik olarak gösteriyor. Ben bu sistemin faturasıyla birlikte sigorta acenteme gidip faturada dahil olmak üzere kasko ve sigorta firmama gönderip ve ek teminat ücretini bir defaya mahsus ödeyip poliçelerime işlettim. Seneye fiyat düşecek ve bu yıl sonunda poliçelerim yenilecek. O zaman sana eski ve yeni poliçe resimlerini de gönderip durumu hatırlatmış olacağım abi. Yanlış anlaşılmaya sebep vermemek adına dipnot olarak ekliyorum. Kızma,gücenme gibi şeyler söz konusu değil. Yukarıda yazdıklarımın hepsi tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Park sensorunu örnek olarak verdim. sonuçta kaza riskini azaltan bir cihaz. ondeki aracin sinyalini tespit etmrsine gerek yok. bakalim bir yıl sonra karşılaştırma yaparız

her satıcının malını satma ihtiyaci vardir. seymen fm gibi radyolarda denk gelince dinleyebilirsin adamlar kamera artik zorunlu diye anlatiyor

akü bitmesin diye degil ise o zaman ayarlayalim 300 saat kapanmasın.

ön cana vantuzlu modelden taksak kasko primim seneye düşer mi?

Son düzenleme:

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biraz abarti olmamismi sanki. On cama takilan modeller var hem aracin onunu hemde icini sagini solunu cekiyor zaten. Yinede emege saygi sonsuz :)

Touch2015

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
300 saat sürekli akım üretebilecek batarya bulabilirsek takılabilir abi. Onlarda düşmüyor abi

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
300 saat sürekli akım üretebilecek batarya bulabilirsek takılabilir abi. Onlarda düşmüyor abi

tamam iste demek ki aku bitmesin diye kapatiyor kendini

Touch2015

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Batarya abi. Telefonundaki batarya ile aynı hatta eski nokialardaki batarya ile aynı. Akü ile batarya farklı hayırlatmak isterim