Touch Aracıma Güvenlik Kamerası Sistemi

Touch2015

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biraz abarti olmamismi sanki. On cama takilan modeller var hem aracin onunu hemde icini sagini solunu cekiyor zaten. Yinede emege saygi sonsuz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tesekkürler sağolun yorumunuz için

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Batarya abi. Telefonundaki batarya ile aynı hatta eski nokialardaki batarya ile aynı. Akü ile batarya farklı hayırlatmak isterim

aku batarya pil hepsi aynı şey. icinde kucuk entegre olani da var. kontak ve aracinkine bagli olani da var.

Touch2015

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aku batarya pil hepsi aynı şey. icinde kucuk entegre olani da var. kontak ve aracinkine bagli olani da var.

Abi tamam sen telefonundaki bataryayı çıkar. Yerine arabadaki aküyü bağla. Böylece telefonun şarj bitti kaygısını ortadan kaldır. Bu sistem ve benzerlerinde bahsettiğin işin olabilmesi için ya ön cama vantuzlu 25-30 tl lik ürün kullanacaksın. Yada inverter ve ikinci bi aküyü alacaksın. Başka türlü uçarı kaçarı yok. Anlatabildiğimi düşünüyor iyi günler iyi forumlar diliyorum.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi tamam sen telefonundaki bataryayı çıkar. Yerine arabadaki aküyü bağla. Böylece telefonun şarj bitti kaygısını ortadan kaldır. Bu sistem ve benzerlerinde bahsettiğin işin olabilmesi için ya ön cama vantuzlu 25-30 tl lik ürün kullanacaksın. Yada inverter ve ikinci bi aküyü alacaksın. Başka türlü uçarı kaçarı yok. Anlatabildiğimi düşünüyor iyi günler iyi forumlar diliyorum.

eyvallah kardes anlattin. biz de onu dedik ya zaten bu kadar abarti olmus on cama vantuzlu 30 tl hem de arac calismazken de kayit yapan hem de sarsintiya duyarli sistemler var dedik. bu kadar ugrasin ve masrafin amacı nedir varsa biz de faydalanalim. kasko sigorta dusecek dedin. önümüzdeki yıl düşünce habrr et. o zaman biz de amorti edecek birseysr yaptiralim

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracta zaten telefonum hep akuye bagli sarji hic bitmiyor. navi olarak da kamera olarak da kullaniyorum.

Touch2015

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah kardes anlattin. biz de onu dedik ya zaten bu kadar abarti olmus on cama vantuzlu 30 tl hem de arac calismazken de kayit yapan hem de sarsintiya duyarli sistemler var dedik. bu kadar ugrasin ve masrafin amacı nedir varsa biz de faydalanalim. kasko sigorta dusecek dedin. önümüzdeki yıl düşünce habrr et. o zaman biz de amorti edecek birseysr yaptiralim

Abi amorti ettirecek şey şu. Aracında bir sıkıntı meydana geldi. Örnek veriyorum önüne bi köpek çıktı yaya çıktı vs. Onlara vurmamak için sağa sola kırdın. Bu durumda sigorta firması senin aracın hasarını ödüyor. Kasko olmasa bile. İkinci bir durum. Biri arkadan yandan geldi vurdu ve ısrarla haklı olduğunu dile getiriyor. Burda yine herşey ortaya çıkacak. Ama sadece ön cama takılan yeterli kalmayacaktır. Aracımın arka camı durduğu yerde patladı. İnanmadılar. O sağ ön direkteki kameradan son hareket zamanına baktılar. Cam duruyor. Araç park ediliyor stop edilmeden cam patlıyor. Ne kasko ne başka bişe. Garantiden değiştirildi. Direksiyonda problem oldu ve halada oluyor. Yok o değil yok bu değil dediler. Kullanıcı hatası dediler. İzlettim tüm kameraları ve kayıtları. Hak verdiler. Fransadan parça gelmesi bekleniyor ve bugun akşama kadar bununla uğraştım serviste. Ben aracımı tam güvenlik altına aldım. Aracımı kullanırken güven içinde kullanayım diye. Herkes istediği gibi yapabilir. Ama resmi olarak zorunluluk dönemi başladı ve tüvlerde karşınıza çıkarsa şaşırmayın diye ve yapılınca böyle bir sistem oluyor diye açtım bu konuyu. İnşallah hiç kimse sıkıntısız kazasız kullanırız araçlarımızı. Ama Tedbir senden Takdir Allah'tan diye boşa demiyorlar. Ben tedbir almış oldum anlayacağınız. Kızma gücenme sinirlenme böyle şeyler söz konusu değil ve olamazda zaten abi. Yanlış anlaşılmayalım yani :)

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok abartı olmuş. Ön cama tek kamera yeterli idi harekete duyarlı. Ama yine de elinize sağlık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi