Triger kayışı için psikolojik destek istiyorum :(

asipoyraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yarın aracımın triger kayışını değiştireceğim kesinlikle yetkili servise gitmek istemiyorum bunun tamamen nedeni çok maliyetli olması.

Rent a car işi ile uğraşan ve 65 adet aracının bakımları ile de baya bir bilgi sahibi olan müşterimle konuştum. Aslında işçilik fiyatları çok düşüktür araçlarıma ne yaptırırsam yaptırayım her gittiğim yerde 10-20 lira siftah parası bırakırım falan diyor. Şimdi iyi bir ustasını ve neredeyse işçilik aldırtmam diyerekten tavsiye etti. Ben yine de hakkı ne ise onu vereceğim triger kayışının değişimi için.

Arkadaşlar triger setinde en iyisini hatta uygun ise (Megane copue 1.6 16v için) orjinalini almayı planlayarak işçiliği az ödemek istiyorum çünkü triger değişimi için (özel renault servisleri) 120 ye seti alırsın ıvızır zıvırı ile 320 ye hallederiz diyenler bile var.

Müşterim trigeri şurdan 70 liraya al- 30-40 lira da adama ver 100 liraya hallet çok takılma hem iyi ustadır hem de benim ondan çok alacağım falan var senden çok bişey isteyemez dedi.

Ben de dediğim gibi setin en iyisini alarak adamın tamirci dükkanına iyi bir göz attıktan sonra triger kayışını hakkaten de 100-110 liraya halletmek istiyorum. Biliyorum çoğunuz diyeceksiniz ki git yetkili serviste yaptır diye. Ama bir yandan da işçiliğininin aman aman olmadığını düşündüğüm bu değişimi bahsedilen ustaya yaptrımak istiyorum.

Yetkili servis dışında değiştirip de sorun yaşan pişman olan oldu mu? USta kötü biri olsa adam 65 aracını da emanet etmezdi diye düşünüyorum.

Bu konuda bana psikolojik destek olursaız çok sevinirim. :( :)

Saygılarımla.

SLC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın ne bu arada 100liraya hangi triger işi biticek anlamadım ?

YAVUZ

Ali Yavuz Bengüoğulları,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de eski coupemde yetkili değil etkili serviste değişim yaptım sana tavsiyen trigerle bereber v kayışını devridaim pompsını hatta gergi bilyasını da değiştirmen olur sökmüşken krank kasnağını da kontrol ettir ucuza kaçma servisin kullandığı malzemeri satın alıp öyle yaptır iyi bir usta yaptıktan sonra sorun olmaz.... bunların dışında maddi durum elverirsa serviste yapman garanti açısından daha iyi olur umarım psikolojik olarak destek oldum:)

asipoyraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın ne bu arada 100liraya hangi triger işi biticek anlamadım ?
Megane Coupe 2001 1.6 16v.
100 liraya bitecek triger kayışı değişim işi. Olmas mı?

YAVUZ

Ali Yavuz Bengüoğulları,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de eski coupemde yetkili değil etkili serviste değişim yaptım sana tavsiyem trigerle bereber v kayışını devridaim pompsını hatta gergi bilyasını da değiştirmen olur sökmüşken krank kasnağını da kontrol ettir ucuza kaçma servisin kullandığı malzemeri satın alıp öyle yaptır iyi bir usta yaptıktan sonra sorun olmaz.... bunların dışında maddi durum elverirsa serviste yapman garanti açısından daha iyi olur umarım psikolojik olarak destek oldum:)

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
servis dışında yaptırıp pişman olan da var olmayan da. dışarıdaki usta garanti vermiyor ama servis veriyor. bende bikaç ay önce değiştirdim. o yüzden servisi tercih ettim. :eyv

asipoyraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de eski coupemde yetkili değil etkili serviste değişim yaptım sana tavsiyen trigerle bereber v kayışını devridaim pompsını hatta gergi bilyasını da değiştirmen olur sökmüşken krank kasnağını da kontrol ettir ucuza kaçma servisin kullandığı malzemeri satın alıp öyle yaptır iyi bir usta yaptıktan sonra sorun olmaz.... bunların dışında maddi durum elverirsa serviste yapman garanti açısından daha iyi olur umarım psikolojik olarak destek oldum:)

Baba şu yetkili servis olayına girmeyin ya. Eminim senin dedğiğin değişimlerin çoğunu yapın 1000 lira fatura çıkartcaklar. seziyorum yani bunu. gergi bilyası krank kasnağı falan onları not alıyım söyleyim yarın. Benım de anlamadığım şu genellikle araç sahipleri sizin bahsettiğiniz gibi krank kasnağının, devir daim pompasının değişip değişemeyeceğini nasıl bilebilir ki. Hatta bunu ustaya söyleyince adamın kafası bile karışır bu adam çok mu biliyo biriler imi söylemiş falan diye. yani demek istediğim şu ben adama triger kayışı değişimi yapılacak deyim adam kendisi baksın etsin iyi bir şeyler yapmak istiyorsa o zaman bana desinki krank kasnağı aflan değişmeli kardeş diye hatırlatmada bulunsun. Yani ben söylemedim ustaya diye adam yapmayacak mı bu iyi şeyleri. İllaki beinm mi hatılatmam gerekiyor. Kasaptan tavuk parçalatmıyoruz ki. Her konuya vakıf olalım.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hangi ildesin?