Triger kayışı için psikolojik destek istiyorum :(

asipoyraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün adlığım fiyat bilgisi:
Triger Kiti: 155.-tl
tapa:2 adet: 20.-tl
1 alternatör kayışı(v kayışı): 28.-tl
1 devirdaim kayışı: 85 .-tl
1 alt bilya gergisi: 100.-tl TOPLAM:390 .TL Parçalar orjinal Renault Mais

İşçilik:120.-TL Hepsi TOPLAM 510.-TL'ye mal oluyor. Sizce nasıl arkadaşlar.

Bir de yetkili servis RENAULT ZAMANLARI aradım. 700-750.-tl imiş ama Devirdaim dahil değil diyor o da dahil olursa 950.-TL oluyor.
%20 indirim varmış. Yani: yetkil iserviste de 760.-TL

YAVUZ

Ali Yavuz Bengüoğulları,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bir de yetkili servis RENAULT ZAMANLARI aradım. 700-750.-tl imiş ama Devirdaim dahil değil diyor o da dahil olursa 950.-TL oluyor.
%20 indirim varmış. Yani: yetkil iserviste de 760.-TL

390 parçaların fiyatı 150 de işlilik versen 540 tl serviste +220 daha fazla vereceksin fakat garantin olacak araca 3-5 yıl daha bineceksen serviste yaptır bence...

YAVUZ

Ali Yavuz Bengüoğulları,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servisi biraz daha zorla 700 fln olabilir...

mert hitay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

indirim varmış. Yani: yetkil iserviste de 760.-TL

triger en önemli ve hassas yapılması gereken bir şey 3 e 5 e bakmayın 200 lira için sanayiye hiç girmeyin bence servis garantisi alttında yaptırın.. %20 indirimde varmış hazır :eyv benim 120.000 bakımım 2,000 lirayı geçmişti :D

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Serviste yaptır kardeşim,2 sene garanti veriyorlar ve Türkiye'nin neresinde hangi servise gidersen git ücretsiz yapıyorlar,dışarıdaki tamirci sana bu garantiyi verebiliyormu...?

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adam gibi usta olduktan sonra triger değiştirmeye korkmaya gerek yok ben ustamda kaç tane aracın trigerini değiştirdim hatırlamıyorm.Onur abi bile aracını ilk aldığında trigerini değiştirmişti allaha şükür sıkıntı yaşamadıkqw

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
triger setinin değişiminde en önemli sey ustalıktır sentenin tutmaması gergilerin gereginden fazla gerilmesi yada salık bırakılması duruymun da en iyi
ihtimalle yarı motor toplarsınız buda maliyet olarak 1500 tl gıbıdır eger krdı kartınız var ıse yetkılı servısete bıraz daha ıskontoyo zorlayarak taksıt yaptrabılırsınız
ve aradakı 200 tl ye 2 sene garantı satın almıs olursunuz bu tabı sızın scımınız ama ustalara guvenmıyorsanız bu yolu secın ha 100tl ye trger seti değiştirecek ustayada ben arabamı hediye ederim

asipoyraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
triger setinin değişiminde en önemli sey ustalıktır sentenin tutmaması gergilerin gereginden fazla gerilmesi yada salık bırakılması duruymun da en iyi
ihtimalle yarı motor toplarsınız buda maliyet olarak 1500 tl gıbıdır eger krdı kartınız var ıse yetkılı servısete bıraz daha ıskontoyo zorlayarak taksıt yaptrabılırsınız
ve aradakı 200 tl ye 2 sene garantı satın almıs olursunuz bu tabı sızın scımınız ama ustalara guvenmıyorsanız bu yolu secın ha 100tl ye trger seti değiştirecek ustayada ben arabamı hediye ederim

teşekkürler

asipoyraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar artık 100 lira geyiğini bıraksak olurmu. ben onu bana bahseden adama da sordum sadece kayış değişimi için ve orjinal olmayan set için söylemiştim dedi.
konuya da vakıf değilim. ama herkese teşekkür ederim çünkü sayenizde bir çok şey öğrendim triger konusunda. zaten bugun şunu da farkettim aracın sanırım 60 bin km de bir yapılan bakımları ağır bakım oluyor ben aracı 190 bin de aldım ve eski sahibi trigeri falan değiştirmedim dedi. yani 180 bin de iken araba ağır bakım görmemiş sadece başına ne sorun geldiyse o zaman ilgili parça değişmiş. mesela 5-6 ay önce araç zor çalışıyor demiştim bjiler değişmişti. sonra arabadaki kitapçıkları incelerken servis kitapçığı buldum. aracın ilk ve 2. sahibi sağolsunlar arabaya neredeyse 160 bin kmeye kadar falan yetkili ZAMANLAR servisinde periyodik bakımları yapılmış 2010'a kadar bile aracın kaskosu varmış.Ben aracın 4. sahibiyim. tarih tarih noter satış sözleşmeleri bile var. aracın ilk 2 sahibi arabaya çiçek gibi bakmış son 2 sahibi (birisi de ben) ne kasko yapmışız ne de periyodik bakım. ben arabayı şubat 2011 de aldım sadece yağ ve filtre bakımları yaptırım. sonuç olaraak zannedesem bu araca 180 binde periyodik ağır bakım gerekiyordu (triger ve diğer kayışlar falan) ama yapılmamaış şu anda da araç 200 binde. araba ilk 8 yılda görmediği zulümü son 2 yılda görmüş.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın