Triger kayışı için psikolojik destek istiyorum :(

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Dialogys isimli program araç bilgileri için ya sağ direkte bulunan plaka bilgilerini ya da araç şase numarasını istiyor. bu direkteki bilgileri fotoğraflasan da olur.

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım

Servisten fiyat aldın mı?
Dışarıdaki fiyat sana 350-400 tl ye gelir ve garanti olmaz.Servise git sor fiyatı al
Aradaki 3 e 5 e bakma. sonra arkana bakmazsın.
Servisin yaptığı işçilik sonrası kayış kopsa bile bütün masrafı kendileri karşılar.

Neden böyle diyorum.

Çünkü görüntüye göre senin dışarıda güvenebileceğin bir usta yok.

100 tl ye kim değiştimiş Trigeri...

YAVUZ

Ali Yavuz Bengüoğulları,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sana şöyle örnek veryim trigeri değişirken gergi bilyasını değiştirmemiştim 1 ay sonra o bilya bozulup v kayışının kopmasına sebep oldu çok şanslıyım ki kopan parçalar trgeri koparmadı bu örneği dikkate al aracım seninkiyle aynı motora sahipti 200000 km desin en son nezaman değişmiş senin triger eğer bilmiyorsan iyi bir usta benim tüm yazdıklarımı 400 civarı halleder...

asipoyraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sana şöyle örnek veryim trigeri değişirken gergi bilyasını değiştirmemiştim 1 ay sonra o bilya bozulup v kayışının kopmasına sebep oldu çok şanslıyım ki kopan parçalar trgeri koparmadı bu örneği dikkate al aracım seninkiyle aynı motora sahipti 200000 km desin en son nezaman değişmiş senin triger eğer bilmiyorsan iyi bir usta benim tüm yazdıklarımı 400 civarı halleder...
en son 116 binde değişmiş

asipoyraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Asipoyraz ....
Şimdi 100 liraya bu işi yaptırmak istediğini ve psikolojik destek isteyenin sen olduğunu unutma
Ben sana arabayı üret bil veya bilgimle ezmeye asla ama asla çalışmıyorum
100 milyona bu işin yapılamıycağını sende bende burdaki herkezde çok iyi biliyor
100 milyona bırak işçiliği az önce gösterdiğim sadece plastik olan trigerin kayışını alamazsın
Üstten çift egzantirikli triger değişim işçilik ücreti hakkı 150 TL dir...
Yerine göre 250 TL lere kadar çıkabilir işçilik
Sırf egzantirik tapaları 30-40 TL fiyatlandırmaları var
Sen ucuza kaçtıkça garanti veremeyiz burda
Konu açtın bizde fikrimizi söylüyoruz
Asilenmeye hiç gerek yok

demekki bizim renaultların riger kayış setleri biraz yüksek. ben ucuz olduğunu düşünmüştüm. beni bu kadar asileştiren kimsenin sabit bir fiyat verememesi birisi 500 e yaparım diyor birisi 300 e yaparım diyor. kime gideceğimizi bilemiyoruz. en büyük şansızlığım güvenilir ve iyi bir usta bulamamak. sanayide öpmeyen usta kalmadı. bir tanesi de demiyorki ulan şu çocuğun ayağı belki alışır biraz indirim yaplım da sürekli gelsin diye. ama inat ediyorum gitmiyorum bir daha. 25 liraya alınan debriyaj telini 3 dakiakda taıp 40 lia işçiliğimi alırım diyen adama niye bir daha gideyimki. nihat doğan deyimiyle "el insaf el insaf" :)

asipoyraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bursada olsan hemen yardımcı olurduk. Ama uzaktasın. Ama ortalama 300 lira civarına dışarda halledebilirsin. parçaların özellikleri araçların şase numaralarına göre değişiyor. O yüzden numarayı sormuştum.

özel mesajlarda sıkıntı var atamıyorum da alamıyorum da . burdan yardımcı olursan sevinirim.

VF1DA04B523397648 TEŞEKKÜRLER.
MEGANE COUPE 1.6 16V 2001

sizin bursa falan izmit oaraları da biliyorum. otomotiv sanayi sektörrü her şey şeffaf ve glişmiş. burası turizm yeri tam öpmelik yer.

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Triger setin ojinalinin fiyatı 150tl bunun işçiliğine 150 tl verirsin eder 300
V kayışı onun gergi bilyaları fln 100tlde o tutar eder sana toplamda 400tl orjinal parçalar ile.Bu fiyatın altındakiler yan sanayi parça kullanarak daha ucuza çıkar.
Birde 116binde değişmiş dediğin olay inş triger için değildir.Trigerin ömrü 4yıl yada 60bin km hangisi önce dolarsa
Bunun haricinde aracın 200bin kmde.Triger setin,v kayış seti,devirdaim pompası vs herşeyin değişmesi gerek.Bunlar sana heralde 550-600 arasına patlar orjinal parçalar ile

asipoyraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Triger setin ojinalinin fiyatı 150tl bunun işçiliğine 150 tl verirsin eder 300
V kayışı onun gergi bilyaları fln 100tlde o tutar eder sana toplamda 400tl orjinal parçalar ile.Bu fiyatın altındakiler yan sanayi parça kullanarak daha ucuza çıkar.
Birde 116binde değişmiş dediğin olay inş triger için değildir.Trigerin ömrü 4yıl yada 60bin km hangisi önce dolarsa
Bunun haricinde aracın 200bin kmde.Triger setin,v kayış seti,devirdaim pompası vs herşeyin değişmesi gerek.Bunlar sana heralde 550-600 arasına patlar orjinal parçalar ile

2006 da 116 bin km de değişmiş. off ya arabanın en ağır bakımında almışım arabayı

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2006 da 116 bin km de değişmiş. off ya arabanın en ağır bakımında almışım arabayı

Trigerin 116binde değiştiys şu an motoru eline almadıysan eğer çok çok şanslı bi insansın demektir.
Yarın ilk iş gidip aracın triger setini,v kayış setini,devirdaim pompasını,ekzantrik kasnağını değiştir tepe tepe kullan.Bu bakım 60 bin kmde bir yapılıyor her dakka olan bişey değil sonuçta ucuz olsun diye 200-300 milyon kar ediyim derken bu sana 2500-3000tlye mal olabilcek hasarlar verebilceğini unutma