Triger kayışı koptu :(

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ağır bakımları söylenilen km den 10bin km önce servise sokuyorum ne olur ne olmaz diye. En son faturayı ve değişen parçaların fotoğrafarıda mesajın sonunda ekliyorum. Bilerek yapıyorlar dediğinizi yakında kontrol edeceğim. Başıma geleni anlatayım. Bu tür işlerde sıkıntı yaşamayım diye özellikle servise gidiyorum önceki bakımda triger kasnakları değişecek dediler nasıl olur dedim kasnağa ne olurki kapalı kutu içinde dedim kasnağı gösterdiler iki kasnaktada köşelerinde çentik vardı. Kayışıda gösterdiler parça parça kesilmişti. Biraz daha kullansan koparırdı dediler. İyide bu çentik nasıl oluştu aldığımda size getirdim ağır bakım yaptırdım o zaman farkedilmedi mi bu bunu göre göre takdınız yani dedim. Ses yok. Parçaları istedim, faturaya geri dönüşüm olarak 5TL indirim yaptık geri veremeyiz dediler. Allah razı olsun dedim :) Ama yinede zorla geri aldım saklıyorum :) Yakında yine gideceğim. Bakalım bu sefer ne çıkacak merak ediyorum.

th_589680502_1_122_436lo.jpg th_589696864_2_122_167lo.jpg
th_589709244_FullSizeRender_122_533lo.jpg th_589722322_FullSizeRender2_122_165lo.jpg th_589737127_FullSizeRender3_122_566lo.jpg
th_589754420_FullSizeRender4_122_460lo.jpg

servise soktuysanız zaten garanti veriyorlar.
o kağıtları saklamanızda güzel.
servise sokmayınca ucuza yapıyorlar. egzantrik açı kaydırıcı mı ne var. onun açısı 45 ise 30 derece yapıyorlar.
1-2 sene sonra gümmm...
benim arabam 300bin triger koparmadı da neden ben de kopardı.
param olsa zaten 25 bin lik araba alırdım değil mi...
trigerde değişenler zaten 3 tane bilya.
belki de triger 100 bin gider.
bir de şöyle bişey duymuştum fransızlar türkiyeye diyormuş ki ne yapıyorsunuz bu kadar trigeri ya...
onlarda bizim yokuşlu inişli yollar diye uyduruyorlarmış.

Ekli dosyalar

• th_589680502_1_122_436lo.jpg
    th_589680502_1_122_436lo.jpg
    6.6 KB · Görüntüleme: 0
  • th_589709244_FullSizeRender_122_533lo.jpg
    th_589709244_FullSizeRender_122_533lo.jpg
    8.3 KB · Görüntüleme: 0
  • th_589722322_FullSizeRender2_122_165lo.jpg
    th_589722322_FullSizeRender2_122_165lo.jpg
    7.4 KB · Görüntüleme: 0

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayrıca bende garantili yaptırmıştım...
trigerden sonra dışarıda işlem yaptırdığımdan garanti boşa çıktı.
bir de bana özel kampanya ayağı ile %10 vs..
neyse..aklıma geldikçe geriliyorum.
aklınızda bulunsun.
sikayetvar.com veya mais olayları çözüyor.
öyle keriz niyetine sana özel kampanya vs..demiyorlar o zaman.

Çağrı Köksal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese çok teşekkür ederim araba 175 bin kilometrede .

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayrıca bende garantili yaptırmıştım...
trigerden sonra dışarıda işlem yaptırdığımdan garanti boşa çıktı.
bir de bana özel kampanya ayağı ile %10 vs..
neyse..aklıma geldikçe geriliyorum.
aklınızda bulunsun.
sikayetvar.com veya mais olayları çözüyor.
öyle keriz niyetine sana özel kampanya vs..demiyorlar o zaman.

O mesajınızı okumuştum hatırlıyorum. Bende kaza yaptığımda 1 haftada çıkacak arabayı 1 ayda almıştım. Yazmadık yer bırakmadım ama sonuç değişmedi. Yine gecikmeli aldım arabayı. Haberde vermiyorlar en sinir olduğum noktada o oldu. Haber verseler sıkıntı yok beklerim. Sürekli ben aradım bilgi verme olayı sıfır. Adamlar orjinal kaputu yanlış göndermişler ekstra bekledim boşu boşuna. Herşey belli ona rağmen yanlış gelebiliyor. O kadar iyiler yani....
Lafı uzatmayım bende hatırladıkça rahatsız oluyorum en son müşteri memnuniyeti için arayan bayana denk geldi artık ona patladım. Servisde şimdi herkes benim aracın plakasını iyi biliyor :)

avukat1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şikayet etmekten çekinmeyin arkadaşlar mail atın anında geri dönüş sağlıyorlar. Manisa bayisinden araç aldığımda başıma gelenleri tek tek anlattım. Baştan savma iş yaptıklarını vs. 2 gündür arayıp duruyorlar birde aracı teslim ederken felan utanmadan diyorlar ki değerlendirme de 10 puan verin memnunuz deyin bizim primimizi etkiliyor maaşımızdan kesinti yapılıyor vs. İşini 4 4 lük yap bende ona göre değerlendirme yapayım. Şikayet ettiniz mi hemen indirim yapalım, yok yeniden işleme sokalım diye göz boyama derdindeler. Bende bir daha sizinle asla muhattap olmak istemiyorum dedim adımımı atmam deyince susup kaldılar. Şimdi onlar düşünsün ne diyelim.

Sefa TUNÇ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi benide korkuttun bak. Clio 2 aldım bende 2 gün önce. Alanya'ya yola çıkıcam ama yazdıklarınızı okuduktan sonra ben ne olur ne olmaz triger kayışını değiştireyim.

TSC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun.bende bakalım kısa zamanda triger için gidicem bir ustaya veya servise.varmıdır bursada bu işi yaptıran güvenilir bir yer?

Son düzenleme:

Çağrı Köksal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen abi iyi bir ustaya baktır gerekirse değiştir fiyat 300'ken değiştirmeyince 1000 TL'yi aşıyor uzun yolda çektiğin rezillikde ayrı bir dert oluyor

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese çok teşekkür ederim araba 175 bin kilometrede .

175 bin km niye kopmamışta şimdi kopmuş.
son işlem kesin servis dışında yapılmıştır.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şikayet etmekten çekinmeyin arkadaşlar mail atın anında geri dönüş sağlıyorlar. Manisa bayisinden araç aldığımda başıma gelenleri tek tek anlattım. Baştan savma iş yaptıklarını vs. 2 gündür arayıp duruyorlar birde aracı teslim ederken felan utanmadan diyorlar ki değerlendirme de 10 puan verin memnunuz deyin bizim primimizi etkiliyor maaşımızdan kesinti yapılıyor vs. İşini 4 4 lük yap bende ona göre değerlendirme yapayım. Şikayet ettiniz mi hemen indirim yapalım, yok yeniden işleme sokalım diye göz boyama derdindeler. Bende bir daha sizinle asla muhattap olmak istemiyorum dedim adımımı atmam deyince susup kaldılar. Şimdi onlar düşünsün ne diyelim.

ben kullanmadığım numarayı veriyorum.
o indirim ve kampanya olaylarına ayar oluyorum.