Triger kayışı koptu :(

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
O mesajınızı okumuştum hatırlıyorum. Bende kaza yaptığımda 1 haftada çıkacak arabayı 1 ayda almıştım. Yazmadık yer bırakmadım ama sonuç değişmedi. Yine gecikmeli aldım arabayı. Haberde vermiyorlar en sinir olduğum noktada o oldu. Haber verseler sıkıntı yok beklerim. Sürekli ben aradım bilgi verme olayı sıfır. Adamlar orjinal kaputu yanlış göndermişler ekstra bekledim boşu boşuna. Herşey belli ona rağmen yanlış gelebiliyor. O kadar iyiler yani....
Lafı uzatmayım bende hatırladıkça rahatsız oluyorum en son müşteri memnuniyeti için arayan bayana denk geldi artık ona patladım. Servisde şimdi herkes benim aracın plakasını iyi biliyor :)

ben eski arabamı servise sokmuştum. araba 4 bin lira. o değişecek bu değişecek 1.5 bin lira masraf...
sonra bu arabayı alınca arkadaşımın tüm gitme oraya demesine rağmen garantili olsun sonradan başın ağrımasın diye servise girdim. o değişecek bu değişecek....egzantrik dişlisi değişmezse garanti veremem...2bin masraf.

şimdi adam sana diyor: amortisör orta...değişelim mi değişmeyelim mi...yolda kalır ölürsün, rüzgar savurur şarampole uçarsın....eee ne diyeceksin ki...
sonra geldi bana...

bi arada bana triger kapağının vidasının yalama olduğundan bahsetti.
ve oraya not yazdı. triger kapağı yalama.
işin komik yani triger koptuktan sonrada bana onu anlatıyor...
ben sana dediydim hatta triger kapağının vidası yalama diyor...
(ikisinin birbiriyle alakası beyaz ile ak kadar uzak.. )) )

neyse de buraya yeni binalar diktiler...onların binasını biz yaptırdık )))

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun, Allah kazadan beladan saklasın. Arkadaşlar triger çok önemli. İkinci el kilometresi yüksek, yani servis bakım kayıtları olmayan araç aldığınızda kesinlikle satıcıya güvenmeyin. Mutlaka ilk iş kontrol ettirin ve en küçük şüphede değiştirin. Değişimi de serviste yaptırın. Hem garantiniz var muhatap bulursunuz, hem de işinin ehli kişilerin yapması çok önemli. Tamam servis pahalı ama bir koparsa yapacağınız arıza masrafları ve çekilecek eziyetin yanında bence hiç kalır.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun, Allah kazadan beladan saklasın. Arkadaşlar triger çok önemli. İkinci el kilometresi yüksek, yani servis bakım kayıtları olmayan araç aldığınızda kesinlikle satıcıya güvenmeyin. Mutlaka ilk iş kontrol ettirin ve en küçük şüphede değiştirin. Değişimi de serviste yaptırın. Hem garantiniz var muhatap bulursunuz, hem de işinin ehli kişilerin yapması çok önemli. Tamam servis pahalı ama bir koparsa yapacağınız arıza masrafları ve çekilecek eziyetin yanında bence hiç kalır.

işin ehli durumluk bişey yok...
3 tane bilya değiştiriyorlar.

yani ya 2 bini verirsin.
ya motorunun yaptırırsın...

biz buna kerpme deriz ))

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
en iyisi paran olacak.
5 sene garantili araba alacaksın.
garantisi bitince satacaksın ))

parası olmayana kapitalizm baba acımıyo ))

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
işin ehli durumluk bişey yok...
3 tane bilya değiştiriyorlar.

yani ya 2 bini verirsin.
ya motorunun yaptırırsın...

biz buna kerpme deriz ))

Sen yine de beni dinleee.. Tecrübeyle sabit.;) İngiliz atasözüydü sanırım, ucuz mal alacak kadar zengin değilim. Bu da ona benziyor.

Çağrı Köksal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bilmiyorum benden önceki adam nerde değiştirdi bana aldığımda 145 bin küsüratlardaydı arabanın kilometresi yeni değiştirdim demişti bugün ustayla konuştuk söktükleri triger setide orjinal değilmiş yarın çıkacak büyük ihtimal araba teslim alınca değişen parçaları ve fiyatı yazarım

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
orjinal parça ile çakmaları sadece kabından anlaşılabiliyor. ))
bilya değiştireceğim zaman usta sadece kabındaki solukluktan anlayabildi.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen yine de beni dinleee.. Tecrübeyle sabit.;) İngiliz atasözüydü sanırım, ucuz mal alacak kadar zengin değilim. Bu da ona benziyor.

bence de....kurtlar sofrasında illa servise gidip o garanti belgesini almak lazım ))

Çağrı Köksal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bilmiyorum artık o kadarını ben sadece merakımdan sormuştum bi önceki değişim bende olmadığı için orjinal mi takılan parçalar diye değil dedi usta bana çokta önemli değil gerçi artık olan oldu orjinal olsada olmasada toplamaya geçmişler yavaş yavaş silindir üst kapağını bekliyolarmış yarın gidip çorumdan teslim alacam arabayı büyük ihtimal bakalım