Trim sesi

Skayn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende aldığımda konu açmıştım buraya sonra anladım ki renault=trim sesi. Sonra hep farklı yerlerden sesler gelmeye başlayınca kesilmeyeceğini anladım. Alıştım. Tabi benim araç clio. Talismandan gelmesi çok can sıkıcıdır.

keremzeytin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun süreler VW kullandım hocam. Onda da benzer sesler geliyordu ama 50bin kmlerden sonra. Yeni araçta gelmesi can sıkıyor sadece.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
@3harfli

Muhtemelen aynı sorun hocam bende yazın değiştireceğim başlıkları.

@orhangulasti

Hocam bende öyle tahmin ediyorum ancak neden sadece sola çevirince geliyor o ses ve önceden yoktu. Sessiz sürüşlerde rahatsız ediyor beni. İlk defa denk geldim böyle bir sese.

Geçmiş olsun Kerem Bey.Airbag sargısını kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.İnşallah sıkıntı kolayca giderilir.

keremzeytin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler hocam. İnşallah basit bir şeydir.

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malesef renaultun klasiklesen hatta kroniklesen problemi. Arac bu yuzden rakiplerinden ucuz. Yalitimi ve melzeme toklugunu passat seviyesindeki iscilik ile yapsa fiyatta o oranda yukselecek. İsin ilginc yani talismanda kullanilan malzemelerin passattan asagi kalir yani yok ama demek ki birlseimlerinde sikinti var. Bahsettiginiz trim sesini renault alipta duymayan yoktur. Bazi arkadaslar ben kullaniyorum ben de yok diyebilirler. Ya cok sanslilar ya da iki uc ay sonra gorurum onlari da :) zaten youtube testlerine bakin ozellikle ses sistemi ve trim sesleri yuzunden elestiriliyor renault. Talisman gibi megane gibi araclarda kalite algisini tavan yapan renault ( eski modelleri goz onune alindiginda yoksa ayni siniftakilerle kalite olarak hala alt seviyede ) trim seslerini pek onemsemiyor veya sagir muhendisleri calistirip maaslarindan arttirdigi parayi araci ucuzlatmak icin kullaniyor.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com


Arkadaşım sıfır km aldığı vw passat marka arabasıyla motor/vites sorunundan dolayı yolda kaldı ve 10 günden eri serviste ve iade etmek istiyor bilmem anlatabildim mi ? bence boş vaktiniz çoksa bi ara vw passat formlarına bi göz atın da milletin ne dertleri var görün halinize şükredersiniz

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımda trim sesi olarak bir tek sağ koltuk başlığından ses geliyordu buradada yazılmış serviste basit iş ama hic gitmeden hallettim olanlarda benim yöntemimle halledebilir . Sıralı diş kısımları carpıp ses yapıyor zannettim ilk o kısma yara bandı cektim dikine olarak üsten aşşa gelicek şekilde dişleri kapattım başlık kıskacı sıkınca temassızlık gider zannettim ama ses tam tersi arkasında olan tek diş kısmı yapıyormuş koltuğu salladım ses tekrar gelince yine başlığı söküp o tarafada yarabandı taktım dikine takarken kıskaca basılı tuttumki bandı cıkarmasın cünki iki taraflı oldu hafif zor girdi ama oturdu her zamanki en üst konuma getirip bıralktım kıskac gecti ve tuttu koltuğu salladım ve baktım ses kesilmiş mutlu son :) yarın sabah ve akşam tekrar sessix sürüş yaparak deneyeceğim ama cok salladım hemde sert yinede ses gelmedi :) .

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Keşke hiç uğraşmadan servise gitseydiniz. Koltuk başlık burçları sıkıntılı. Garantiden değişiyor. Yara bandı güzel ama geçici çözüm olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Keşke hiç uğraşmadan servise gitseydiniz. Koltuk başlık burçları sıkıntılı. Garantiden değişiyor. Yara bandı güzel ama geçici çözüm olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok uğraştırmadı basit işlem .Eğer sıkıntı yaparsa gideceğim yapmassada servis bakım zamanına kadar beklerim ilk gittiğim zaman söylerim yaparlar, şimdi hemen gitmek istemiyorum araç yeni sonuçda 3-5 bin km sonra belki başka ses filanda cıkarsa hepsini bir arada hallettiririm düşüncesindeyim sesi kestiğim için şuanlık sorun yok :) ama o ses hakatten sessiz giderken sinir bozuyor insanın koltuk başlığını tutası geliyor :D metalik ses olduğu için heralde

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımda 1-2 haftadır bir trim sesi vardı önemsemiyordum bugün araştırdım cam tavanın sol orta direk tarafında alttan kumaşa baskı yapınca gıcırdama sesi geliyor trim sesini buldum sağ tarafına elimi attım orada gıcırdama yok servise gittiğimde söyleyeceğim slikon spreylik iş sıkınca geçer yada bende yaparım sizin kullandığınız trim kesici slikon sprey varmı önereceğiniz .

diğer sorun bazen şerit ışık ambiyans aydınlatma bazen titreme yapıyor bir kaç kişide daha duydum sorun cipdeymiş bunu servis zamanında mutlaka bildireceğim değiştirsinler sizlerdede oluyorsa servise başvurun sorunun kesinlikle cip den kaynaklandığını bildirin yoksa bulamıyor ve sallıyorlarmış .

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Aracımda 1-2 haftadır bir trim sesi vardı önemsemiyordum bugün araştırdım cam tavanın sol orta direk tarafında alttan kumaşa baskı yapınca gıcırdama sesi geliyor trim sesini buldum sağ tarafına elimi attım orada gıcırdama yok servise gittiğimde söyleyeceğim slikon spreylik iş sıkınca geçer yada bende yaparım sizin kullandığınız trim kesici slikon sprey varmı önereceğiniz .

diğer sorun bazen şerit ışık ambiyans aydınlatma bazen titreme yapıyor bir kaç kişide daha duydum sorun cipdeymiş bunu servis zamanında mutlaka bildireceğim değiştirsinler sizlerdede oluyorsa servise başvurun sorunun kesinlikle cip den kaynaklandığını bildirin yoksa bulamıyor ve sallıyorlarmış .
Titreme motoru ilk çalıştıedığımda bende de oluyor.Ben de bir ara bildireceğim.