Trim sesi

azizbekir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar yaklaşık 1.5 ay önce 160BG icon donanım bir araç satın aldım. Sadece 19 jant ve cam tavan yok aracımda. 3000km ye yakın oldu. Ancak bir kaç ufak tefek problemim var. Sağ koltuk kafalık bozuk yolda ses yapıyor. Kafalığı sabitlediğimiz yere bez bant sıkıştırdım. Oldukça minimize ettim sesi. 2-3 ay daha böyle idare ederim servise sordururum yazın derken bu seferde benzer bir ses şöför kemerinin ayar yerinden gelmeye başladı. Kemerin makarasına WD-40 sıktım kesilmedi ses. Çok ince ve duyması güç bir ses ama sessiz bir şekilde yol alırken bunları duymak üzüyor. Bundan önce 50bin km Golf 7 kullandım hiçbir yerinden ses gelmiyordu. Sizlerde benzer problem yaşadınız mı?
Saygılarımla.

emniyet kemerinin ayar plastiğini söktüğünüzde ayar yapan plastiği sabit tutan tırnakların içine oturduğunu göreceksiniz . o tırnaklarla ayar plastiğinin arasına incecik bir sünger koyarsanız o tıkırtıların kesildiğini göreceksiniz . sesi orası yapıyor

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhaba, ben de bazı trim seslerinden şikayetçiyim.
Emniyet kemeri tokasını taktığımız yuvadan ses geliyor. Emniyet kemerini takıyorum şıngırtı benzeri sesler çıkarıyor. Sanki boşluk varmış gibi...
Sürücü koltuğuna ayar yaptılar kasislerden ya da otobanda küçük çukurlara geçerken koltuktan şıngırtı sesi geliyor. Sanki gevşek bir yer varmış gibi. Servise götürdüm bakmamışlar bile!
Mıcırlı yolda giderken sağ kapıdan ve bazen sol kapının içinden tıkırtı sesi geliyor. Yine multimedya ekranından ve sol cama sıcak hava üfleyen yuvadan trim sesleri geliyor. Silikon spreyi de işe yaramıyor.
90 km hızı geçince sol kapıdan rüzgar sesi ve yol sesi geliyor. Araçta sanki yol yalıtımı yokmuş gibi hissettiriyor. Servise gösterdim. Kapı ayarı ve yalıtım yaptık dediler. 1 2 hafta ses azaldı sonra daha beter oldu. Benzer sorunlar yaşayıp çözüm bulan var mı?