#Vestel Marka Led Tv ve Yaşanan Sorun/Çözümü ve Sonrası

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vestel.png

21.12.15 Tarihinde Kurulumu Yapılan 43FA9000 Serisi Led Tv 15. Günün Sonunda Farketmemle 1 Adet Ölü Piksel Oluştu #Bimeks'ten Almış Olduğumuz Led tv için hemen #Vestelin Mobil Asistanı ile Talep Oluşturdum ve 16. Gün Servis Geldi İnceledi Klasik Cevaplar Vermeye Başladı... Kısaca Size Anlatayım Nedir Bu Can Sıkıcı Klasik Sorun...
2010 Yılından Önce LCD ve Led Panellerde Oluşan Ölü Piksel(Görüntü Veren Karelerin Birimlerin Bozulması İşlevini Kaybetmesi) Yasası Kuralı Olan İso 13406-2 Kuralı Yüzünden Belli Boyutlarda 3 Ölü Piksel ve Fazlası İçin Değişim ve Yapıyorlardı Aşağıda Boyut ve Değişiminin Kaç Sınırla Geçerli Olduğunu Gösteren Yazıyı Okuyabilirsiniz.
EE_6277247.jpg
PİKSEL SINIRI NEDİR
Standardı gerekçe gösteren bazı firmalar, belli bir sayının altında kalan ölü piksel sorunlarını garanti kapsamı dışında tutuyor. Bunu da, ürünün ekran çözünürlüğüne göre belirliyor. Firmalar, sözkonusu standardı gerekçe gösterip, 1600 x 900 çözünürlükteki bir ekranda 3 pikseli, 1600 x 1200 çözünürlükte 4 pikseli, 1920 x 1080 ile 1920 x 1200 çözünürlükteki bir televizyonda ise 5 piksel ve üstünü garanti kapsamındaki hata sayısı olarak kabul ediyor. Bu 1024 x 768 ekran bir dizüstü bilgisayarda 2 piksel oluyor.

Gelen Servi Teknik Elemanları Biri Genç Diğeri Uzun Tecrübe(Artık Nekadar Bilemem) Edasıyla Geldi Daha Önce Tanıştık Kurulum İçin Geldiler Bana Ses Kaydı Yapsam Defalarda Dediğini Kanıtlarım bu piksel SInırını Kabul etmediklerini Garantiye Girmediğini...
Ben Önceden Araştırdığım İçin GÜzel Dille Anlattım Bu Kuralın Kaldırıldığını Peki Bu Kural İle Nasıl Yenilik Geldi ve Neyi İma Ettiğimi Merak Ederseniz Onuda Hemen Anlatalım...

Meğer iptal edilmiş
LCD ve LED ekranların ilk piyasaya sürüldüğü dönemlerde, belli sayıda ki ölü pikseller normal karşılanıyordu. TSE’de bunu göz önüne alarak 2001 yılında EN ISO 13406-02 standardını oluşturdu. Ancak, ekran teknolojilerinde yaşanan hızlı gelişme ve piksel hatalarında yaşanan düşüşü dikkate alarak, bu standardı 2010 yılında iptal etme yoluna gitti. Artık, yeni nesil LCD ve LED ekranlarda, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de piksel yanmaları ayıp sayılıyor. Buna rağmen, bazı üretici
ve ithalatçı firmalar ürün açıklamalarında
hala bu standart uygulamadaymış gibi göstererek, belli sayının altında ölü piksele sahip ürünlerini garanti kapsamı dışında tutuyor. Bu durumda tüketiciler, göze hoş gelmese de ekranda siyah noktalar eşliğinde izlemeye mahkum kalıyor
ya da bedelini ödeyerek cihazının ekranını değiştirtmek zorunda kalıyordu.

Sonuç Olarak bunun gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdiğini söylememe rağmen nederse beğenirsiniz :)
Yasanın kaldırıldığını ispatlayan yasa maddesiyle bana belge getirirsen servis olarak değişime gideriz dedi evet evet aynen böyle dedi :) ortada olmayan bir yasayı kuralı sana kaldırıldığını nasıl ispatlarım akıl var mantık var neticede tabi son cümleyi söylemedim sizde haklısınız servis olarak ne söyleniyorsa onu yapıyorsunuz dedim kullanım kitabını açıp hala daha o kuralı bana okudu :) sabırla dinledim biliyorum kuralı ama artık geçerli değil üstelik bu yazıyı haberide okuttum neyse resim çekip gittiler ben Sikayetvar.Com(Şikayet No : 4583253) a yazdım Bugün Geldiler Bugün Yazdım Hemen Dönüş Yapıldı Genel Müdürlük aradı ve Murat bey yardımcı oldu Bir adetin etkileyip etkilemediğini sordu bende gözlük kullandığım ve bildiğim için o noktayı kafayı takıyorum dedim aslında panel değişimi yapalım dedi ekranı değiştirelim dedi ama kabul etmedim sonuçta gidecek servise Allaha emanet ne zaman gelecek belli değil TV bu dönemde çok önemli haberler için değişme imkanı varsa diyip yoksa 3 -5 arası Piksel oluşunda yine servis çağırtırım dedim ve bana 30 dk sonra sizi arayacağım ve pcyi hazır etmemi söyledi asıl sorumlu genel müdür ile görüştü :)
..
..
..
30 dk Geçmeden Aradı pc hazır sikayetvar sitesindeki şikayetime değerlendirme yapmamı istedi. Güzel Dillede Konuşuyorlar...
ve emailime bir link göndermiş hemen şikayet numaramı girip okuyun anlarsınız :) Değerlendirme anketini yaptım ve kontrol etti ardından Tv nin Yenisini Sıfırını Fabrikadan Kapalı Kutu ve Aksesuarlarıyla Göndereceklerini Söylediler :) Şaşırdım Bu İşe Ama 12 Günü Fabrikadan Çıkması Bulabilirmiş Şikayete Teşekkür Ettiğimi Yazdım Bu Geliri Kar Payını Arttırmak İçin Güzel Bir İşlem ve Ayrıca Müşteri Memnuniyeti Sağlanması Harika Birşey İlk defa Vestel Aldım Umarım Memnun Kalırım Dedim öyle Oldu Şimdilik Bu Kadar Sizlerede Yerli Üretimi Öneririm Bu Konuda Kendileri Büyük Çabalar Sarfediyorlar Tabi Bu İş Böyle Oldu Diye İleride Sorun Yaşancakmı Bilmiyoruz Yaşanırsa Nasıl Çözüm Üretecekler Bunu Zamanla Göreceğiz ...
Birde Şu Konuya Değinmek İstiyorum Çok Sayıda Şikayet Okudum LG SONY SAMSUNG gibi Markaların Bu Gibi Sorunlarda Değişimi Baltalıyor ve Zorluyorlar Belkide Sırf Bu Yüzden İyiki Vestel Aldım Diyebilirim ama Hala Beyaz Eşya Konusunda Tercihim Değil Arçeliğin Ürünleri Daha Cazip ve Kaliteli Geliyor .
Bu Konuyu Açmamdaki Sebeb Arkadaşlar hem Yerli Üretimi hemde Sağlanan veya Yaşanılan Bu Sorunu Bilgi Amaçlı Sizlere SUnmak İstememdir Çünkü Servisler(Tüm Servis ve Markalar) Hala Haberi Yokmuş Gibi Bu İso 13406-2 Kuralını Dayatıyorlar Unutmayın Bir(1) Adet Ölü Piksel Dahi Garanti Kapsamında ve AYıplı Mal Olarak Geçiyor Bu Konuda Tüketici Hakları ve Mahkeme Kararında Bu Konuya Sebeb Olan
#SaldırayGünal Adlı Vatandaşa Teşekkürü Borç Bilirim.

Bu Ürünlere Tonlarca Para Veriliyor Ben Bu Ölü Piksele Para Vermedim Sonuçta. Sağlamlığına Yatırım Yaptım. Hakkınızı Arayın Diyorum Başka Birşey Demiyorum :) :eyv

....:::Konu Altında Sorularınızı ve Bu Sorunla İlgili Çözümleri SOnuçları Paylaşacağım Sizlerinde Sorularını Bilgim Dahilinde Yanıtlayacağım:::.....

Son düzenleme:

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun kardeşim. İnşallah sonuca ulaşırsın.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
4 veya 5 adet Ölü Pixel standart sayılıyordu.7 ve üzeri olursa Ölü pixel olarak işlem görüyordu.

Birde bu 4-5 adet pixel ekranın farklı noktalarındaysa oda etkilemiyordu. Sanırım 4-5 cm 2 içerisinde olursa kabul ediyorlardı.

Umarın sıkıntı çıkmadan televizyon gelir.

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
boşuna demiyoruz VESTEL ALMA ALDIRMA!!!

bu arada geçmiş olsun

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Geçmiş olsun..

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende bu modele bakıyordum.Taaki Geçenler de A101 de Hi-level 48" smart TV 4K -3D ,dahili 4K uydu alıcı ultra hd 1699Tl gördüm.Kutuya bakarken altında Vestel Manisa fabrikasında üretilmiş yazısını görünce şaşırdım.Kısa araştırmadan sonra Vestelin üretimi olduğunu pixellence ,çift ekran özelleiklerinin dışında tüm özelliklerin olduğunu gördüm.Alıp kullananlar memnun görüntü kalitesi çekimlerde çok iyi çıkmış.

Tv alacaklara önerilir.Beyaz eşyada değil ama televizyonda vestel düşünüyorum
:eyv

Rangoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hic alakasi yok ayni yerde 3 adet pixel olmasi gerekiyormus. Thh de bilir kisi gelip inceliyor urunu ayipli dedi mi bu is biter. Firma kabul etmezse icraya verirsin her turlu parani alirsin.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zaten sorunu çözmüşler sıfır ürünle değiştireceklermiş. Benim başıma da şu geldi piranha servisinde garanti dahilindeki arıza için kargo ücreti istediler garanti belgesindeki maddeyi okuyunca zor olsa da ikna oldular 3-5 yazışma 1 ay sonunda kargo ücretini gidiş-dönüş iade ettiler :eyv

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendede vestel pf 9090 var 149 ekran gayet iyi durumda. Çok şükür sıkıntı yok. Geçmiş olsun

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendede vestel pf 9090 var 149 ekran gayet iyi durumda. Çok şükür sıkıntı yok. Geçmiş olsun
Şanslıymışsın abi :) Güle Güle Kullan. Teşekkür ederim.
Zaten sorunu çözmüşler sıfır ürünle değiştireceklermiş. Benim başıma da şu geldi piranha servisinde garanti dahilindeki arıza için kargo ücreti istediler garanti belgesindeki maddeyi okuyunca zor olsa da ikna oldular 3-5 yazışma 1 ay sonunda kargo ücretini gidiş-dönüş iade ettiler :eyv
Sende Köşeden Dönmüşsün Fazla Uğraşmamışsın dev markaların şikayetlerini okudum dedim bende köşeden dönmüşüm. işallah en son zaten yasal haklara başvururuz güzellikle olmazsa.
Hic alakasi yok ayni yerde 3 adet pixel olmasi gerekiyormus. Thh de bilir kisi gelip inceliyor urunu ayipli dedi mi bu is biter. Firma kabul etmezse icraya verirsin her turlu parani alirsin.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Olmaz olurmu abi konuda da belirttim o yasa kalkmış 1 adet dahi olsa artık garanti hakkı doğuyor ayıplı mal olarak geçiyor..
gelen adam fotoğraf çekti gitti tutturdu hala var diye adamlar alışmışlar buna o kural yok artık ama varmış gibi dayatıyorlar şahsen imkan oluşsaydı bende mahkeme ile bu işi çözüp belgelerle o kuralın halan varmış gibi direten firmaları mercek altına alınıp incelenmesini isterdim kalkmış kuralı hala kullanım kitaplarında sunuyorlar.Yasa Yürürlüğe girmiş sonuç olarak değişim talebim kabul edil. sms de geldi. bekliyorum bakalım.

Bende bu modele bakıyordum.Taaki Geçenler de A101 de Hi-level 48" smart TV 4K -3D ,dahili 4K uydu alıcı ultra hd 1699Tl gördüm.Kutuya bakarken altında Vestel Manisa fabrikasında üretilmiş yazısını görünce şaşırdım.Kısa araştırmadan sonra Vestelin üretimi olduğunu pixellence ,çift ekran özelleiklerinin dışında tüm özelliklerin olduğunu gördüm.Alıp kullananlar memnun görüntü kalitesi çekimlerde çok iyi çıkmış.

Tv alacaklara önerilir.Beyaz eşyada değil ama televizyonda vestel düşünüyorum
:eyv
Valla abi bişi diyimmi hi level Türk malı diyorlar tamam vestel güvencesi altında oda tamam ama ben şarj cihazını flash bellek ürünlerini aldım hep elimde kaldı bir daha asla bulaşmam . verilen paraya yazık olacak çok şeyi var.yinede tabi senin tercihin :)
Teşekkür Ederim abi .
boşuna demiyoruz VESTEL ALMA ALDIRMA!!!

bu arada geçmiş olsun
Önyargılar bazen almak istediğimiz şeylerin önüne geçer ben yıktım deniyorum ilk vestel ürünü konuda dediğim gibi beyaz eşyasını asla almam aldırmam. Teşekkür Ederim.
4 veya 5 adet Ölü Pixel standart sayılıyordu.7 ve üzeri olursa Ölü pixel olarak işlem görüyordu.

Birde bu 4-5 adet pixel ekranın farklı noktalarındaysa oda etkilemiyordu. Sanırım 4-5 cm 2 içerisinde olursa kabul ediyorlardı.

Umarın sıkıntı çıkmadan televizyon gelir.
Aynen Öyleydi. Ama 2010 Senesinden Önce Artık Değil. Yasal Haklarla Değişim İade Üst Model Hakkı Kazanabiliyoruz. İşallah Gelir. :) Bekleyeceğim.
Geçmiş olsun kardeşim. İnşallah sonuca ulaşırsın.
Saol Abi. İşallah Bakalım Bekliyoruz Teşekkür Ederim .